30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Radar měřeno trojnožkou udání mě, odpaleni bezemně, ja to v odvolání popřel.  (Přečteno 5390 krát)

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

A nyní měl chtějí předvolat na jednání. Nechci tam chodit jak postupovat. Když vydali první usnesení a já se odvolal že jsem neřídil. Měli to přece poslat nadřízenému orgánu ne? A oni mi po týdnu nařizuji nové jednání. To jako že hned mohou zrušit sami usnesení?
Nebudu k domělemu přestupku,již nic vypovídat nejsem majitel vozidla. Mám jim to napsat nebo tam nechodit vůbec,případně někoho zmocnit. Šlo o to že jsem se nechal nabonzovat a pritom ještě zjistili že v době přestupku jsem měl propadlej datum na řidičáku. Nikdo mi nechytil.
Napsal jsem že jsem neřídil, tudíž nic nevzniklo a že bezemne vydali rozhodnutí že jsem neměl právo spravedlivý proces a oni mi zase buzerujou.

Prosím o radu jak je také štvát :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Chcete-li radu, tak sem buď hoďte, co vám píše úřad, nebo dosavadní průběh popište tak, aby to mělo hlavu a patu. Tvrdíte, že jste podezřelý z přestupku na základě udání provozovatele, sám provozovatelem nejstem, ve hře je rychlost a případně i přestupek související s propadlým řidičákem. Není mi ale jasné, jak vaše dosavadní korespondence s SO probíhala.

Obvykle po udání SO označeného řidiče vyzve k podání vysvětlení buď písemně (v dané fázi jim bohatě stačí potvrzení toho, kdo řídil) nebo osobně. To nemá formu usnesení a nepodává se proti tomu odvolání. Eventuálně mohl SO rovnou zahájit řízení (což se dělá oznámením o zahájení řízení, případně příkazem, opět žádné usnesení) a v rámci řízení si účastníka předvolat k ústnímu jednání (opět nemá formu usnesení, tím se jen zamítá ÚJ požadované účastníkem).

Odhadoval bych, že vám přišel příkaz, vy jste podal odpor (pak opravdu je příkaz zrušen a na žádný nadřízený orgán se to nepředává) a teď SO pokračuje v řízení a nařizuje ÚJ. Jak v dané situaci postupovat se zde dočtete na několika desítkách případů. Ohledně propadlého řidičáku si nedělejte starosti, pokud vám neprokážou, že jste řídil, nebude z toho nic (pokud jsem nic nepřehlédnul, od účinnosti nového PřesZ už jde jen o zbytkový přestupek v případě řízení, § 23 PřesZ/1990 podle všeho ničím nahrazen nebyl).
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Tedy upřesním.

Po nabonzování od zaměstnavatele který je majitel vozu.
SO uznal bez mého vyslechnutí(nepřišel jsem) že jsem řídil což dokázal označením od majitele vozidla.
Vydal usnesení že jsem vinen vzal mi dva body a udělil pokutu 2000 kč.

Proti tomu jsem podal odpor a odvolal se tedy že jsem neřídil.

Na to mi přišlo zase předvolání k ustnimu projednání.
Kamž nechci chodit a nic víc jim neřeknu. Neřídil.

Navíc to mé odvolání by snad mělo jít nadřízenému orgánu na ministerstvo dopravy. A to mně nijak neinformovalo že to vrací zpět k projednání.

Jak je stopnu ? :)




IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Ok, tedy to moje křišťálová koule odhadla celkem správně. Jen nesouhlasí nějaké detaily, buď MHMP něco dělá hodně divně, nebo to vy popisujete nepřesně (Occamova břitva se kloní k druhé možnosti).

* bylo proti vám zahájeno přestupkové řízení vydáním příkazu (pochybuji, že by se toto dělo formou usnesení, příkaz je zvláštním druhem rozhodnutí a pokud SO vydal něco jako hybrid příkazu a usnesení, chci to vidět)

* jen na okraj - body vám nikdo nevezme, naopak vám v případě pravomocného rozhodnutí budou připsány (slovy zákona zaznamenány), nicméně formálně se o bodech nevydává žádné rozhodnutí, usnesení ani jiná forma, která by se řidiči doručovala (mohlo by to být maximálně zmíněno v odůvodnění příkazu/rozhodnutí jako součást poučení)

* proti příkazu jste pravděpodobně podal odpor, čímž byl zrušen, není důvod, proč by se v této fázi věc měla předávat nadřízenému orgánu

* to, čemu říkáte odvolání, tedy patrně připojení nějakých argumentů k odporu, není odvoláním (ve smyslu opravného prostředku dle SprŘ), ale správní orgán by to měl posoudit jako vaše vyjádření a v řízení se s tím vypořádat - nebo je to jinak a v nějakém usnesení či „usnesení“ bylo opravdu poučení o možnosti podat odvolání s tím, že o něm rozhodně MD? pokud ano, ukažte jej.

* nařízení ústního jednání je v dané situaci, tedy běžícího řízení, kde orgán má udání od provozovatele, možná nějakou fotku a zároveň tvrzení účasníka, že neřídil, logickým krokem, úředník má řadu možností, jak postupovat (může zkusit, jestli se obviněný nepřizná sám, jestli je tam nějaká fotka, může se pokusit o ztotožnění řidiče, případně o konfontaci, nekapituluje-li obviněný snadno, může z něj zkoušet tahat nějaké informace použitelné nepřímo, např. potvrzení toho, zda s tím autem jezdí, kdo tedy řídil když ne on, proč jej provozovatel označil atp.)

