30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamera měřící rychlost v označené oktávce  (Přečteno 16679 krát)

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« kdy: 08 Prosince 2017, 08:43:06 »

Ahoj,
Zdravím všechny z 30kmh, což je skvělé forum a při správném použití opravdu užitečné, děkuji za něj :)

Necelý měsíc zpátky jsem byl okolo 2 ranní zastaven na Jižní Spojce za zatáčkou za druhým radarem za lanovým mostem označenou oktávkou.  Tzn radar jsem jel do tacho 90 (byť se domnívám že je v tu dobu vyplý), poté začal zrychlovat do pravotočivé zatáčky (blbě se utahuje, takže za zatáčkou jsem měl 110 max 120 - na prázdné 3 proudovce se mi to nezdá nebezpečné, ale je to max co si do té zatáčky dovolím). S tím že vidím za mnou auto. Začnu zpomalovat a PČR na mě pustí majáky, bliká, zastavím a PaCH (tak se jim tady říká? :) ) jde k okýnku. Na pozdrav odpoví řidičák, techničák a 1000 Kč. Odpovím, že za co 1000Kč? Že jsem jel 135 na 80ce ve městě (100% nejel, tolik bych si tam na zimákách netrouf a ani tolik nejezdím na té rovince za tím, když bych ho neviděl).
     Říkám, že jsem tolik nejel, tak potom, co odmítám zaplatit ukázat výbavu atd.
Jak to máme za sebou tak mi vrátí občanku, ale že řidičák mi zadrží na 3 měsíce za překročení rychlosti.
Říkám, že chci na to překročení vidět důkaz a on že mi nic nemusí ukazovat a ať si zavolám někoho kdo mi odveze auto, že mi ho zabavit může na místě. Až později jsem se až dočetl že je to blbost, takže v tu chvíli jsem zůstal čumět jak lečo, navíc zrovna jsem jel na služebku, kde bych to jinak než autem nestihl. Potom co jsem si šel pro telefon a uvažoval jak budu postupovat dál mi strčil řidičak ať jedu a nejezdím jako prase....

Co kdyby mi ale řídičák nedal, já jakéhokoli záznamu o tom co se stalo (jdu to napravit) zůstanu bez ŘP.
Poměrně lehce a vysoko bych dokázal vyčíslit škodu, kterou by mi tím zadržením způsobil, dá se to pak vymáhat?
Dostal bych ŘP zpátky nějak v brzké době? Nebo volat po jejich odjezdu (nebo v průběhu?) 158, že postupuje protiprávně?

Předem díky za každou radu, či komentář.

PS: nic z toho nechci používat k dělání naschválu ani PČR ani nikomu jinému, naopak za posledních 10 let co řídím jsem natrefil vždy na hodně slušné hlídky jak PČR i MP. A nemám problém se přiznat k něčemu co se mi zdá oprávněné.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2017, 09:02:34 »

To je nějaká provokace pracovníka správního úřadu?
IP zaznamenána

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2017, 09:35:48 »

To je nějaká provokace pracovníka správního úřadu?

Co přesně?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2017, 10:16:40 »

To je nějaká provokace pracovníka správního úřadu?

Co přesně?
Píšete že na 80ce jezdíte 120 /pokud chápu správně/ ... zákony neznáte, hledat neumíte, fízlové sou hodní kamarádi a Vy ste nakonec tak nad věcí že nemáte problém zaplatit. Nespletl ste si forum?

Jo, na odebrání ŘP na místě by mělo stačit vozit s sebou kopii nebo ho zapomenout. Ale pak to máte asi za 500 a klidně to zaplatíte protože to pak bude i pro Vás oprávněné.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2017, 10:20:59 »

Hlavne policajt neni opravnen odebrat ridicak za rychlost.

Mne to prijde jako troll, reagovat uz nebudu. Mozna vlakno smazat, protoze to je spis snuska blbosti nez realna zadost o pomoc.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2017, 10:22:56 »

Hlavne policajt neni opravnen odebrat ridicak za rychlost.
Ze neni opravnen jeste neznamena ze tim nebude vyhrozovat.

edit: priste to muze byt klidne false positive test na drogy nebo tak neco, myslel jsem to obecne
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2017, 10:27:33 »

Eh,
není to troll, ale to se tady nebudu pokoušet dokazovat.

První post byl špatně formulován. Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu.

