30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí  (Přečteno 7554 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« kdy: 18 Prosince 2017, 07:25:30 »

Už skoro rok se peru s SO ohledně rychlosti. Je to můj první případ, který jsem si vzal do ruky a zkusil jsem bojovat. Bohužel i za cenu fatálních chyb, které se mi možná vymstí.

V příloze je celý spis. Dneska musím úřadu poslat vyjádření, lhůtu jsem celou proležel v horečkách (bez doktorky, takže bez šance na prodložení). Prosím a tipy, kam střílet.

Popis:
  • - Leden: projedí měřené úsekovky 65kmh.
  • Duben: Výpané. Poslal jsem úřadu žádost o fotku, dostal jsem fuck-off.
  • Šel jsem nahlédnout, zjistil jsem, že na fotce není čitelná RZ, bohužel jsem jim to v prvním podání prásknul, takže stihli odněkud vytisknout lepší snímek (ale pořát nelze 100% určit všechny číslice).
  • Taky jsem začal zlišťovat problém s vedením spisu (řešil jsem to zde).
  • Našel jsem na ověřovacím listu chybějící kolonku, kterou vyžaduje zákon, což jsem namítnul (řešil jsem zde).
  • napráskal jsem známého cizince, který měl auto půjčené.
  • SO obepisuje cizince. Cizinec lámanou češtinou odpoví, ale jeho podání nesplňuje požadavky zákona (není tam trvalá adresa). Orgán to vyřeší tak, že pošle znovu úplně stejné 3stránkové lejstro (předvolání) na jehož konec přidá odstavec, ve kterém požaduje legitimní ověření podpisu (řešilo se zde). Bohužel cizinec je utrhnul ze řetězu a vysral se na další komunikaci.
  • SO odkládá, zahajuje sprdel. Námitky ohledně čitelnosti fotky a chybějící zákonné položky v OL úřad shrnul sluvy "protokol je nepochybně prkazný a ověřovací list je platný“.
  • Vlastní chybou jsem změškal provádění důkazů - což ale hádám je taková formalita, aby si úředník v klidu vypil kafe.

Budu tedy namítat:
  • Že důkazy nejsou průkazné, auto na fotografii není mé, není poznat, zda na RZ je číslo 8 nebo 9. Protokol neodpovídá vzorům, které by měl údajně radar vystavovat, není doložen ani datovým souborem, který je výstupem radaru.
  • Že nepostupovali podle § 37 odst. 3, ale poslali nesrozumitelné zadání na legitimní ověření, aby pak v Usnesení lhali, že požadovali úřední oveření
  • Problém s vedením spisu

Máte tipy na další?
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 08:27:54 od jakubb »
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2017, 15:48:09 »

V tomhle městě jsem taky vedl jedno řízení, můžu tedy dát svoje poznatky:

- opravdu hodně jim vadí neohlášené nahlížení, spis dávají potom zřejmě dávají dokupy (číslují atd.) protože mě nikdy nenechali hned nahlídnout (kecy jakože se musím předem objednat, opáčil jsem že ve správním řádu nic o objednávání není), doporučuju tam zajít a nahrávat a pak použít v odvolání, sám jsem tak plánoval ale řízení bylo zastaveno ještě před tím
- úhyb na založení datovky u mě nezafungoval, jejich systém to zřejmě před odesláním hlídá
- /jen hádám/ možná by nebylo od věci ještě nějak trochu přifouknout délku spisu (plná moc; podjatost - hezký podklad pro ni může být to nahlížení; nebo další kraviny), u mě triviální odvolání (ne proti rozhodnutí, tam jsem se nedostal) ukouslo několik měsíců, zřejmě proto že spis už byl delší /měl jsem u odvolacího orgánu ještě jinou věc z jiného řízení cca 5 stran a ta byla vyřízena bleskem/
« Poslední změna: 18 Prosince 2017, 15:50:47 od am6 »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2017, 15:12:05 »

Co jsem udělal špatně, že mi nikdo neodpověděl?

Nechápejte prosím moji otázku pejorativně, jsem si vědom, že zdejší fórum funguje na bázi dobrovolnictví a neziskové pomoci. Proto jsem se taky snažil svoji příspěvek postavit tak, aby ji bylo pro čtenáře co nejsnažší pojmout, shrnul jsem hlavní body řízení, dal jsem si s přílohou práci, aby se s ní pracovalo co nejsnáze. Vím, že vložené PDF má ~70 stránek, ale to bohužel je takový spis, to neovlivním.

