30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 80km/h v 50tce  (Přečteno 3135 krát)

cravecod22

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
80km/h v 50tce
« kdy: 26 Prosince 2017, 21:12:18 »

Zdravím, mám dotaz.

Na obchvatu z Valmezu před Vsetínem v části Potůčky je nově (asi týden) před přechodem radar, který dnes večer červeně blikl pri rychlosti, dle tachometru, 80km/h. Radar je mimo obec,kde se před přechodem pro chodce( a křižovatkou) mění rychlost ze 70km/ na 50km/h.

Je třeba se obávat?Jestli ano, co hrozi?

Díky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:80km/h v 50tce
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2017, 21:25:18 »

Na toto téma je tu tisíce příspěvků
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:80km/h v 50tce
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2017, 21:51:15 »

Přijde dopis z úřadu, pravděpodobně Výzva k uhrazení částky, kde Vás vyzvou k zaplacení pár stovek a nikdo případ řešit nikdy nebude + je to bez bodů. Je to takový poplatek za to, že to nikdo nikdy řešit nebude a tím pádem přispějete do Městské kasy, viz zde: https://valassky.denik.cz/zpravy_region/radary-jako-kasicky-20171207.html

Pokud to nechcete platit, lze se bránit a od toho tu forum je, lze to řešit, ovšem bude to chtít z Vaší strany aktivní spolupráci.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:80km/h v 50tce
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2017, 22:03:21 »

Pokud to nechcete platit, lze se bránit a od toho tu forum je, lze to řešit, ovšem bude to chtít z Vaší strany aktivní spolupráci.

A upřímně řečeno - spolkne Vám to spoustu času a pokud si to vynásobíte nějakou hodinovou mzdou, může se Vám zdát, že to případné a nejisté vítězství bude vítězstvím Pyrhovým. Na druhou stranu získáte fůru znalostí a dovedností, jak se bránit reperesivním orgánům a příště - třeba až se přimotáte k nějaké dopravní nehodě a policajti na Vás něco hoděj, to pro Vás může být nezaplatitelná zkušenost. 
IP zaznamenána

cravecod22

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:80km/h v 50tce
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2017, 22:12:32 »

Děkuju za informace. Každopádně, bere se to tak, že to je překročení rychlosti mimo obec do 30km/h? Uvidíme tedy, co (jestli vůbec) přijde.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:80km/h v 50tce
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2017, 12:00:12 »

pk202

Souhlasím, proto jsem se vydal i já tou cestou. Bohužel většina lidí žije v dogmatu, "jezdím slušně a nic se mi nemůže stát" a pak jsou překvapeni, když nastane nějaká situace..
IP zaznamenána