30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?  (Přečteno 10054 krát)

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #15 kdy: 03 Února 2018, 13:43:55 »

Tak jsem si vyzvednul doporučené psaní a jedná se o naprosto totožný text - Oznámení o přestupku, jako mi dorazilo poprvé.
Jen se liší v datu napsání textu, má jiné číslo jednací (nové, z letošního roku) a v nadpise místo "Oznámení" je "Oznámení o přestupku II

Proč to?
V prvním dopise bylo uvedeno, že se stal přestupek, ten je ohodnocen 500 Kč pokuty, pokud nebude pokuta zaplacena, bude přestupek poslán do správního řízení. Pokuta zaplacena nebyla. Buď mělo začít správní řízení, nebo být odloženo, .... nebo tak něco.

Nyní ale dorazil totožný dopis podruhé. Opět oznámení o tomtéž přestupku, opět ohodnocenou 500 Kč a upozornění, že když nebude zaplaceno, pošlou to do správního řízení.

Co si o tom mám myslet?

XBH
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #16 kdy: 03 Února 2018, 15:52:03 »

SYeti:
dokud to nedali na úřad a nezahájili řízení tak k přerušení promlčecí doby nedošlo

Nyní ale dorazil totožný dopis podruhé. Opět oznámení o tomtéž přestupku, opět ohodnocenou 500 Kč a upozornění, že když nebude zaplaceno, pošlou to do správního řízení.

Co si o tom mám myslet?

Asi zkoušejí jestli přece jen zaplatíte.. už tu byly případy kdy strážníci po ignorování oznámení ho posílali opakovaně..

můžete to dál ignorovat dokud nepřijde něco z úřadu.
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #17 kdy: 05 Února 2018, 00:12:46 »

Díky díky.
Jasně, budu to ignorovat dál, když už jsem s tím začal. Třeba to nechají uležet a vykašlou se na to, když se jim do toho doteď nechtělo.

Můžu se zeptat, jak je to nyní s tou promlčecí lhůtou (byly tam nějaké změny - prodloužení, pokud vím). Jsou vůbec šance na promlčení v současné době?   A jak by to bylo konkrétně u tohoto mnou popisovaného případu?
K činu došlo v srpnu 2017, vzápětí dopis od obecní policie, pak dlouho nic a teď, v lednu 2018, tento druhý dopis.
Jak by to bylo v případě, že to nepošlou do správního řízení? A jak by to bylo v případě, že to tam pošlou?

Díky

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #18 kdy: 05 Února 2018, 11:03:43 »

Můžu se zeptat, jak je to nyní s tou promlčecí lhůtou (byly tam nějaké změny - prodloužení, pokud vím). Jsou vůbec šance na promlčení v současné době?   A jak by to bylo konkrétně u tohoto mnou popisovaného případu?

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0

Šance na promlčení je pořád.. i když je teď menší šance dosáhnout promlčení jen aktivním přístupem k délce řízení..

Zatím asi největší šanci máte že když strážníci nedostanou rychlý prachy tak to vzdají a do správního to ani nedají..
..promlčeno by bylo v srpnu po roce od přestupku.. když to strážníci dají na úřad a ten zahájí řízení tak zahájením řízení se promlčení restartuje a běží nový rok..
IP zaznamenána