Spíš bych chtěl vědět, co přístě udělat lépe, aby vás to neodradilo a nepovažovali jste to za ztrátu času. Rád se vám přizpůsobím. Za všechnu pomoc tady jsem neskonale vděčen, díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2017, 15:40:48 »

Myslím, že jste vše udělal správně, jen se zkrátka nikdo nechytil. Třeba se to po této urgenci zlepší :)

BTW,  nechcete vzhledem ke vloženému spisu hodit vlákno do Kuchyně?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2017, 15:44:24 »

Pokud to věci pomůže, budu rád. Nechám na uvážení místních, zda se to hodí, nikdy jsem v kuchyni ještě nebyl
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2017, 16:03:05 »

Přesunuto. Zda to někoho motivuje k reakci těžko říct - může to mít i opačný efekt, totiž v Kuchyni to vlákno uvidí jen uživatelé se statutem minimálně stálého člena (plus jsem zde přidal am6, který měl relevantní reakci). Na druhou stranu, pravděpodobnost užitečné odpovědi od někoho mimo daný okruh není úplně velká.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2017, 16:26:55 »

Díky za důvěru.

Když jsem tedy v kuchyni, přikládám 2017-12-18 Vyjádření k podkladům.pdf, které jsem v pondělí podal, abych nepromeškal lhůhu a SO nemohl vydat copy-paste rozhodnutí. Od 5. strany zde cituji návrh ostravského KS na zrušení spredele podané Ústavnímu soudu.

Mezitím jsem jsem tohle opravil a postupně jej doplňuju, aktuální draft je zde: Vyjádření k podkladům (po vytažení z kuchyně bude dokument znepřístupněn). Pošlu jim to jako doplnění.

Ještě mě napadlo napadnout ničím nepodložené tvrzení SO:
Citace
Správní orgán přihlédl také k tomu, že výše popsaný přestupek byl spáchán v obci Plzeň, na vozovce pozemní komunikace Plaské ulice, ve směru z centra města, v odpoledních hodinách v neděli, kdy lze v tuto dobu a místě, kdy se jedná o hlavní silniční tah výpadovky na obec Most a současně v zastavěné oblasti obce se zastávkami MHD a meziměstské autobusové dopravy, předpokládat nezanedbatelnou frekvenci silničního provozu, a proto byla tato skutečnost hodnocena v neprospěch provozovatele vozidla.
Podle mě SO tvrzení ničím nepodložil (statistikami, meřením dopravy, ap.). Ale nechávám to spíše do odvolání.

Budu rád za jakékoliv připomínky, včetně kritiky toho, co jsem neměl říkat a čím jsem si třeba přitížil.

Pozn.: Pro urychlení jsem vám dávám neanonymizovanou verzi, později ji je nahradím.
« Poslední změna: 20 Prosince 2017, 18:37:17 od jakubb »
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #7 kdy: 28 Prosince 2017, 15:18:40 »

Zjišťoval jste jestli se na měření nijak nepodílí soukromý subjekt? Pokud ano byl by to dobrý bod do odvolání, SO1 určitě rozhodne vinen. Škoda že Helmut více nekomunikoval s SO1, dalo by se to asi hrát ještě o něco déle.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2017, 16:05:54 »

Nevím, jak bych to mohl zjistit. Certifikát i ověřovací list jsou vydány městu, rspt. Městské policii. Nějakou 106kou? Jak ji koncpipovat?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2018, 13:43:20 »

Novinky ve věci:

Poslal jsem jim v průběhu 2. doplněné vyjádření k podkladům, možná bych mohl ještě nějaké poslat, ale už mi došly náboje (kromě těch, které si schovávám do odvolání).

Včera mi do DS dorazila písemnost, zatím neznámeho obsahu, ale zpráva je nadepsaná "ODP oznámení o pokračování řízení". Tu si samozřejmě vyzvednu až 22. 1. Ale znám tím pádem č.j., nechce si někdo poslat na magoš 106ku?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2018, 20:43:39 »

nechce si někdo poslat na magoš 106ku?...

Obávám se že odpověď na 106ku by přišla mnohem později než si to vyzvedneš.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2018, 20:45:23 »

Mám zkušenost, že to pošlou do 3 dnů. Jestli to tentokrát pošlou později, tak i tak je to pro mě signál, že strategizují.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2018, 20:50:32 »

Tak to sesmol a já ti to pošlu.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #13 kdy: 13 Ledna 2018, 21:02:33 »

Posláno do DM, aby tady neviselo č.j., díky.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #14 kdy: 22 Ledna 2018, 00:37:30 »

Jen pro informaci: Vyzvednuto dnes po půlnoci při příležitosti ročního výročí spáchání onoho trestuhodného činu. Obsahem písemnosti je:

  • Informace o doplnění spisu o souhlasné stanovislo PČR s měřením.
  • Je nařízeno další dokazováni.

IP zaznamenána