30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Konečně další hrdelní zločin  (Přečteno 12417 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« kdy: 21 Ledna 2018, 09:19:47 »

Už jsem se nějak nudil a konečně to přišlo. Zprvu to vypadalo jako kontrolní kontrola na chlast a lékárničku, ale nakonec se z toho vyklubal jiný zločin. Dost mě zajímá,  jak se to vyvine a upřímě by mě štvalo, kdyby to oznámení skončilo v koši.
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 17:08:02 od Martin623 »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2018, 13:48:11 »

zákon praví....i) řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran.

Pro výhled vzad jste zrcátka očištěné měl - dle foto.  nikde není stanoveno, že pro výhled vzad musíte použít průhled zadním sklem- které navíc u mnoha malých užitkových aut ani není.Navíc můžete mít náklad "až po střechu" a zadní sklo vám tudiž výhled neumožní. Od toho jsou přeci venkovní zrcátka. :-)

« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 13:52:02 od sennheiser »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2018, 16:36:28 »

Já vím, ale pachouni to nevěděli. Jejich boj.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2018, 16:43:38 »

Citace
řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran.
Je tam "a", ne "nebo". Tedy by dle mého názoru musely nečistoty (nebo námraza nebo sníh) zabraňovat výhledu vpřed a zároveň zabraňovat výhledu vzad a zároveň zabraňovat výhledu do stran, aby byl porušen zákon.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2018, 16:45:59 »

a navíc dozadu bylo určitě vidět, jinak by „pyrát“ na PACHovské vozidlo nezareagoval…
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2018, 16:53:20 »

@Číkus: hh nás učí, že právo není podmínka ve zdrojáku a text v zákoně mi přijde smysluplný coby výčet variant, nicméně legislativní pravidla vlády dávají za pravdu Vám:
Citace
Čl. 42
Vyjádření variant
(1) Varianty se vyjadřují spojkami „nebo“ a „anebo“. Při více možnostech vyjádřených v pododstavcích nebo bodech se spojka „nebo“, před níž se píše čárka, klade mezi poslední dvě možnosti. Jde-li však o výčet možností, který není vyjádřen v pododstavcích nebo bodech, čárka se před spojku „nebo“ nepíše.
(2) Kumulativní výčet se vyjadřuje tak, že
a) mezi více možností, které musejí být splněny současně, se vloží čárky a mezi poslední dvě možnosti se vloží slovo „a“, před nímž se čárka nepíše, nebo
b) při pouze dvou možnostech, které musejí být splněny současně, se mezi tyto možnosti vloží slovo „a“, před nímž se čárka nepíše.
a vypadá to jako výčet kumulativní.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2018, 17:16:23 »

tak zrovna za tohle pokuty naprosto schvaluju, to je vážně takovej problém očistit auto od sněhu? zabere to asi tak minutu.
úplně nesnáším kretény, co si nechaj na autě haldu sněhu, kterej jim pak lítá všude kolem a hlavně na auto za ním, které má tudíž sníženou viditelnost. Nejlepší je, že sníh z kapoty jim lítá na jejich vlastní okno, ale nedojde jim už proč se tak děje.. :D  Úplný extrém jsou idioti, co si oškrábnou jinak totál zamrzlé auto jen na čelním skle - udělaj tam dvě díry, pro každé oko jedno a jedou... za to bych snad i bral né řidičák, ale občanku.
ps: že ten sníh byl mokrej a nelítá tolik neberu jako omluvu, ba naopak se líp dá sundat a zabere to ještě kratší dobu.

-sorryjako
IP zaznamenána
In dubio pro reo

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2018, 17:25:07 »

@eRoo: Schvalovat pokutu za něco, co není ani v zákoně definováno jako přestupek (tj. sníh na střeše či na kapotě) mi přijde jako fízlhardcore. Jiná věc je, že to může být bezohledné vůči ostatním účastníkům provozu na PK, tak to patrně vnímáte Vy. Můžete podat podnět Ťokovi, ať přitáhne šroub.
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 17:27:45 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2018, 17:31:32 »

enzym: tohle ale není zas tolik o pokutě, ale spíš o uvědomění si, že vozit na autě sníh není úplně vhodný a slovíčkaření u tohodle případu bych prostě vynechal, ať si Martin623 uvědomí že je to blbost..
Ano, vnímám to jako velmi bezohledné. V krajním případě by se mohlo stát, až někdo bude zase línej očistit auto, ta čepice může odlítnou na auto jedoucí za ním, řidič se lekne a může i nabourat. Takže obhajovat tohle mi příjde zkrátka nevhodné, stejně jako váš návrh na utažení šroubu, který se mě celkem dotknul. :)

a fízlhardcore si nechte pro někoho jinýho.. ;)
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 17:41:54 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2018, 17:42:23 »

eRooo — to trollíte nebo co? Tam skoro žádný sníh není! Ta ani ne centimetrová vrstvička nic neznamená. Jo kdyby tam měl metr sněhu, to už by bylo pro ostatní nepříjemné, ale zde už poněkud přeháníte! Kde na fotce vidíte tu svou „haldu sněhu“?!
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2018, 17:44:20 »

ViktorN: neříkám, že na tomhle autě vidím haldu sněhu, to bylo obecně řečeno.. pořádně přečtěte co sem psal..objevíte část o konkrétním autě - konkrétně "ps: že ten sníh byl mokrej a nelítá tolik neberu jako omluvu, ba naopak se líp dá sundat a zabere to ještě kratší dobu."
IP zaznamenána
In dubio pro reo

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2018, 17:52:41 »

eRooo - To je nějakej eRor ne? Máte pocit že je na tom autě deseticentimetrová čepice sněhu? Já tam vidím slabou vrstvu se kterou bych se taky neobtěžoval namáhat. Odletající sníh z aut předemnou je mi úplně ukradenej, ať si každej vozí na autě třeba sněhuláka. To co je opravdu nebezpečný jako jsou lítající kusy ledu z kamionu jsou ale každýmu u prdele. Váš nápad o sbírání OP ani komentovat nebudu...
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2018, 18:05:24 »

Ono kolikrát je ten sníh na kapotě či střeše totálně přimrzlej a než abych ho dostával dolu a totálně zlikvidoval lak, tak to tam prostě nechám.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #13 kdy: 21 Ledna 2018, 18:07:36 »

achjo.. tak ještě jednou.
Vadí mi když jsou lidi bezohlední a líní z auta sundat sníh/neoškrábat pořádně okno a z aut pak lítá neodmetený sníh, což je často hodně nepříjemný a neoškrábané okna jsou nebezpečný, když z auta není vidět. Psal jsem to obecně, co je na tom k nepochopení nevím, líp už se asi nedokážu vyjádřit. Že vám nevadí odlítající sníh z auta před váma je vaše věc.
Končím tady diskuzi, obhajovat něčí lenost = bezohlednost fakt nebudu. Až vám přiletí na sklo kus sněhu ze střechy auta před váma a chvilku nic neuvitíde/leknete se, třeba vám dojde co tady celou dobu říkám..
mrkef: taky neřikám abyste škrábal led a ničil lak, ale očistil auto tak, aby to nikoho neomezovalo..
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 18:10:24 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Konečně další hrdelní zločin
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2018, 18:18:20 »

IP zaznamenána