30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamera měřící rychlost v označené oktávce  (Přečteno 16524 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2017, 16:39:48 »

První post byl špatně formulován. Popisuji zde vymyšlenou událost, protože jezdím vždy podle předpisu.

Když napíšete příběh s řadou nesrovnalostí tak se nedivte těm reakcím..

Jestli to je teorie "co dělat když by se to stalo".. tak buďte klidný.. tak se to nestane.
A když jezdíte pořád podle předpisů tak se přece nemáte čeho bát.. říkali to ftelevýzi..

Ale když by se to přece stalo tak se zamkněte v autě a volejte policii.. protože ten "policajt" bude asi podvodník.
IP zaznamenána

lonewolf

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosince 2017, 19:15:40 »

Děkuji všem za odpovědi,
Věc co popisuju se opravdu stala... To co jsem psal o tom, že popisuju hypotetickou situaci bylo z důvodu nepřiznávat se tady k něčemu, ale co už..
Tzn. nedělám si srandu z nikoho, opravdu se to tak stalo, proto jsem se ptal co dělat, pokud se podobná situace stane zase.

Z odpovědi si beru poučení:
(Z nováčkovsého Field Survival Manualu :  natáčet na mobil, moc nekomunikovat)
Mít u sebe (a v cloudu) kopii ŘP - (co mi to pomůže kdyžtak?)
??? Když udělá to, že mi řidičák nebude chtít vrátit, volat na 158 ???

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #17 kdy: 08 Prosince 2017, 21:52:01 »

Odvolávám co jsem odvolal a slibuju co jsem slíbil......
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Kamera měřící rychlost v označené oktávce
« Odpověď #18 kdy: 08 Prosince 2017, 23:04:01 »

Z odpovědi si beru poučení:
(Z nováčkovsého Field Survival Manualu :  natáčet na mobil, moc nekomunikovat)
Mít u sebe (a v cloudu) kopii ŘP - (co mi to pomůže kdyžtak?)
??? Když udělá to, že mi řidičák nebude chtít vrátit, volat na 158 ???
ad 1) to je ideální, moc nekomunikovat ... ono by teoreticky mělo stačit - "dobrý den" (volitelné), "nesouhlasím", "ano, opravdu projednáme" ... "nebudu se vyjadřovat" .. "podepisovat taky nic nebudu" ... "nashledanou" (volitelné). Naposledy to u mě i s pozdravy zvládli za 1 minutu a 28 sekund dle videozáznamu. Jakmile fízl začne reagovat ve smyslu "Proč ......." ... odmlčet se nebo odpovědět taky otázkou aby se fízl sám dostal do situace kdy dialog nevede on ale Vy. Ono to většinou skončí tak že z tý situace vyjdete jako idiot, zvlášť pokud se 3x odmlčíte na stejnou otázku typu "víte kolik ste jel?" ... "dokážet mi odpovědět?" ... "na něco jsem se Vás ptal", což je naprosto normální, důležitý je co je na záznamu a nejlepší je když tam neni ani náznak toho jak se snažíte něco tomu kokotovi vysvětlit.

ad 2) Ano, dosavadní legislativa pokud se nepletu zatím neumožňuje fízlovi odebrat ŘP na dálku (ono se to změní, nebojte), avšak Vám může třeba zakázat další jízdu protože se mu bude zdát že jste unavenej nebo podobně. Dopoušťíte se ale přestupku a ten budou chtít řešit, není nutné mít kopii, mělo by stačít to mít vyfocené na mobilu. Taky bych tu kopii nezkoušel nějak zatavit nebo podobně protože by to mohli řešit jako padělání veřejné listiny. Ono je asi zbytečný to řešit takhle pokud máte jednu kontrolu za deset let, ale pokud máte např. přítelkyni v porodnici, rodiče na vesnici a bez auta jste tak trochu v prdeli, zvážil bych možná rizika false positive testu na drogy.

ad 3) Pokud nebude mít oprávnění ho odebrat tak třeba volat GIBS, ono bude ale většinou stačit když mu dáte najevo že moc dobře víte že na to právo nemá. Což si pravděpodobně nebudete nikdy jistý protože se ten zákon třeba 3x změní.
« Poslední změna: 08 Prosince 2017, 23:05:35 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.