30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)  (Přečteno 14336 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #15 kdy: 04 Března 2018, 11:36:15 »

Rozumím, z pohledu hasiče to určitě není ideální. Je to taková slabší stránka všech starších sídlišť, ale jde spíše o princip.

Zkusím to uhrát na doprovod mé babičky, napsal jsem to takto:

Tímto reaguji na výzvu provozovateli vozidla ze dne xx, ve které je uvedeno, že se měl neznámý pachatel dopustit dopravního přestupku s mým vozidlem Škoda, RZ xxxx.
Toto vozidlo jsem v době spáchání údajného přestupku řídil já a vědomě jsem zastavil v úseku platnosti DZ V12a – žlutá klikatá čára – zákaz stání. Jelikož se nejednalo o stání, ale o zastavení, mohu podle zákona v tomto místě zastavit na dobu nezbytně nutnou pro nastoupení a vystoupení osob nebo složení či vyložení nákladu. Tak jsem i učinil - doprovázel jsem do bytu rodinného příslušníka vysokého věku, který není ze zdravotních důvodů schopen vzdálenost absolvovat v kratším časovém intervalu.
Vzhledem k tomu, že jsem na místě zastavení nikomu nepřekážel a zastavil jsem tam pouze na dobu pro mě nezbytně nutnou, dále s údajným přestupkem nesouhlasím.


Je to možné použít? Je to v podstatě můj první počin proti buzeraci MP, tak bych byl rád, kdyby mě případně někdo doplnil, zda něco změnit.

Díky moc

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #16 kdy: 04 Března 2018, 12:12:24 »

babička to dosvědčí?
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #17 kdy: 04 Března 2018, 12:41:21 »

Dobrá poznámka.. Popravdě mě ani nenapadlo, že by to tak hrotili.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #18 kdy: 04 Března 2018, 13:06:20 »

U nás se dávají pokuty výhradně na udání. Ale jiný kraj, ...

Být vámi bych se zaměřil na to, jak jsou jednotlivé přestupky konkretizovány. Pokud není v oznámení uvedeno něco ve smyslu "stál na tomto místě nejméně od do", mohl byste se obejít i bez babičky.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #19 kdy: 04 Března 2018, 14:24:54 »

No zde je to taky na udání. A co se týče konkretizace přestupku - na lístku za oknem i na výzvě je rozmezí deseti minut. Samozřejmě může být 4 min cesta do bytu, 4 min cesta z bytu a třeba 5 min balení tašek, ale nevím, jak by tohle prošlo.
Můžu uvést, že jsem na zákaze stání nestál, ale zastavil - doba nezbytně nutná a dál to nepitvat. Ale na druhé straně MP tady spolu se mnou dalo lístky dalším osmi autům - tak aby potom nenapadli, že ještě 20 minut vypisovali lístky a k mému autu nikdo nepřišel. Ale to úřad pravděpodobně neví, že?
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #20 kdy: 05 Března 2018, 07:23:02 »

Páni,
ještě mám dotaz ohledně materiální složky přestupku - má cenu ji teď v reakci na výzvu zmiňovat? Podle mne je důležité, že jsem v danou chvíli vůbec nikomu nezavazel.
Díky
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #21 kdy: 05 Března 2018, 09:20:50 »

Bohužel materiální aspekt přestupku už není co bývalo a slouží nyní jako skoro zcela bezvýznamný bod do odvolání (aby řeč nestála a trochu se to argumentačně víc natáhlo), nicméně rozhodně nedoporučuji plýtvat municí (byť slepou) když je nepřítel ještě v nedohlednu. Nechte si to tedy až na případné odvolání a netřeba už nyní navigovat správní orgán, aby jeho veškerá zdůvodnění byla bezchybná…
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #22 kdy: 05 Března 2018, 09:29:52 »

Dobře, děkuji. Napráskám tedy sebe a pošlu pouze informaci, že se nejednalo o stání, ale o zastavení na dobu nezbytně nutnou.

Edit: ještě mě napadá, že by mohlo nyní stačit úřadu pouze oznámit, že jsem řídil já. A vše ostatní nechat až na později. Na to se vlastně i ptají ve výzvě:

....máte právo namísto zaplacení určené částky písemně oznámit SO údaje o totožnosti řidiče předmětného motorového vozidla v době spáchání přestupku. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení.
« Poslední změna: 05 Března 2018, 09:41:26 od hp racing »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #23 kdy: 05 Března 2018, 09:57:52 »

Ano, lepší to vést přes přestupek, než přes SPRDEL…
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #24 kdy: 05 Března 2018, 12:17:59 »

Ještě jeden dotaz: udám sebe jako řidiče a nic víc. Nebude to ze strany úřadu chápáno tak, že s přestupkem souhlasím? Je potřeba to nějak zdůrazňovat v tomto kroku?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #25 kdy: 05 Března 2018, 13:23:17 »

Řidiči, kterého označíte přijde většinou předvolání k podání vysvětlení. Takže stačí údaje o řidiči.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #26 kdy: 05 Března 2018, 20:01:57 »

Při stání na chodníku jsem jim na žádost o odpustek  odepsal :
Dobrý den. Sděluji Vám, že v uvedený den vozidlo na chodník nouzově odstavil Xxxxx Yyyyy nar. dd.mm.rrrr trvale bytem Město, Ulice číslo domu.
Kde Xxxxx Yyyyy nar. dd.mm.rrrr trvale bytem Město, Ulice číslo domu jsem uvedl sebe (provozovatele) vozidla.
Vzhledem k tomu, že přestupek se stal v 02/2017 považuji to dnešním dnem za WIN.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #27 kdy: 06 Března 2018, 09:22:05 »

Já ještě včera studoval a dospěl jsem k závěru, že na tu výzvu reagovat nebudu a potom, až po mě budou chtít něco víc, tak se budu teprve bránit. Jestli to chápu správně, kohokoliv udám a on to nebude akceptovat, tak to skončí stejně jak když nebudu reagovat. Do Helmuta se mi zatím jít nechce, jsem na to moc zelenáč.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #28 kdy: 13 Března 2018, 12:25:18 »

I když on ten helmut je asi nejjednodušší cesta i pro zelenáče. Jen je třeba neopomenout pár kroků (třeba přiznání atd, prostě na to nezapomenout).
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #29 kdy: 15 Května 2018, 08:16:59 »

Ahoj všem,
včera mi dorazil příkaz - viz níže.

Stručná rekapitulace:
29.12.2017 - lístek na okně - nenalezl jsem
6.2.2018 (převzato 21.2.2018) - výzva provozovateli vozidla - ignoroval
27.4.2018 (převzato 14.5.2018) - příkaz

Teď tedy pošlu odpor do 8 dnů. Mám to chápat tak, že do 8 dnů (tzn. do 22.5.) to musím odeslat nebo to již musí mít úředník na stole? Následně by mělo být vydáno nějaké rozhodnutí, proti kterému se odvolám s tím, že se nejednalo o stání ale o zastavení. Je to tak? Máte nějaká doporučení, mám něco udělat jinak než si myslím?

Díky moc
hp


IP zaznamenána