30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi  (Přečteno 5290 krát)

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

V zari 2017 jsem se potreboval zbavit vraku,
Prodal jsem to firme, ktera tvrdila, ze provede ekolikvidaci, prevzali auto, SPZ a velky a maly technicak, sepsali smlouvu,ve ktere je napsano ze auto je urcene klikvidaci, dali mi cca 4000 KC s tim, ze to rozeberou na dily a pak to zlikviduji a vse zaridi za me. (chyba)

Cca po tydnu mi volala policie, ze auto zastavila hlidka, posadka narkomani.
Od te doby se firmu marne snazim kontaktovat, doporucene dopisy se mi vraci.
Po trech mesicich auto stale jezdi, policie mi volala uz podruhe.

Na registru mi rikaji, ze jedina cesta je obcanskopravni spor s tou firmou, pokud soud uzna, ze nejsem majitelem, vyradi me z registru.
Metoda hardcore - najit to auto , ukrast znacky, neboo ukrast cele auto nebo ho zapalit a podobne asi nepada do uvahy, protoze vubec ani netusim, kde se pohybuje.
Metoda nahlasit to na policii jako kradene asi taky nic moc, prevzali si to tri lidi a maji kupni smlouvu a lehce si navzajem dosvedci, ze jsem  jim to prodal a vzal penize. Taky jsem uz mluvil s policii, kde jsem jim rikal, ze auto neni kradene, ze jsem ho prodal a dal jim kontakt na tu firmu, takze naraz zmenit tvrzeni a nahlasit kradez asi nebude moc verohodne.
Jeste jsem slysel, ze kdyz auto neni pojistene, muze ho registr nejak vyradit z moci uredni z duvodu nepojisteni.
Psal jsem na CKP aby ten proces urychlili (vozidlo je nepojistene od zari 2017, tedy cca 3 mesice), CKP nespolupracuje a nechce to vozidlo zaradit do nejake jejich sestavy nepojistenych vozidel, na zaklade ktere by snad registr mohl vozidlo vyradit z evidence.

Co mam delat ?
Zazalovat tu firmu a nechat soud rozhodnout, kdo je vlastnik auta ?
Co se zakonnym pojistenim, mam ho zase zacit platit ? (riskuju minimalne pokutu od ledna 2018 jako provozovatel, v horsim pripade narkomani nekoho prejedou .

Dekuji predem za pomoc.
« Poslední změna: 07 Prosince 2017, 08:08:03 od tomio »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2017, 08:22:50 »

Sepsali jste běžnou kupní smlouvu?
Pojištění neplatit, kdyby ČKP prudila za neplacení tak jim pošlete kopii smlouvy.
Možná připadá v úvahu trestní oznámení za podvod na tu firmu ale to neřeší stále váš problém.
Do kdy má auto technickou?
Nahrajte sem tu smlouvu (anonymizovanou).
Bez soudu to opravdu asi nepůjde, pokud jste opravdu nedostal potvrzení o převzetí autovraku k ekolikvidaci.

IP zaznamenána

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2017, 09:24:04 »

Auto nema platnou technickou,
potvrzeni o prevzeti vraku k ekolikvidaci jsem nedostal,
podle informaci, co jsem zjistil ta firma ani nema opravneni provadet ekolikvidaci.
Ústní dohoda zněla, že autem nebudou jezdit, že ho rozeberou a následně zlikvidují.
Toto samozřejmě porušili.
Jelikož motor neplní řádné Euro, tak by při převodu platili 10.000, tak je mi jasné, že tohle dělat nebudou.

Čekal jsem deset dnů, pak šel na inspektorát a zjistil, že je auto pořád psáno na mě, tak jsem jim psal, ať to přehlásí nebo zlikvidují (na přeregistraci mají ode mne plnou moc, kterou jsem jim poslal dva dny po prodeji s notářsky ověřeným podpisem).
Na to neodpověděli.
Pak jsem jim psal znova, když mi volali poprvé policajti, opět neodpověděli.

Autem už jezdí tři měsíce.

Jeste me napadlo aspon ohlasit ztratu SPZ, aby s tim nemohli tak lehce jezdit, ale to opet neresi problem majitele.

Kupni smlouva je asi extremne spatna :(

********************************
kupní smlouva

Uzavřená dle $ 588 a následujících ze zákona číslo 40/1964 Sb., občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů, oddíl první

Smluvní strany:

Prodávající XXXX
Kupující Jméno Příjmení
Rodné číslo
Adresa

uzavírají, na základě vzájemné dohody, tuto kupní smlouvu.

Předmět smlouvy
Předmětem této kupní smlouvy je prodej a koupě níže uvedeného osobního motorového vozidla
Vozidlo
Rok výroby
VIN
Číslo TP

Práva o povinnosti prodávajícího
Prodávající tímto prohlašuje, že je výlučným vlastníkem výše uvedeného předmětu, nebo byl k prodeji zplnomocněn a nejsou mu známy žádné okolnosti, které by bránily prodeji předmětu.

Prodávající předá kupujícímu spolu s předmětem:
technický průkaz vozidla

kupní cena je 4000 Kč včetně DPH, bude uhrazena při převzetí vozidla v hotovosti.

Závěrečná ustanovení

Ustanovení neupravená touto smlouvou se řídí obecně platnými právními předpisy České republiky, zejména podle $ 588 a násl, zákona č. 40/1964 sb, občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů. Tato smlouva se uzavírá ve dvou vyhotoveních, z nichž každá smluvní strana obdrží jedno.

VOZIDLO URČENÉ k ND

DNE XXXX
Podpis prodávajícího
Podpis kupujícího
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2017, 09:44:08 »

Pokud se chcete legálně zbavit auta tak ho odevzdáte na ekolikvidaci a dostanete o tom potvrzení, na základě toho ho vyřadíte z registru. Sice by jste nedostal žádný peníze ale bylo by po starostech, tohle je klasická kupní smlouva. Což je špatný. Vzhledem k okolnostem za vás národní výbor ani nemůže udělat přepis. Další chybou bylo odevzdání dokladů a RZ, pokud se dává auto na likvidaci tak se odevzává pouze holé auto. Velký techničák vám zůstává navždy doma a na magisrátu se odevzdaj značky.

Teď ale neřešíte likvidaci ale normální prodej kdy kupující nespolupracuje a těchto případů už tu pár je. 
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2017, 10:06:30 »

Po mně třeba velkej techničák při likvidaci chtěli, SPZ mi ale nechali.. VTP mi pak poslali poštou s potvrzením o eko likvidaci
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2017, 10:07:49 »

Podle mne se netrapte likvidací. Vy jste auto prodal. Případné EKO výpalné platí kupující. Teď nemám čas tady hledat, ale už na to nějaká cesta jak se vypořádat s nekomunikujícím kupcem existuje. Tady to určitě najdete.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2017, 10:20:41 »

pk202 - Pokud máte na mysli přepis bez součinnosti druhé strany podle nového zákona tak to nepůjde, leda že by kupující na výzvu úřadu provedl STK a evidenčku, což asi nehrozí
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2017, 17:34:55 »

no prodávat to podle starého OZ  z roku 1964 v roce 2017   to je hodně špatně
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:prodej vozidla k likvidaci, podle registru jsem stale vlastnik a auto jezdi
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2017, 18:33:24 »

Moto007: Asi použili starou šablonu.. ale prakticky to asi nemá dopad protože se stejně smlouva musí řídit platným zákonem.

IP zaznamenána