30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)  (Přečteno 14337 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Ahoj všem na tomto fóru, které mi trošku otevřelo oči. Jak jsem k tomu přišel je jednoduché, dostal jsem během pěti dnů tři pokuty za stání v místech, na kterých se na sídlišti stává leta, ale prostě vopice asi nemaj kde brát, nebo nevím.

1. pokuta - botička, tehdá ještě neznalý občas sklopil uši, oči a vlastně všechno co šlo a zaplatil na místě.
2. pokuta - viděl jsem z okna jak mi to tam dávaj (lístek na okno), a já blbec jim šel naproti, protože dříve to běžně řešili domluvou - byla z toho taky pokuta, protože jsem se z toho nezvládl vykecat..
3. pokuta - botička a to už jsem znal toto fórum: takže přijeli, nebavil jsem se s nimi - jen jsem řekl, že jsem tam nezaparkoval já a nejsem si jist, kdo to tam postavil - osoba blízká, sundali to (pod pohrůžkou přivolání PČR) a odjeli, správní řízení, výzvu od magistrátu jsem obdržel včera - odpustek nebo udání řidiče.

Chtěl bych se zeptat, jak postupovat:

1/ shodou nešťastných okolností zemřel příbuzný - den před spácháním přestupku (ten se dle výzvy z úřadu stal následující den dopoledne) - takže se mi to nabízí jako nejjednodušší možnost z toho vybruslit, když udám ho. Akorát nevím, zda v tom nemůžou najít nějaký zádrhel..?

2/ chci se zeptat na váš názor ohledně místa stání, kde jsem botičku dostal, dle mého názoru ta značka (čára) nemůže platit, protože téměř nejde vidět - viz. foto (foto dole - vyznačeno operativně pracovními rukavicemi po odjetí..)


3/ jen pro info - jaký je váš názor na místo zvýrazněné žlutě na přiloženém obrázku, platí tam zákaz stání?



Díky moc všem,
hp
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2017, 09:41:01 »

vzdyt tam zadna cara neni ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2017, 09:42:31 »

Tak příbuzný mohl auto zaparkovat klidně dva dny před tím.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2017, 10:35:36 »

ad 1: nevidím v tom žádnou komplikaci, pokud byl držitelem ŘO
ad 2: jedna věc je neviditelná žlutá čára - na té by šlo uhrát cokoli, druhá věc šířka komunikace, vzdálenost křižovatky, přechodu, tramvajových kolejí, železničního přejezdu a svislé dopravní značení. Takže bez znalostí přesné lokality nelze odpovědně a zodpovědně odpovědět
ad 3: pokud nezůstane 6 m od obrubníku, tak platí zákaz stání, srv. § 25 odst. 3 ZPPK
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2017, 11:35:44 »

1/ shodou nešťastných okolností zemřel příbuzný - den před spácháním přestupku (ten se dle výzvy z úřadu stal následující den dopoledne) - takže se mi to nabízí jako nejjednodušší možnost z toho vybruslit, když udám ho. Akorát nevím, zda v tom nemůžou najít nějaký zádrhel..?

To je asi nejrychlejší cesta.
Poťouchlý SO může zkoušet kontaktovat pozůstalé.. je tam riziko že někdo z rodiny dostane dopis od úřadu a bude se na věc dívat negativně.
Další riziko je když by třebas udaný řidič posledního půl roku ležel v nemocnici a SO se povedlo to prokázat.

2/ chci se zeptat na váš názor ohledně místa stání, kde jsem botičku dostal, dle mého názoru ta značka (čára) nemůže platit, protože téměř nejde vidět

souhlasím

3/ jen pro info - jaký je váš názor na místo zvýrazněné žlutě na přiloženém obrázku, platí tam zákaz stání?

dá se argumentovat že neplatí.. ale jestli se tam dá projet dál a vedle auta nezůstane 6 metrů šířky tak se tam stát stejně nesmí.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:00:57 »

Pánové,
díky za reakce.

Dotyčný byl v pohodě a schopen řízení až do onoho dne, měl samozřejmě i ŘP. Dopis by dostala nejspíš má máti, takže ta by to se mnou snad hrála. Otázkou je, zda se (uvážíme-li teda tento scénář) z toho jde potom nějak vyzout. Mám rovnou napadnout to, že čára nejde vidět, resp. není tam? Nebo to nechat do dalších kol, pokud by v tom úřad šťoural?

Ještě pro lepší představu: stál jsem zhruba tam, jak stojí ten stříbrný megane:
https://www.google.de/maps/@49.5733214,17.253155,3a,75y,9.77h,72.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-9iRGz94tmg0WzBCtuXd7w!2e0!7i13312!8i6656

Co se týče bodu 3 - vlezou se tam dvě auta vedle sebe, nic víc.. Tzn. zákaz platí pro obě strany. (viz street view).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:38:14 »

Po prohlédnutí místa zločinu, vyhodnocení pachových stop a vzorků DNA: I kdyby tam V 12a nebyla, jako že na konkrétním místě fakticky není, tak pořád platí již zmíněný  § 25 odst. 3 ZPPK. Pokud by SO argumentoval pouze porušením zákazu stání na V 12a, lze to smést se stolu. Pokud je však alespoň průměrně debilní, bude argumentovat neoprávněným parkováním (6 m). Můžete SO zkusit otestovat jako provozovatel vozidla před udáním skutečného řidiče, jaké že přesně ustanovení ZPPK řidič Vašeho vozidla porušil.

