30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na invalidech  (Přečteno 2264 krát)

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na invalidech
« kdy: 22 Ledna 2018, 13:44:40 »

Ahoj,

jen pro ověření:

Dorazila mi do datovky výzva k úhradě 500 Kč za parkování na invalidech. Řidič vozidla v době přestupku nezjištěn, Magistrát hl. m. Prahy chce odpůstek 500 Kč ideálně hned na účet...

Správný postup:

Určím, že v době přestupku řídil vozidlo kamarád Helmut, který má doručovací adresu stejnou jako já, protože u mě bydlí a vozidlo jsem mu půjčoval. Magistrát vyzve Helmuta k podání vysvětlení na kontaktní adresu a Helmut se jim dozná ke spáchání přestupku. Poté Helmut odjíždí do Německa a protože je vážně nemocen, tak nevím zda se dožije dořešení případu. Je to tak?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2018, 15:09:27 »

Praha toho má moc a tak je zajímají hlavně ovečky které zaplatí bez keců..
..když odpustek budete úplně ignorovat tak je dobrá šance že se už nic dalšího nestane.

V případech kde jsem radil já se už po ignorování odpustku nikdy nic dalšího nestalo..
ale úplně jistota to není a třebas parkování na invalidech řeší přednostně.

A i když by to pokračovalo tak odvolačka MHMP je ministerstvo dopravy a od nich před promlčením vidět rozhodnutí je opravdu rarita..
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2018, 15:42:16 »

Rozumím, takže nechat Výzvu výzvou a ignorovat. Poté předpokládám, že když něco tak vyzvou mě jako provozovatele vozidla. Poté tedy max odvolačka na  ministerstvo dopravy.

Helmut v tomto případě nezafunguje? Že bych si to pojistil a měl tutovku, že se to neposune dál.
IP zaznamenána