30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání na "V13a, šikmé rovnoběžné čáry"  (Přečteno 4043 krát)

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
[WIN] Stání na "V13a, šikmé rovnoběžné čáry"
« kdy: 18 Ledna 2018, 13:41:26 »

Tak tu mám jeden případ, vyřešený chybou MP, s mezihrou "datová schránka".

Chronologie:
  • konec února 2017...vozidlo stojí na šrafování ohraničujících konec parkovací plochy (sídliště - klasika),
    Kolem 10:45 kontroluju z balkonu počasí - auto čisté, 11:30 přicházím k autu a za stěračem lísteček v igelitu(!) s časem přestupku 11:05. Příslušník byl opravdu rychlý. V 11:35 nasedám do auta a odjíždím.
  • následující den...zakládám DS a čekám co se bude dít
  • začátek června 2017...ve schránce oznámení o zásilce, nechávám po 10ti dnech vhodit do schránky
  • začátek srpna 2017...návštěva "doručovatelů od MP", nejsem doma ale partnerka je vycukaná co se děje.  ::)
    Druhý pokus večer, stále "nejsem doma" a neidentifikovaná osoba strážníkům prozrazuje existenci DS.
  • druhý týden v září 2017...do DS dorazila stejná výzva co už byla ve schránce (včetně původního datumu!), obratem posílám žádost o bližší informace.
  • polovina prosince 2017...potřetí dorazila výzva, tentokrát doplněná o odstavec Na základě Vaší žádosti o zaslání podkladů Vám sdělujeme, že podklady pro níže uvedený přestupek jsou součástí spisového materiálu, do kterého mohou nahlédnout pouze účastníci řízení dle § 27odst. 1 písm. b) zákona č. 500/2004 Sb. správní řád, a proto zasíláme opětovně výzvu pro provozovatele.
    Přestává mě to bavit a přiznávám, že řidičem je majitel vozidla.
  • začátek ledna 2018..."předvolání k podání vysvětlení". Na oznámení od MP je ale čas spáchání přestupku 14:05. (to už tam vozidlo přes dvě hodiny nestálo  ;) )
    Odpovídám, že Vozidlo se v uvedeném čase a datumu v ulici XXX nenacházelo, proto nemohlo dojít ke spáchání uvedeného přestupku.
  • o dva dny později (zrychlujeme)...odpověď pí.úřednice S Vaším písemným podáním bohužel nemohu souhlasit, neboť součástí spisové dokumentace jsou i
    pořízené fotografie strážníky Městské policie XXX z uvedeného data X.X.2017 ve 14:05 h, ul.XXX, tudíž zde vozidlo v uvedenou dobu stálo.
    Pokud se nemůžete dostavit na předvolání v požadovaný termín, navrhuji se domluvit na termínu jiném, který by Vám vyhovoval, abychom mohli přestupkové řízení dokončit.

    Obratem žádám o spis a jsem poslán do /DEV/NULL.
    Následující den tedy přepadnu pí.úřednici hned po začátku pracovní doby. Zjevně není ve své kůži, nechává mě prohlédnout a ofotit oznámení od MP, na kterém jsou dvě fotky kvality novinového tisku a bez jakéhokoliv časového razítka. Na závěr si neodpustila komentář měl jste zaplatit pokutu, takhle mě zdržujete a budete to mít za 2500Kč.
    Z domova znovu posílám vyjádření, že trvám na neexistenci přestupku.
  • dnes...dorazil "ZÁZNAM o odložení přestupku" Ve fotodokumentaci, která byla na místě hlídkou pořízena, a která byla správnímu orgánu Městskou policií předložena, je rozpor v časovém údaji oproti oznámení o přestupku, a tudíž nelze přestupek jednoznačně prokázat.

Takže já už jenom kávičku...  8)
Poučení pro ostatní - hlídejte si nejenom datumy, ale i časy. Hodinka sem/tam a úřad nemá materiál.
« Poslední změna: 31 Ledna 2019, 12:44:51 od Číkus »
IP zaznamenána