30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?  (Přečteno 39058 krát)

bahamontes

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Ahoj všem, také mi už došla výzva k uhrazení příslušné částky, za parkování blíže než 5 metrů křižovatky. Chci se zeptat, je reálné to uhrát na malou dopravní nehodu, při které došlo max. k odření nárazníků a vše se vyřešilo bez policajtů a pojišťoven na místě? Takže padá sprdel a více k tomu nebudu dodávat s odkazem na právo nevypovídat? Zkusili už jste to někdo v Praze, jak se k tomu staví? S tím cizincem se mi to moc nelíbí, myslím že to automaticky shodí ze stolu jako účelové, resp. když to nevymůžou, automaticky to vrátí po 2 měsících ke mně a hnát to na Japonce (nutit je do překladů apod.) mi přijde, že bych se do toho zamotal. S materiálním aspektem v případě nabonzování sebe sama mi to přijde taky dost obtížné. Co byste radili?         
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2014, 20:06:57 »

Myslím, že by bylo vhodné tohle prošťouchnout, ale očekával bych přinejmenším odvolání ke kraji … a taky to nebude úplná trivka. Japonec je přece jenom nejspíš o něco prozkoumanější.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2014, 20:40:52 »

Jo a ještě lepší je mrtvej japonec.
Po nahlášení japonce zaslat další písemnost.
Právě mi přišla z Ósaky smutná zpráva o tragicky zesnulém kamarádovi :)
IP zaznamenána

bahamontes

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2014, 10:40:33 »

A reagovali by jste hned teď, při první výzvě, nebo byste počkali, jestli se ozvou při zahájení sprdele a až pak by jste eventuelně uvedli, že došlo k nehodě a tudíž sprdel nelze? Jaké máte zkušenosti v Praze, když je člověk zcela pasivní? Obešlou to i tak, nebo na to dlabou a zabývají se těmi, kteří nějak reagují, tj. udávají Japonce atd...?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2014, 12:34:45 »

mám 2x stání v křižovatce z loňského prosince. uvedl jsem cizince, od té doby ticho po pěšině

pak mi minulý měsíc za stejnou blbost auto odtáhli. budu postupovat stejně - uvedu cizince + budu požadovat vrácení peněz za odtah. zvažoval jsem zde i možnost nehody, ale pak bych musel nejspíš vystupovat v roli řidiče a ne provozovatele.
IP zaznamenána

bahamontes

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2014, 12:57:38 »

A uvedl jsi nějakého "normálního" cizince - Němec,Rakušan apod., nebo libovku typu Tuvalu, Japonsko, Čína atd...?
IP zaznamenána

nepirat

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2014, 13:07:33 »

A co v dnešní situaci třeba nějakého Ukrajince z Doněcku?
IP zaznamenána

bahamontes

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2014, 13:27:15 »

Nevím, myslím že to problém neřeší. Pokud to nejde doručit, je automaticky sprdel.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2014, 13:42:25 »

Nevím, myslím že to problém neřeší. Pokud to nejde doručit, je automaticky sprdel.

To je ovšem nezákonné.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2014, 14:13:31 »

uvádím Maďara, je to bývalý kolega, ale adresa je z jeho dětství, nevím jestli tam bydlí ještě jeho maminka nebo už ani ta ne
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #10 kdy: 07 Června 2014, 10:26:08 »

V Praze jsem momentálně najel na model "výzvy k úhradě ignorovat" a čekám, jak to bude fungovat. Zatím od doručení nejstarší uplynuly 2 měsíce a nic se neděje. Dokonce mám pocit, že mi i přestaly chodit výzvy z tradičních míst (Mrázovka apod.), ale je příliš brzo na to dělat závěry.

