30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení nahlédnutím?  (Přečteno 4482 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Doručení nahlédnutím?
« kdy: 17 Ledna 2018, 00:44:20 »

Pokud mi přijde do schránky oznámení o uložení zásilky a já se seberu a zajdu na úřad nahlížet (protože tuším kterého správního řízení se to týká), bude mi doručeno okamžikem nahlédnutí do spisu a nebo až fyzickým vyzvednutím zásilky od pošty (případně doručením fikcí)? Děkuji.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2018, 00:57:57 »

Obávám se , že je doručeno tím nahlédnutím. Byl jsem jako zmocněnec nahlížet do spisu u soudu kde se jednalo o neplatné doručení (jednalo se o nedoručený platební výměr za podmínku) a právník  klientovi radil do xx dnů zaplatit a pak vymáhat tu stejnou částku co se už musela zaplatit exekutorovi aby byl čas tu exekuci rozporovat a pak co vím doloval klient z toho exekutora ty peníze asi dva roky. Ale zaplatit prý musel, protože mu to tím nahlédnutím bylo doručeno.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2018, 04:01:20 »

IMHO je to stejná situace, jako když převezmete (=s podepsanou dodejkou) špatně doručovanou písemnost. Prostě jste se prokazatelně s obsahem písemnosti seznámil a hotovo.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2018, 04:28:25 »

A co kdyz se s obsahem písemnosti seznámil pouze nahlizejici zmocněnec? Co kdyz budete tvrdit, ze jste nahlížel do jiné části spisu? Nebo jste si pořídil jen kopie, se Kterými jste se uz pak neseznamil?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2018, 06:27:33 »

a) Zmocněnec je avatar úřastníka, tedy zmocněnec = účastník. Jest problémem účastníka, že na něj zmocněnec kašle či naopak.
b) To je totéž, jako tvrzení Zásilku jsme osobně převzal, ale obálku neotevřel. Ochranné účinky nula.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2018, 08:58:06 »

A co kdyz se s obsahem písemnosti seznámil pouze nahlizejici zmocněnec?

Zmocněnec v řízení je obvykle ten komu je doručováno..
když by to byl zmocněnec jen k nahlížení tak si myslím že i tak se písemnost "dostala do sféry vlivu adresáta".

Zajímavější by bylo když by třebas obviněný měl zmocněnce pro řízení a nahlížet přišel sám obviněný.. a nebo naopak zmocněnec se při nahlížení seznámil s dopisem doručovaným obviněnému..


Nebo jste si pořídil jen kopie, se Kterými jste se uz pak neseznamil?

Doručeno.. jako je doručeno i když dopis odmítnete převzít.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Doručení nahlédnutím?
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2018, 09:39:58 »

... zmocněnec se při nahlížení seznámil s dopisem doručovaným obviněnému..

Přesně v té situaci jsem byl (viz výše) jako ten zmocněnec a okamžikem nahlédnutí zmocněce bylo podle jeho právníka obviněnému doručeno.
IP zaznamenána