30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Evidenční karta řidiče - jak funguje?  (Přečteno 5897 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Evidenční karta řidiče - jak funguje?
« kdy: 25 Prosince 2016, 16:06:04 »

Mám pár dotazů ohledně fungování tohoto registru. Do EKŘ se zapisují přestupky pouze kde byl řidič uznán vinným a věc nabyla právní moci. Ve své EKŘ mám přestupky od roku 2009-2015 (nic vážného, to jsem většinu věcí ještě řešil blokově), sankce tam jsou od 100 do 2000kč. Přestupky jsou od městapa i od státních.

Ale o co jde, jsem přesvědčen že těch pokut bylo mnohem víc a nejsou tam všechny uvedeny. Mám MNOHEM víc bloků než záznamů v EKŘ.

Takže se ptám, jaké přestupky se zapisují do EKŘ? Existuje něco jako vymazání přestupku z karty po určité době? Je možné že to co dostanu do ruky na magistrátu já má jinou podobu než co vidí na úřadě v počítači? Protože když mi např. přišel příkaz z jednoho magistrátu, v odůvodnění bylo napsáno že mám v EKŘ XY přestupků, přitom tam mám o jeden méně.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční karta řidiče - jak funguje?
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2016, 21:04:13 »

Dle zákona by tam měly být všechny přestupky proti bezpečnosti a plynulosti PPK (srov. § 119(2)(g) ZPPK a § 120(2) ZPPK). V praxi se na to ale dost peče, zejména u těch, které byly vyřešeny blokem, nejsou bodované a ani sledované (tj. nemůže za ně být uložen zákaz při recidivě).

Kdyby do toho někdo chtěl šťourat, tak by se teoreticky dalo za nějaké období zjistit jednak počet všech pravomocných rozhodnutí o spáchání přestupku na úseku dopravy (dotazem na všechny ORP - těch je kolem 200, na všechna krajská ředitelství PČR a všechny obce, co mají městskou/obecní policii -- cca 300 ks). Byla by to sice otrava, ale lze očekávat, že takovou základní statistiku budou všude mít, takže případné obstrukce by neměl být problém překonat. No a pak to porovnat s údaji z registru řidičů (který je centralizován na úrovni MD, takže tam by to mohlo být na jeden infodotaz Ťokovi). Čísla by se předpokládám lišila nikoliv o procenta, ale o násobky. V menším měřítku by se to dalo udělat jen na úrovni nějakého regionálního města (většina přestupků je spáchána domácími a nepřesnost daná tím, co se udělí „cizincům“ a co naopak domácí nasbírají „venku“ se bude částečně kompenzovat).

Otázka je, jestli zrovna do tohoto šťourat ...
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční karta řidiče - jak funguje?
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2017, 02:47:38 »

PČR/VP/MP podle § 128(3) ZPPK neoznamuje nebodované pod 1000 Kč, můžete zkusit to pro zajímavost srovnat s těmi bloky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Evidenční karta řidiče - jak funguje?
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2017, 23:02:27 »

To souhlasí. Všechny přestupky do 1000Kč mám zároveň i ve výpisu bodového hodnocení řidiče. Díky
IP zaznamenána