30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: opatření proti nečinnosti  (Přečteno 3917 krát)

Konecma

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
opatření proti nečinnosti
« kdy: 07 Prosince 2017, 16:50:28 »

Dobrý den,
jak vlastně funguje opatření proti nečinnosti so, 2x jsem žádal ministerstvo o uplatnění a v obou případech to dopadlo velmi podobně

07/2016 měl odvolací sokrajský úřad rozhodnout, ale neučinil tak, počkal jsem do 11/2016 a požádal ministerstvo o opatření proti nečinnosti,  so rozhodl za 5 dni, za 2 měsíce jsem dostal zprávu, že ministerstvo nemůže konat, protože so rozhodl.
05/2017 jiný odvolací so měl rozhodnout, opatření proti nečinnosti jsem odeslal 04.12.2017, dnes odvolací so orgán rozhodl. Předpokládám, že do 2 měsíců obdržím info, že ministerstvo nemůže konat protože so rozhodl.

Chápu to tedy tak, že ministerstvo dá echo so a ten rozhodne a ministerstvo nemá co řešit?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2017, 17:48:05 »

Citace
Chápu to tedy tak, že ministerstvo dá echo so a ten rozhodne a ministerstvo nemá co řešit?

Dobrý postřeh :) Ano, tak to většinou funguje. Ale cíle bylo dosaženo, ne?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2017, 17:39:20 »

Zeptám se zde, ať nezakládám nové vlákno. Za pár měsíců mi prekluduje jeden přestupek. Kdy podat nejlépe opatření proti nečinnosti tak, aby nestačili vydat příkaz, ale museli zahájit správko? Pro zvýšení fun factoru bych rád podal před prekluzí, ale ne moc brzy aby nějakým zázrakem nevydali příkaz.

Prosím o Vaše zkušenosti s rychlostí. Jen doplním, že na mě byl v mém regionu nasazen trysko zmrd :-). Díkes
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2017, 22:45:56 »

Za pár měsíců mi prekluduje jeden přestupek. Kdy podat nejlépe opatření proti nečinnosti tak, aby nestačili vydat příkaz, ale museli zahájit správko?
Moc nerozumím otázce. Vydání příkazu je také zahájením správního řízení. Žádost o opatření proti nečinnosti řízení paradoxně zpomalí jen v případě, že SO rozhodnout nechce nebo se mu vadí, že účastníkovi nevyhovuje jeho obvyklé šnečí tempo, a něčeho se domáhá (v takovém případě místo aby s tím pohnul, jednoduše celý spis zabalí, pošle ho nadřízenému SO a má na další měsíc klid ...). Je-li ale ve hře prekluze, tak jakékoliv upozorňování na sebe je kontraproduktivní.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2017, 23:32:15 »

Rád bych je přinutil zahájit správní řízení a pěkně to načasovat tak,  aby ho kvůli nedostatku času nemohli dotáhnout do vydání rozhodnutí a nastala prekluze. Že nastane i bez toho je jasné, ale to opatření by je zajisté potěšilo a mě též. Nerad bych to ale podsekl a nechal je vydat rozhodnutí. Hádám, že tak měsíc by mohl stačit, ale aby na to opatření stihli reagovat a přestupek mi zatím neprekludoval :-).
« Poslední změna: 20 Prosince 2017, 23:37:35 od Thom@s »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2017, 23:54:32 »

Stále nerozumím. Ať už jde o přestupek řidiče či sprdel, tak buď je už prošvihlá lhůta na zahájení řízení (pak nemá cenu úřad nutit, aby nějaké řízení zahajoval, protože by ani žádné zahájeno být nemělo) a nebo prošvihlá není, pak ale zahájení řízení odsune prekluzi minimálně o další rok (v případě starého sprdele a jednoho z možných výkladů přechodných ustanovení i o víc).

Zároveň pokud zatím žádné řízení neběží, tak formálně ani nelze podat žádost podle § 80 SprŘ, je i judikováno, že takto se nelze domáhat zahájení řízení, které se dle zákona zahajuje ex offo, max. to může SO brát jako neformální podnět, resp. nadřízený SO jako podnět k provedení dozoru.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:opatření proti nečinnosti
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2017, 07:00:47 »

Děkuji za vysvětlení. Moje úvaha vycházela z faktu, že roční lhůtu restartuje až vydání rozhodnutí. Neuvědomil jsem si, spíš jsem nevěděl, že ji restartuje i samo zahájení řízení.

Dík hh. Byla by to skutečně blbost to takhle otevřít.
IP zaznamenána