Pokud jde o shození SprDel, nikdy bych to nestavěl pouze na jediné věci. Takže nehodou klidně argumentovat, ale do odvolání napálit vše, co lze.
IP zaznamenána

bahamontes

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2014, 01:01:09 »

Aha, takže případným schozením sprdele se zabýváš až v momentě, kdy nastane (přijde příkaz)? Nebo může podle Tebe mít nějaké výhody i prvotní reakce hned po úvodní výzvě k zaplacení - schození sprdele předem (nehoda, materiální aspekt atd...)?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2014, 08:52:26 »

Já jsem jim celou dobu jako řidiče dodával mrtvoly a nikdy se už nic nestalo (kromě jednoho případu). Pak jsem to začal řešit nějak jinak, ale už mě nebaví to jakkoliv řešit, prostě ať mi posílají výzvy k úhradě, já je budu ignorovat a všichni budou spokojení  ;D

Jakmile přijde příkaz, je vhodné jim spolu s odporem dodat nějaké návrhy na dokazování a zvýšit tak šanci, že to procesně poserou (vůbec nebo blbě odůvodní, proč ty důkazy neprovedou), např. výslech svědků. Navrhovat něco, co je méně podstatné nebo úplně nepodstatné a svést je tak z cesty, aby se zaměřili na hovadiny a v odvolání se pak zacílí palba na to podstatné, čím se nezabývali.

Např. nikdy a za žádných okolností se člověk nemá dožadovat materiálního aspektu. Čeho tím dosáhnete? Že ho do rozhodnutí zahrnou a přijdete o super bod do odvolání.

Pokud budete argumentovat nehodou, můžete buď získat nějaký čas, který stráví prověřováním toho, jestli se nějaká stala (což stejně nemohou vyvrátit), nebo je přimět k tomu, že to nechají plavat (tenhle nám to komplikuje, sereme na něj). Stejně tak lze tvrzení o nehodě použít až v odvolání, protože oni to, jestli se nehoda stala nebo ne, nijak nezkoumají, prostě tam automaticky píšou, že se žádná nestala (pokud se k této věci vůbec nějak vyjadřují) a pokud podáte odvolání, tak už tvrzení o nehodě nemají jak rozbít.
IP zaznamenána

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2014, 18:36:51 »

Já jsem několik parkování odbýval větou:
"Dobrý den, k uvedenému skutku Vám sděluji, že nebyly splněny podmínky stanovené §125f odst. 2 zákona 361/2000 Sb. a proto postup podle §125h tohoto zákona nelze použít."

V současné době jsem také zvolil jednodušší metodu ignorovat výzvu.

Myslím, že oboje nechávají být. Jenom jeden případ díky jednomu snaživému údu na magistrátu skončil v prekluzi na MD (Chorvat se odstěhoval). U jiného nedoručený Švýcar spadl do prekluze bez zbytečného dopisování.
IP zaznamenána

kwokenzie

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - lze shodit sprdel nehodou?
« Odpověď #14 kdy: 29 Června 2014, 10:24:41 »

V současné době jsem také zvolil jednodušší metodu ignorovat výzvu.

Myslím, že oboje nechávají být. Jenom jeden případ díky jednomu snaživému údu na magistrátu skončil v prekluzi na MD (Chorvat se odstěhoval). U jiného nedoručený Švýcar spadl do prekluze bez zbytečného dopisování.

Ono zalezi jaky urad to resi, Predpokladam, ze se bavite o Praze, kde jsou tim zavaleni, tak na to serou, ale treba u mensich ouradu, ktere porizuji stacionarni buzerbudky jako investici do budoucna, se nemusi vyplatit vyzvu ignorovat (respektive to pak bude stat vic prace ve spravnim atd). Mam zkusenosti s MU Zidlochovice, ktery zacal aktivne stavet kukacky po cele male dedine a vyzvy posila do dvou (tri) dnu :) Zrovna v jejich pripade se hodi je hned zabit mrtvolou, pokud se tim clovek nechce vylozene bavit a tahat je za nos japoncem :) (viz kolega concorde zde na foru). Na jejich ourade sedi nejaky aktivni debil a vybirani odpustku bere nejspis jako poslani.... Imo to casem vyusti v neco podobneho jako je krumpac v buzerbudce atp...
IP zaznamenána