Ještě k bodu 3: Podle mého názoru lze na konci slepé ulice parkovat po celé šířce, ale je to pouze můj názor, netuším, jak to vidí SO či správní soudnictví. Argumentoval bych přes smysl topho ustanovení - jde o to, aby vozidla mohla okolo zaparkovaného vozidla volně projíždět, ale na konci slepé nemají kam. Pokud to místo má plnit funkci obratiště, je tam vždy nějaká B 28/B 29, nakonec ani V 12a na konci není, takže bych tam parkoval.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2017, 12:39:54 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2017, 20:07:10 »

..., nakonec ani V 12a na konci není, takže bych tam parkoval.

Já tam k těm popelnicím vidím zákaz vjezdu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2017, 20:33:29 »

Měl jsem na mysli to, co vypadá jako úvrať před vchodem - podobné nákresu k bodu 3, zákaz vjezdu k popelnicím vidím na streetview i na nákresu. B 1 s DT  E 13 okrádá obyvatele sídliště o dvě parkovací místa. Vzhledem k existenci V12 i okolo popelnic bych tipl, že B 1 byla doplněna později.

Spíše námět k přemýšlení. Jak dlouho může vozidlo, které provádí zásobování ve smyslu E 13, obhajitelně parkovat? Nepochybně záleží na druhu "zásobování".
« Poslední změna: 29 Listopadu 2017, 20:36:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2017, 23:03:01 »

Spíše námět k přemýšlení. Jak dlouho může vozidlo, které provádí zásobování ve smyslu E 13, obhajitelně parkovat? Nepochybně záleží na druhu "zásobování".

Myslím že je to na dobu nezbytně nutnou k vyložení a složení nákladu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #10 kdy: 30 Listopadu 2017, 03:45:13 »

To je zastavení. Zásobování je také lékař, opravář čehokoli, servisní technik, jejich vozidla stojí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2018, 15:10:38 »

Tak pánové,
jen pro info..
Potkala mě čtvrtá pokuta, tentokrát jsem stál zhruba takto: (nerespektování V12a).


Nevím, co k tomu říct.. Úsměvný je, že na sídlišti stává 10 dodávek (samozřejmě těch delších) a zabíraj místa osobákům. Nějakej dobrák ty dělníky volá a tento jev je čím dál častější. Další úsměvná věc je ta, že sice auta vylifrují z jedné strany, ale ty se přesunou na stranu druhou - nestojí v zákaze, ale stojí jak se dá - na projetí pak zbývají centimetry z každé strany a méně zdatný driver to má hodně složité, není to na hlavu? Já vím, že nepíšu nic konkrétního, ale jde proti tomu nějak bojovat? Proč to leta nikomu nevadilo a teď podnikají invaze každý druhý den? Navíc pokutují jen "vybranou část"... tzn. když pak opravdu stojí auta v křižovatce, která opravdu zavazí a hlavně snižují bezpečnost provozu, tak je nikdo nepokutuje :) to už zůstává rozum stát.

Co se týká naposledy řešené pokuty, kdy jsem udal zemřelého známého, žádnou zpětnou vazbu jsem nedostal.
Co se týká této pokuty, zatím čekám na výzvu z úřadu, pak se uvidí.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2018, 08:14:56 »

Dobré ráno,
tak již dorazila výzva.









Díval jsem se do kalendáře a ten den se mi při příjezdu z nákupu udělalo černo před očima a myslel jsem, že omdlím, tak jsem to zaparkoval na nejbližší volné místo, kde nikomu nezavazím. Je možné použít něco takového? Nechce se mi jít úplně do Helmuta, pokud nebude zbytí.

Co byste mi poradili, páni?

Díky všem předem
« Poslední změna: 23 Února 2018, 13:02:25 od hp racing »
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #13 kdy: 25 Února 2018, 13:02:26 »

Poradil by mi nekdo prosím, jak se k tomu nejlíp postavit?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Problémové stání na sídlišti, časté invaze opičáků :)
« Odpověď #14 kdy: 25 Února 2018, 13:32:54 »

Tak cest je několik. Helmut, nouzové zastavení (palivo, baterka atd.), případně jste do budovy pomáhal třeba babičce apod.

Když to vemu z pohledu hasiče, tak ta značka i čáry tam budou z toho důvodu, že to bude nástupní plocha pro naši plošinu, která musí být zřízena u každé výškové budovy. Kdyby tam nedejbože vypukl požár, tak tam hasiči nebudou mít jak dojet a ani jak tu plošinu ustavit. Bylo by dobré tam neparkovat a nechat nám to místo volné. Druhá věc je, že se na tom snaží zedníci rejžovat. Bohatě by postačil lísteček s upozorněním že tam musí být místo pro HZS a bylo by to.
IP zaznamenána