Šlo mi o to, co bych udělal, kdyby mi policajt v podobné situaci neopravněně vzal ŘP. Není to žádost o pomoc, spíš o radu do budoucna, protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět.
Pokud to však vypadá jako blbost, tak to smažte, vyjádřil jsem se prostě blbě...
Předpokládám, že po falešně pozitivním testu na drogy by se jel udělat další, který by jej vyvrátil.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2017, 10:31:12 »

Předpokládám, že po falešně pozitivním testu na drogy by se jel udělat další, který by jej vyvrátil.
Předpokládáte špatně, byl by Vam na miste zadrzen RP a jelo by se na krev (pokud by Vam kamaradi neporadili podepsat odmitnuti) a vysledek by prisel treba za 3 mesice, mezitim muzete jezdit busem nebo treba na kole.

Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu ... protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět.
Tak teď nevim co si z toho mam vzít, tak ste si to celý vymyslel nebo ne? :D :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2017, 10:34:43 »

Dychani ani krev bez sankce odmitnout nelze.

Policajt, je ta chraneny debil, ktery ma kver a dost blbosti ho pouzit.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2017, 10:35:26 »

Předpokládám, že po falešně pozitivním testu na drogy by se jel udělat další, který by jej vyvrátil.
Předpokládáte špatně, byl by Vam na miste zadrzen RP a jelo by se na krev (pokud by Vam kamaradi neporadili podepsat odmitnuti) a vysledek by prisel treba za 3 mesice, mezitim muzete jezdit busem nebo treba na kole.

Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu ... protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět.
Tak teď nevim co si z toho mam vzít, tak ste si to celý vymyslel nebo ne? :D :D

Viz SZ
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2017, 10:45:47 »

Eh,
není to troll, ale to se tady nebudu pokoušet dokazovat.

První post byl špatně formulován. Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu.

Šlo mi o to, co bych udělal, kdyby mi policajt v podobné situaci neopravněně vzal ŘP. Není to žádost o pomoc, spíš o radu do budoucna, protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět.
Pokud to však vypadá jako blbost, tak to smažte, vyjádřil jsem se prostě blbě...
Předpokládám, že po falešně pozitivním testu na drogy by se jel udělat další, který by jej vyvrátil.

Pokud jezdíte vždy podle předpisů (což je už samo o sobě nesmysl) tak se vám nic takového určitě nestane protože fízlové jsou vždy přece hodně slušný. Řešíme tu reálný případy a ne vymyšlený fantasmagorie co tu někdo vydává za realitu. 
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #11 kdy: 08 Prosince 2017, 10:51:09 »

....Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu.
....Není to žádost o pomoc, spíš o radu do budoucna, protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět...
jo člověk si počte a popřemýšlí, co jste vlastně chtěl sdělit.
IP zaznamenána

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #12 kdy: 08 Prosince 2017, 11:06:36 »

Eh,
není to troll, ale to se tady nebudu pokoušet dokazovat.

První post byl špatně formulován. Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu.

Šlo mi o to, co bych udělal, kdyby mi policajt v podobné situaci neopravněně vzal ŘP. Není to žádost o pomoc, spíš o radu do budoucna, protože jak jsem psal, ŘP jsem dostal zpět.
Pokud to však vypadá jako blbost, tak to smažte, vyjádřil jsem se prostě blbě...
Předpokládám, že po falešně pozitivním testu na drogy by se jel udělat další, který by jej vyvrátil.

Pokud jezdíte vždy podle předpisů (což je už samo o sobě nesmysl) tak se vám nic takového určitě nestane protože fízlové jsou vždy přece hodně slušný. Řešíme tu reálný případy a ne vymyšlený fantasmagorie co tu někdo vydává za realitu.

Asi jsem trošku paranoidní, řekl jsem si, že i kdybych provedl něco tak špatného, jako překročení povolené rychlosti, tak nevěřím, že jsem natolik v anonymitě, že bych si dovolil se k tomu přiznat tady na foru. Proto jsem raději předložil vymyšlený příběh.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2017, 11:39:49 »

Tady ale nejsme od toho aby se tu někdo přiznával, řešíme tu případy kdy je někdo z něčeho obviněn a jaké jsou možnosti obhajoby.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #14 kdy: 08 Prosince 2017, 12:19:53 »

Dychani ani krev bez sankce odmitnout nelze.
Myslel jsem kamarady policajty.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.