30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] výzva za stěračem - operativní leasing  (Přečteno 10052 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] výzva za stěračem - operativní leasing
« kdy: 07 Prosince 2017, 21:43:07 »

Dnes po návratu k autu mě čekala za stěračem výzva od městapa. Prý parkovaní na vyhrazeném parkovišti pro autobusy :o V době kdy daný areál měl chvíli před zavíračkou a rozhodně nehrozilo že tam přijede výletní autobus.

Být to moje auto tak čekám na vývzu do datovky, jenže tohle je firemní a ještě k tomu na operativní leasing. Již jednou jsem se leasingovky dotazoval jak řeší odpustky a prý je rovnou platí. Nevím jaký je tedy pro mě vhodný postup, zda se dostavit na opičárnu a usmlouvat to za stovku, či tam přijít a říct že jsem řidič - zde si ale nejsem jist jestli by to nějaký vliv mělo, obávám se že by stejně zaslali odpustek. Případně to odignorovat úplně a spoléhat na to že to zahodí, ale jestli nejsou blbí tak viděli leasingovku na rámečku RZ a půjdou si pro jistou odměnu.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2017, 21:49:26 »

Pokud nechcete mit v karte ridice zapsane prestupky, je nejlepsi to odignorovat. Pokud neco pride, tak leasingovka zaplati a pak vy leasingovce. Otazka, jakou strategii chcete jit? Neplatit nic organu a ani leasingovce? Obavam se, ze vase spolecnost bude mit uzavrenu smlouvu, kde je napsano, ze odpustky se plati automaticky, a vam se to pak strhne z platu.
A neverim, ze vam to na opicarne daji za 100. Praveze si muzete pridelat jine problemy. Vyckejte na prip. vyzvu a uvidite.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2017, 21:56:59 »

1) Leasingovka to zaplatí a pak to zaplatíte vy leasingovce = nikde nebude figurovat vaše jméno, pokuta cca do 500kč.

2) Když to budete aktivně řešit sám tak zaplatíte taky do cca 500kč ale bude to vedený na vaše jméno.

Řešit to samozřejmě budou když už si dali práci a dokázali vypsat ten papír za stěrač. Co máte na rámečku kolem značky, to je asi každýmu úplně ukradený.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2017, 22:02:05 »

ze zkusenosti jenom doplnim, ze zamestnavatel musi mit potvrzeni od zamestnance, ze souhlasi se strhnutim dane sumy. Celkem neprijemna zalezitost ve firmach :(
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2017, 22:23:29 »

Nic takového ve firmě zřízeno nemám a nejsem placen jako HPP. Celé moje vztahy s firmou jsou postaveny na důvěře, nechci je tedy podkopávat kvůli odpustku za pár stovek.

Ad ten záznam v kartě řidiče: jednou, tehdy ještě můj řidičák voněl novotou (získaný hned v 18 letech), jsem ve stejném městě zaplatil pokutu za parkování aby mi sundali botičku (jediná moje zaplacená pokuta). Při jiném přestupku pak byla ve spise u správního řízení moje karta řidiče a nebyly v ní žádné záznamy. Znamená to tedy, že tehdy si opice moje peníze nechaly pro sebe a bloček zahodily?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2017, 22:26:22 »

To nebyla pokuta ale manipulační poplatek za sundání botičky
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2017, 22:32:13 »

To znamená co? Tu botičku tam museli dát stejně při podezření z nějakého přestupku.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2017, 22:40:04 »

Přestupek se projednává zvlášť, pokud jste ale opravdu platil pokutu je možný ze jí opravdu do evidenční karty nezapsali

Více info zde
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3956.msg39773#msg39773
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2018, 16:35:41 »

Tak je tu pokračování. Dosud papírek ignorován, nyní leasingovce dorazila výzva, přikládám do přílohy.

dotazy:
1. Kolik dnů mají opice na nahlášení přestupku správnímu orgánu? Na internetu jsem našel že 30 dnů se vztahuje jen na normální fízly a městapo toho využívá. Podání vysvětlení je totiž stanoveno až na únor a skutek se stal v prosinci.
2. Pobavila mě výhružka na konci psaníčka, ta je ale zřejmě úplně mimo, protože zmíněný paragraf platí pro fyzické osoby, což leasingovka zřejmě není. Právnická osoba se neuposlechnutím taky něčeho dopouští?

Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2018, 18:40:21 »

1. Kolik dnů mají opice na nahlášení přestupku správnímu orgánu?

Jestli lhůta je tak i když to překročí tak to stejně nic moc neznamená..

Ale zajímavé je že MP předvolává k podání vysvětlení.. jestli se v poslední době neměnil zákon tak na to nemají právo..
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #10 kdy: 01 Února 2018, 12:06:52 »

můžeme označit jako LOST

Za 200 Kč vystavena složenka na fízlárně v rámci dobrých vztahů s leasingovkou a zaměstnavatelem, kteří si tohle řešení přáli. Odpustek by vyšel asi nastejno. Fízl bába si postěžovala, že oni jsou vlastně taky obětí systému protože zákon je zákon. Že půl hodiny před zavíračkou daného areálu, kdy už ani není možné si koupit vstup (nejméně hodina), tam těžko přijede autobus, to fízlbábu nezajímalo. Beru to jako nutné zlo a počítám to jako náklad na vozidlo, které mám jinak k volnému užívání bezplatně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2018, 14:06:38 »

Fízl bába si postěžovala, že oni jsou vlastně taky obětí systému protože zákon je zákon.

Samozřejmě lže.. pokuta je její rozhodnutí.. má možnost to zahodit protože se přestupek nestal a nebo vyřešit domluvounapomenutím..
« Poslední změna: 03 Února 2018, 09:13:11 od 2M »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #12 kdy: 02 Února 2018, 11:02:12 »

AZ kvíz napovídá že si stačí přečíst metodický pokyn ministerstva vnitra pak by jste se nemusel ptát a znal by jste správnou odpověď
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #13 kdy: 02 Února 2018, 11:10:19 »

Dál už to přenechám na Aleše Zbořila nebo na Evu Machourkovou
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] výzva za stěračem - operativní leasing
« Odpověď #14 kdy: 03 Února 2018, 00:20:22 »

Pokud se nepletu, nově se ukládá tzv. "příkaz na místě" což může být pokuta nebo i napomenutí. Napomenutí fízlice dát nemohla ve svém zájmu, neměla by čárku.
IP zaznamenána