30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: dálnice bez známky  (Přečteno 18231 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #45 kdy: 05 Dubna 2018, 08:37:53 »

celníci spis posílají, nedělají problémy a na rozdíl od magistrátů většinou dodržují zákon a správní řád. Tedy podle mých dosavadních zkušeností…
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #46 kdy: 12 Dubna 2018, 07:31:07 »

Ahoj, tak včera jsem dostal kopii spisu. Nevypadá to moc dobře... Zadní sedačky jsou vidět skrz přední okno. A hlavně jsem se bavil s tím celníkem, byl celkem v pohodě, zabrousili jsme na téma ZTP, tak dle zákona prý musím mít tu kartu ZTP viditelně za oknem, což jsem neměl...
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #47 kdy: 12 Dubna 2018, 07:35:19 »

foto
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #48 kdy: 12 Dubna 2018, 08:39:30 »

asi to vypadá že sklopím uši a cvaknu to... Nevidím reálnou věc, na které bych to obhájil...
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #49 kdy: 12 Dubna 2018, 09:30:11 »

asi to vypadá že sklopím uši a cvaknu to... Nevidím reálnou věc, na které bych to obhájil...
Jestli jste uz podal odpor tak to dohrajte do konce s tvrzenim cehokoliv. Bude to za jedny prachy. Jista sance, ze to nekde vyhnije i treba na odvolacce tu je.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #50 kdy: 12 Dubna 2018, 12:02:58 »

právě že dnes mám poslední možnost využít možnost podání odporu (8. den po převzetí). Vidím to bohužel jako prohrané... Hlavně jsem byl upozorňěn, že celní úřad má promlčecí dobu 3 roky :x
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #51 kdy: 12 Dubna 2018, 14:36:03 »

právě že dnes mám poslední možnost využít možnost podání odporu (8. den po převzetí). Vidím to bohužel jako prohrané... Hlavně jsem byl upozorňěn, že celní úřad má promlčecí dobu 3 roky :x
Tak napište ouřadu "podávám odpor vůči rozhodnutí XY" a oni vás vyzvou k doplnění. mezitím si to napíšete. Není už co ztratit, dražší to nebude a může to shnít u vyššího orgánu, jak se většinou stává.
Všecky odvolání z milionové prahy např. končí na ministerstvu dopravy, kde to vyřizuje pár lidí. Na krajských úřadech i jinde to bude podobné. Jihomoravský kraj mi poslal odvolání po třech letech, Středočeský zatím nikdy, ministerstvo dopravy rozhodlo jen jednou a to o novém projednání magistrátem.
« Poslední změna: 12 Dubna 2018, 14:37:52 od Jan Novák »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #52 kdy: 12 Dubna 2018, 15:02:10 »

Není to náhodou v režimu daňového řádu, tj. odvolací orgány jsou z resortu ministerstva financí? Fakt nevím, ale celníci a cla patří organizačně pod MF.
Pokuta vyšší nebude, přibude paušál za správní řízení.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:dálnice bez známky
« Odpověď #53 kdy: 12 Dubna 2018, 15:08:26 »

Není to náhodou v režimu daňového řádu, tj. odvolací orgány jsou z resortu ministerstva financí? Fakt nevím, ale celníci a cla patří organizačně pod MF.
Pokuta vyšší nebude, přibude paušál za správní řízení.
Generální ředitelství cel
jeden projetý případ zde na forech
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3963.0
Personální obsazenost a ochota řešit odvolání bude hádám podobná jako u ostatních orgánů druhého stupně.
IP zaznamenána