30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Komunikace s Policii - dopravní inženýrství  (Přečteno 4739 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« kdy: 21 Prosince 2017, 09:04:14 »

Řeším s Policii ČR - složkou dopravního inženýrství - žádost o připojení nemovitosti na místní komunikaci..
Odmítájí přijmout žádost emailem s elektronickým podpisem.. Pouze osobně, poštou nebo datová schránka..
Je to tak v pořádku??  Nikde jsem nenašel, že by datová schránka nebyla tímto elektornickým podpisem nenahraditelná..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2017, 09:35:48 »

Není to v pořádku. Povinnost orgánů přijímat e-maily (a ty opatřené uznávaným elektronickým podpisem brát jako plnohodnotné podání) je zakotvena v zákoně o archivnictví a spisové službě (499/2004 Sb.), konkrétně v § 70 a na něj navazujícím § 2 prováděcí vyhlášky č. 259/2012 Sb. Co je uznávaný elektronický podpis pak relativně nově řeší evropské nařízení eIDAS (nahrazující náš původní zákon o elektronickém podpisu) a jeho užití pro komunikaci mezi občanem a orgánem oběma směry stanoví § 6 zákona č. 297/2016 Sb.

Na druhou stranu - prosazovat si svou pravdu vůči orgánu (navíc tak tupému, jako je PČR) nemusí být uplně taktické u žádosti, jejíž vyřízení záleží do jisté míry na orgánově libovůli.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2017, 09:48:06 »

Pokud nemáte DS, pošlete to z cizí. Případně to doplňte plnou mocí pro držitele DS.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2017, 10:27:36 »

Ano, z cizí DS to lze. Navíc pokud máte elektronický podpis (kvalifikovaný certifikát) a podepíšete s ním podání, tak nevadí, že to je z cizí DS, za podatele bude považován ten, jehož práv a povinností se to podání týká (nikoliv držitel DS, kterou to bylo podáno) a připojený elektronický podpis bude mít přednost před fikcí podpisu podle § 18 ElÚkon. Takže v takovém případě ani nepotřebujete PM pro držitele DS. Nicméně viz výše, chcete opravdu PČR dovzdělávat ve věci elektronických podání?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2017, 10:38:33 »

to hh:  velice díky za naprosto vyčerpávající odpověď..
problém je ten , když se to řeší klasickou poštou , tak to vše hrozně dlouho trvá.. Známý si takhle s nimi o stejné záležitosti psal asi 2 měsíce..
Chtěli po něm dokonce vědět, jestli se jeho vjezdová brána otevírá mechanicky nebo elektronicky a ještě i rozkotovani parkovacích míst včetně výpočtu počtu parkovacíh míst na jeho pozemku - rodinný dům. Přičemž tyto náležitosti se netýkají rodinných domů a dokonce i v žádosti je to uvedeno.
Tak bych to rád urychlil tou elektronickou komunikací, pokud mne čeká ta stejná byrokratická mašinerie..( je to totiž stejná úřednice )

Pokud použiji cizí DS , tak odpověď bude doručena kam??
« Poslední změna: 21 Prosince 2017, 10:41:16 od sennheiser »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2017, 11:20:22 »

Buď tam, kam si určíte (§ 19(3) SprŘ) včetně možnosti určit si jako adresu pro doručování e-mail, nebo defaultně podle § 20 SprŘ (vaše DS, adresa pro doručování, adresa trvalého pobytu). Do cizí DS si bohužel doručovat nechat nelze, je judikováno, že cizí DS nemůže být adresou pro doručování ve smyslu § 19(3) SprŘ.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2017, 14:37:35 »

Reálně však funguje doručování písemností od FÚ určených mým dětem do mé datové schránky (jsem jejich zákonným zástupcem).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2017, 14:45:12 »

Zástupci (ať již zákonnému, smluvnímu či ustanovenému) samozřejmě doručovat lze, ale opět do jeho DS.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2017, 16:51:33 »

Pokud použiji cizí DS , tak odpověď bude doručena kam??
Co ti brani si zridit DS? Po vyrizeni teto veci ji lze zase zneplatnit. Osobne bych to videl jako nejjednodussi reseni.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2017, 16:53:31 »

Je to trapné, ale říká se tomu princip.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosince 2017, 18:24:35 »

tak jsem dopoledne poslal velice zdvořilý email, kde jsem přidal předmětné paragrafy a vyhlášky ( jak uvedl hh - díky)
úřednice se patrně zhroutila pod tíhou paragrafů a v pozdní odpoledne mi přišel email, že se žádost příjmá :-)

Tak teď jen uvidíme, jestli se to bude nějak "účelově komplikovat" ( např. bude chybět uvedení velikosti trenýrek dlaždičova dědy)
a nebo to snad proběhne jednoduše a v klidu ...

to: medved   .. jak psal e-m  jde o pricip .. mě tyhle úřední buzerace hrozně štvou...nechci být ta ovce co jen stojí v řadě


IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s Policii - dopravní inženýrství
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosince 2017, 11:48:53 »

tak jsem dopoledne poslal velice zdvořilý email, kde jsem přidal předmětné paragrafy a vyhlášky ( jak uvedl hh - díky)
úřednice se patrně zhroutila pod tíhou paragrafů a v pozdní odpoledne mi přišel email, že se žádost příjmá :-)

Tak teď jen uvidíme, jestli se to bude nějak "účelově komplikovat" ( např. bude chybět uvedení velikosti trenýrek dlaždičova dědy)
a nebo to snad proběhne jednoduše a v klidu ...

to: medved   .. jak psal e-m  jde o pricip .. mě tyhle úřední buzerace hrozně štvou...nechci být ta ovce co jen stojí v řadě
ok, princip chapu. Taky delam iracionalni veci z principu :-).
Ale prave datova schranka (jakkoli jsem se ji par let branil) mi docela zjednodusila zivot. Ze dvou zel (posta a datova schranka) jsem volil to mensi.
IP zaznamenána