30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta - parkování Vídeň  (Přečteno 8525 krát)

asdfghjkl

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Pokuta - parkování Vídeň
« kdy: 11 Prosince 2017, 13:07:18 »

Tak jsme si užili prodloužený víkend ve Vídni ...
Parkovali jsme u hotelu, v bílým obdélníkem vyznačeném parkovacím stání, kolem nás spousta takto parkujících aut.
Za dva dny za stěračem igelitová obálka se složenkou na 36E a s jakousi samolepící cedulkou, kdo kdy kde spáchal přestupek.
Porušili jsme zřejmě nějakou vyhlášku města Vídně o parkovacích zónách, takže tipuju, že ten "pozdrav" je od nějakého ekvivalentu měšťáka. Zaplaťte do 15 dní.
Jaké máme možnosti? Zaplatit, nezaplatit, co se stane pak? Pokuta umístěná za stěrač? Jak mi kdo dokáže, že mi to někdo zpod stěrače nevzal?
Má Magistrát podobné pravomoci jako Policie, tj. mě mezinárodně identifikují nebo ne?
Je bordel, že ty jejich parkovací zóny jsou vyznačeny pouze někde na počátku zóny, což taky může být x ulic zpět, jinak žádné značky, žádné modře vyznačené pruhy ... jak to mám jako čmuchat, aniž bych si přečetla jejich vyhlášky??? (Bylo to skoro na konečné metra, tak tam to už člověk fakt nečeká, nějakou zónu).
Děkuji :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2017, 20:10:41 »

Je tam napsané něco bližšího? Zkuste to nahrát sem.
IP zaznamenána

asdfghjkl

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2017, 08:47:59 »



https://drive.google.com/open?id=1uTrnX0t5IJXwZwRGvZaHg-4j_jvBY7SO
https://drive.google.com/open?id=1YLw8zakXrmmAoARu5cKVtozvh5rInOTU
Zde. Chtějí 36E pokuty. Zaplaťte do 14 dní, jinak budeme vymáhat, navýší se, atd., atd.
Když jsem to skenovala, napadlo mě, že tam chybí "Unterschrift des Organs". :)
Jako, chápu, co jsem spáchala, že mám zaplatit, jen mě zajímá, jestli to nějak mezinárodně vymůžou, co by se dělo, kdyby mi tu obálku zpod stěrače opravdu někdo vytáhl a já ji tam neměla ...
Tedy jestli se už toto někomu stalo a jak postupoval.
Pokud mi přijde nějaká výzva domů, už bude navýšena o nějaký poplatek nebo to bude stále těchtýž 36E, ale důrazněji řečeno?
« Poslední změna: 15 Prosince 2017, 08:50:28 od asdfghjkl »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2017, 10:38:23 »

Jak to chodi ve Vidni nevim, ale hodne takovejch pozdravu sem dostal v Grazu. Akorat tam chteji 25€ (no jo, mensi mesto). Par krat sem zaplatil, pak sem to zacal vyhazovat. Jednou sem tu kravu potkal jak to prave vypisuje (k autu sem prisel minutu po zaplacenem case!), tak sem pockal at to v klidu dopise (nebude brat ten svuj jidasskej gros jen tak, bez prace!), pak sem to sebral a s usmevem prastil do kose ji pred nosem.

Nedelaji to mestaci, jenom brigadnici nebo duchodci co je najmul magistrat. Obihaji celej den svuj rajon, foti si auta i s parkovacim listkem, a pak prijdou opet presne kdyz konci predplacene parkovani. A kdyz je nekde omezeno stani na 3 hodiny a vy si po 3 hodinach koupite dalsi listek, stejne vyfasnete pokutu protoze poznaji ze auto porad stoji na stejnem miste (tohle me jednou pekne nasralo, to jako musim autem pohnout o metr nebo co?).

Bejt vama, netrapil bych se s tim. Ja sem takovejch pozdravu vyhodil uz hodne, nikdy se nic nedelo. A to mam rakouskou spz-tku a taky trvalej pobyt v AT. Jsou otravni, ale jen asi jako zebraci pred kostelem: natahujou ruku, ale kdyz jim nic nedate, nebudou dal s vama stracet cas, natahnou ji k nekomu dalsimu...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2017, 20:12:48 »

Píše se v hlavičce, že jste zapomněla uhradit parkování a nebo neměla kotouč.

A taky tam píšou platební pokyny a že když to neuhradíte, že může přijít vyšší částka. Asi bych zkusil, to co radí přede mnou.
IP zaznamenána

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2018, 21:35:50 »

Dnes jsem našel na svém zaparkovaném autě stejný lístek (pršelo, takže papír absolutně promočený tak, že to šlo sotva přečíst), na stejnou částku, tedy 36€. Rad bych se zeptal, jak to tenkrát dopadlo, zda mám pokutu zaplatit radši rovnou nebo ji hodit do koše?
« Poslední změna: 04 Prosince 2018, 21:57:37 od jakubfotbal »
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2018, 04:56:33 »

Před 2 lety taky Vídeň. Pěkně jsem se tehdy naštval. Vůbec jsem o té jejich pitomé vyhlášce nevěděl. Přijdu k autu a tam mi bába píše lístek, kterému navlékla primeros. Nezaplaceno a nic. Jak by na nás mohli? Kašlou na to, je to pro ně jako chtít u nás něco vymáhat od Ukrajince.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

jakubfotbal

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta - parkování Vídeň
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2018, 09:10:16 »

Takže následně ani poštou nic nepřišlo? V první moment jsem to chtěl zaplatit hned, ale potom jsem si řekl, že pockam, jestli budou vůbec nějak reagovat. Lístek byl cely promoklý, že jsem sotva přečetl, o co jde
IP zaznamenána