30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Konečně další hrdelní zločin  (Přečteno 12418 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2018, 18:29:58 »

swenak - Vždyť o tom mluvím ale řidiči kamionu s tím taky nic neudělaj když tu nejsou na parkovištích rampy na sundání toho ledu. Pokud je ale řidič auta se sněhem potecionální vrah, jak tu čtu, tak řidič toho kamionu s ledem je minimálně terorista a tomu by teda měli sebrat i rodnej list.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #16 kdy: 21 Ledna 2018, 18:54:51 »

Je citován konkrétně § 5, 2i) zákona 261/2006. Proč by mělo být na sněhu na zadním okně něco závadného? Jednak mohl postupně sklouznout ze střechy, přičemž před jízdou okno očištěno bylo. Jednak pro výhled vzad jsou primárně určena boční zpětná zrcátka - která byla zcela sněhuprostá a funkční - pokud by snad správní orgán o této definici pochyboval, pak si bude muset promluvit s výrobci většiny pickupů, kteří mají zadní dveře plechové (případně vnitřní plechovou přepážku) a vnitřním zpětným zrcátkem nedisponují vůbec.
Myslím, že se fízlové poněkud unáhlili.....

edit: hezký popis  - http://road-fens.cz/fsm-12-zimni-special-povinne-odmetani-auta/
Tedy tvrdit - viděl jsem dozadu naprosto sqjěle....
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 21:46:08 od gumidos »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2018, 19:48:43 »

Nevím proč, ale tak nějak jsem si mimoděk vzpomněl na na §49:, Přestupku se dopustí ten, kdo c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním…
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #18 kdy: 21 Ledna 2018, 20:07:52 »

eRooo — to trollíte nebo co? Tam skoro žádný sníh není! Ta ani ne centimetrová vrstvička nic neznamená. Jo kdyby tam měl metr sněhu, to už by bylo pro ostatní nepříjemné, ale zde už poněkud přeháníte! Kde na fotce vidíte tu svou „haldu sněhu“?!
Ano toho sněhu bylo opravdu 1.0-1,5cm.  Toto je výsledek asi 20 minutové přeháňky.

 Pro místní rejpali:
 Sníh obvykle z auta ometám. Nejezdím s půlmetrovou čepicí na střeše, protože by mě to sralo. Při intenzívním sněžení nechávám zvenku za klikou dveří smetáček kombinovaný se škrabkou, protože ze všeho nejraději mám, když mi sníh z rámu dveří spadne do auta. Je až s podivem, že mi ji nikdo neukradl. Hlavní pozornost věnuji přednímu sklu,stěračům, nádechům topení, osvětlení a bočním okénkům.  Menší vrstvy na zadním skle a víku kufru (vozidlo je sedan) neřeším. Stejně tak neřeším výhled zadním oknem, neboť 90% veškerých kilometrů jsem najezdil s vozidly, která výhled zadním oknem neumožnují.  Vnitřní zrcátko používám pouze k očnímu kontaktu s posádkou na zadních sedadlech.

 Mimo jiné má dost slušné zkušenosti se shazováním sněhu a ledu z plachty a je to moc prima práce. Moc fajn se to dělá, když je auťák hodně vysokej a po strop naloženej. V Čechách jsou u silnic všude rampy určené k odstranění sněhu. Ještěrkáři na nakládkách jsou ochotni kohokoliv zvedat na paletě s lopatou v ruce. Riskují v lepším případě jen vytýkací dopis od zaměstnavatele.  Naštěstí od nás  auta se sněhem na plachtě neodjíždejí, protože to hlídám já, druhý dispečer nebo garážmistr a na bezpečnost práce s ještěrkou u nás sere pes. Myslím, že dokážeme odpovědně odhadnout, jaká vrstva sněhu a ledu a na jaké části vozidla představuje riziko.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #19 kdy: 27 Září 2018, 11:03:44 »

WIN Řízení zastaveno
IP zaznamenána