* z vašeho úhlu pohledu by bylo pomohlo vidět spis, ale především není ve vašem zájmu orgánovi cokoliv sdělovat, což ostatně není vaše povinnost, ÚJ se účastnit nemusíte, nebo jej můžete prosedět úplně pasivně

Jak je stopnu ? :)
Tak, že nebudete líný si informace dohledat (na tomto fóru, ve FSM road-fens.cz) atp. Chcete rady, případ popisujete zmateně i po žádosti o upřesnění, přitom jde o věc zde řešenou již mnohokrát.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

No opravdu vydali příkaz. Že jsem vinen přidělili body a já se odvolal že jsem neřídil. Pokračují tedy řízení. A mě otravují.

Můžou mi to přišít i podle fotky že mě orgán poznal když se dostavim osobně k jednání?

Pokud mi pošlete email zašlu příkaz i nové předvolání.

Děkuji za trpělivost se mnou
« Poslední změna: 29 Prosince 2017, 09:09:12 od protinim »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Dokumenty anonymizujte (návod zde na foru) a klidně nahrajte sem. hh není jediný, ač asi jeden z největších, expert a jistě Vám rádi poradí i ostatní. Jinak, jak tu bylo mnohokrát zmíněno, je třeba hledat a číst. proto je forum rozděleno na sekce a moderátoři udržují daná témata aktuální.

První by tedy mělo být zamazat osobní a jiné identifikační údaje (jednací čísla a podobně) a nahrát to sem aby si to mohli lidi přečíst a zamyslet se nad tím.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Děkuji a mohu se zeptat můžou mi to přišít podle totožnosti z fotky když tvrdím ze jsem neřídil.
Proto tam moc nechci chodit osobně.
Nějakého  fiktivního zmocněnce z ciziny nemá někdo.

Moc děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Děkuji za trpělivost se mnou
Je to s vámi opravdu těžký. Za mě poslední pokus, pak to přenechám trpělivějším, pokud se tedy najdou.

Pokud mi pošlete email zašlu příkaz i nové předvolání.
Takto to zde nefunguje.

No opravdu vydali příkaz. Že jsem vinen přidělili body a já se odvolal že jsem neřídil. Pokračují tedy řízení. A mě otravují.
Ta slovíčka jsou důležitá. Neodvolal jste se, podal jste odpor a pokud jste ho i nějak odůvodnil, není to odvolání, ale vaše stanovisko v rámci probíhajícího řízení. Též jste (zatím nejspíš) nedostal žádné body, ty se totiž připisují až po právní moci rozhodnutí a ta nenastala. To si ale musím domýšlet, protože dokumenty jste neukázal a přesně posat je neumíte. Pořád trváte na tom, že jste dostal „usnesení“, což ale na standardní průběh nesedí, takže naposledy, opravdu je na nějakém dopisu od úřadu nadpis „USNESENÍ“, nebo tomu tak říkáte jen vy? Totéž „ODVOLÁNÍ“ - skutečně jste dával odvolání, tj. v poučení lejstra, na které jste reagoval, bylo uvedeno, že proti tomuto rozhodnutí/usnesení lze podat do 15 dní odvolání, nebo tomu opět jen tak říkáte pro sebe? No a konečně body - to jsou opět vaše představy, nebo se o bodech opravdu něco píše v těch papírech?

Děkuji a mohu se zeptat můžou mi to přišít podle totožnosti z fotky když tvrdím ze jsem neřídil. Proto tam moc nechci chodit osobně. Nějakého  fiktivního zmocněnce z ciziny nemá někdo.
Není to vyloučené, i když mají-li pouze fotku a vy to popíráte, případně tvrdíte i nějakou jinou skutkovou verzi, kterou úřad nemůže snadno vyvrátit, nemělo by to jako důkaz stačit. Aby to obstálo jako jediný důkaz, měl by se dělat znalecký posudek, což se orgánu nejspíš moc nebude chtít. Bojíte-li se ztotožnění při osobní účasti na úřadě, můžete dát někomu plnou moc, třeba jen na opatření spisu, ale i když tam přijdete osobně, nejspíš si nijak zvlášť pozici nezhoršíte, pokud tedy nevyměknete a nepřiznáte se tam i k tomu, že jste jako malý trhal mouchám křídla ...

IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Mohu též úřadu sdělit písemně že k domělému přestupku odmítám cokoliv víc sdělovat trvám na tom než že sem neřídil. A využívám svého práva nevypovídát?
Překlopení na sprdel asi nedojde protože se nejedná o automat. měření. Ale s obsluhou. ??   ???

« Poslední změna: 29 Prosince 2017, 23:02:44 od protinim »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Ano, to je jedna z možných strategií, buď to úřad vzdá (pak půjde o WIN prakticky bez práce), nebo pokud přesto z něčeho dovodí, že jste řídil vy, budete to řešit v odvolání.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Děkuji kéž by šlo o win. Zatím je SO dost aktivní..
Na to že jsem byl jen označen majitelem vozu a pak rovnou mě bez vyslechnutí odpálili.
IP zaznamenána