30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Radarové měření bez odečtu bodů ?  (Přečteno 3489 krát)

Dragontooth

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Radarové měření bez odečtu bodů ?
« kdy: 24 Prosince 2017, 09:55:20 »

Dobrý den. Za posledních pár let mě chytli párkrát páni četníci na radar na trojnožce a vždy z toho byla pokuta a odečet bodů. Nedávno přišel dopis kamarádovi že ho vyfotila kamera na měřeném úseku (radar na sloupu u silnice) tak jsem se mu škodolibě smál že má pár bodů dolů a on se pak koukl na druhou stranu papíru a tam se píše že pokud uhradí pokutu do 14 dnů tak mu nebudou odečteny žádné body. Jak je toto možné ? A to platí pro všechny radary které stojí někde dlouhodobě? Z toho vyplývá další má otázka. Jsou nějaké radary (nemyslím pány četníky v autech) směr dálnice Plzeň --> Brno a následně Brno --> Plzeň? A pokud nějaké jsou a něco by přišlo tak by to bylo opět pouze za pokutu a bez bodů nebo jak to funguje ? Jel jsem celou cestu (krom tunelů a omezení) 180-190 Km/h (Tempomat jsem měl na 185Km/h ale jak je známo tak to kolísá +- 5km/h)

Díky za informace :)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2017, 10:12:51 »

zdroj informací pro Vás: http://road-fens.cz/fsm-6-vyzva-k-uhrade-stanovene-castky/

Stručně: Říkáme to mu výpalné. Je to možnost, jak se z přestupku vykoupit bez toho, aby Vám správní orgán předkládal nějaké důkazy. Pokud se bojíte, nebo chcete podpořit tenhle typ daně, můžete to zaplatit a máte klid. V opačném případě neplaťte, počkejte na zahájení správního řízení a pokud se v něm přiznáte, budete to mít dražší a ohodnocené několika body. Pak je tu ještě varianta, že se budete bránit a nebudete platit nic, pokud obhajoba podaří – v takovém případě fám tohle fórum může pomoci.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2017, 11:21:58 »

Nejdříve si nastudujte základní věci, žádný odečet bodů neexistuje, body se přičítaj a až jich nasbíráte 12 tak odevzdáváte ŘP.
IP zaznamenána

Dragontooth

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2017, 11:36:25 »

To jsou mi ale věci. Tak to asi nevědí ani páni policisté co mě stavěli cca rok zpět protože mi říkali že jsem na 12 bodech a seberou mi 2. O týden později mě zase chytili a řekli že jsem na 10 a budu na 8 :D Docela zajímavé. Odpověď na svoji první část jsem dostal tak teď mě ještě zajímají ty radary pokud o nich někdo ví :) Směr Plzeň --> Brno a naopak. Díky za informace :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #4 kdy: 24 Prosince 2017, 12:09:44 »

Tunel Valík, tunely na pražském okruhu a teď je jedno úsekové měření ve zúžení na D1 na vysočině ale na radary vás upozorní aplikace waze. Pak vás ale kdykoliv, kdekoliv může změřit gestapo v civilní oktávce a posléze i superbech. Na dálnici doporučuji jet max 179km/h.

S tím ochotným placením pokut by jste měl přestat, jsou určité přestupky které když spácháte dvakrát do roka tak jste bez řidičáku.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2017, 12:36:38 »

to je tak schválně psané, aby to lidi platili a neřešili to ve správním řízení. Prakticky každý dopis je tak manipulativně napsaný.
IP zaznamenána

Dragontooth

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Radarové měření bez odečtu bodů ?
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2017, 13:48:09 »

Ok v těch zúžení jsme jeli cca všichni stejně tak už budu mít klidné spaní :) Díky za informace a asi můžete lock topick.
IP zaznamenána