30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] SprDel společné řízení. Aktualizace: Rozhodnutí! Odvolání?  (Přečteno 8585 krát)

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím, jsem nováček,
při svém prvním bločku od Městapa mě tak vytočili, že sem začal studovat FSM a další weby a fora a rozhodl se zvolit vyčkávací taktiku.

Možná sem měl trochu ramena a tak sem nevím jestli sem se teď nedostal někam kde nechci být, proto prosím o rady.

2 Výzvy provozovateli na které jsem nereagoval --- bral jsem tak, že toto je vyzva k uhradě a řidiče budu moct označit později (vzhledem k taktice obhajoby 1. přestupku), na druhou jsem nereagoval už z principu velkého města (Brno) a možnosti neřešení

Na 1. jsem měl zvolenou obhajobu
- stalo se tak v den kdy přítelkyně rodila, přijel jsem z protisměru, vjel do porodnice a pak zaparkoval před
- tedy řidičem sem byl JÁ (mysllel sem že SprDel se vrati na mě jako řidiče a bude muset byt vedej jako SŘ)
- jelikož sem neprojel kolem značky zaparkoval jako ostatní stojící, vycházel sem z toho že v místě podelné stání
EDIT: - ještě sem měl záznam z palubní kamery že se tak opravdu stalo, který sem nešťastnou náhodou přeuložil tak sem ho ani nezmiňoval, škoda jej
- na chodníku zůstalo mnoho místa proto není proč si myslet něco jiného že by bylo auto překážkou (nenaplnění materiální škody...)
- dalším faktem je porod a "neprodlené odstavení vozidla"
https://goo.gl/maps/jQdyycmu1Es

Na 2. sem si říkal, že uvidím co a jak
- podle toho co přijde nebo ne
- připadně na zastávce jezdí 4 autobusy denně takže sem tam stál(nebo někdo jiný) jen v době kdy tam nic nejelo (podle jizdniho řadu a času)
- dle příkazu se tak stalo na Palackého třídě 108 což je naproti, ale to je asi bezpředměntné vzhledem k dukaznímu foto
https://goo.gl/maps/qX51gPqQjyN2 - stal sem jako červene auto před zastavkou teda stali sme tam 2 a ja dostal on ne (měl sem prdel auta před značkou)

Momentálně (22.11.2017 vyzvednuto) přišel PŘÍKAZ na společné řízení SprDelu Jak mám postupovat když se to řeší společně? Jde to rozdělit udáním řidiče (sebe) pokud je moje oduvodnění dostačné pro zastavení ad.1

Dale se mi nelíbí že má byt posuzováno podle nejhoršího ale v oduvodnění že výše je proto že sem udělal 2 přestupky v krátké době ... to popíra to proč je to řešeno společně. (udělal si víc dostaneš větší pokutu)

Poslední otázkou je to, že sem si myslel že když se jedná o SprDel tak je pokuta dána a již nebude navýšena o 1000,- v případě podání Odporu (podle toho co sem se dočetl v FSM), píšou že ano.

Přikládam dokumentaci kde jsou i označeny věci které se mi nelíbí nebo nezdají.

Předem děkuji za odpověďi.




« Poslední změna: 06 Února 2019, 01:05:10 od Cheaky »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2017, 22:35:47 »

Když už zahájili SprDel tak řidiče nikdo řešit nebude.

Společné řízení je normální postup když máte víc přestupků u stejného úřadu..

funguje to stejně jako řízení o jednom přestupku.. rozmezí trestu je podle toho z přestupků za který je nejvyšší trest.. a horní hranice se může zvýšit až o polovinu.. ale to už je jedno protože pokuta v řízení nesmí být vyšší než v příkazu.

K navýšení o 1000 při prohře v řízení dojde.. to co píšete platilo jen částečně a do letošního července.. u starých SprDelů účtovali 1000 náklady řízení i v příkazu.. od července už je SprDel normální přestupek a náklady řízení se v příkazu nepočítají.. takže příkaz na SprDel je teď o 1000 levnější než dřív.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2017, 23:08:58 »

Takže Turbo režim není napadnutelny ani když se jako řidič ztotožnim sam? Nechtěl sem jim to posílat ale říct osobně a čekal sem na zákonnou výzvu...

Trochu tedy teď nevím jak stavět obhajobu pro společné řešení... Musím rozporovat každy přestupek. Jak tedy rozporovat ten první když nevystupuji jako řidič. A co s tím druhým?

Mužů rozporovat tedy i to že výši pokuty dovozuje z přitěžující okolnosti že sem spáchal 2 přestupky přičemž ma byt vzat pouze závažnější? Podjatost(zvyšuje pokutu pouze pro větší zisk města)?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2017, 10:27:37 »

Turbo režim v obhajobě napadněte, ale nečekejte že na tom vyhrajete..

To je nevýhoda společného řízení.. vyšší riziko prohry protože vy musíte vyhrát všechny přestupky a úřadu stačí aspoň jeden.

Ale má to i výhody.. víc přestupků dává i větší prostor pro obhajobu.. a i když prohrajete tak jedna pokuta vyřeší všechny přestupky v řízení.. teoreticky je vyšší horní hranice, ale většinou stejně dostanete pokutu u spodní hranice.

U obou přestupků jsou možnosti obhajoby široké.. i když úřady někdy tvrdí opak tak argumentovat že k přestupku nedošlo můžete i ve fázi SprDelu.. protože když prokážete že se nestal přestupek tak se nestal ani SprDel.

Stání na chodníku.. jestli to bylo u nemocnice s rodící přítelkyní tak je to jasná krajní nouze.. obhajoba může být že jste zaparkoval na nejbližším místě kde jste nepřekážel provozu a odvedl přítelkyni do nemocnice a pak se vrátil a odjel a nebo přeparkoval jinam.

Zastavení na zastávce by se dalo hájit že šlo o zastavení vozidla.. technická závada a podobně.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2017, 22:36:05 »

Rád bych se na tom naučil... myslím že z obou se dá dostat dle toho, že sem dopředu tak trochu s touto variantou počítal a tak sem opravdu jednal tak jak se budu obhajovat.

Ale spíše by mě zajímalo to hledisko toho, že tím že mě neobeslali výzvou na kterou bych se přiznal v prvním případě jako řidič aby nebyl Sprdel a v druhém případě bych odepřel nebo udal, že to byl můj kamarad z ameriky.
Tak proč bych se měl teď ve Sprdelu hájit jako řidič když je nezjištěný ...  a to vinnou SO.

Takže hrát to jen na turbo model
VARIANTA1: kdyby ste mě byli bývali vyzvali já bych řekl kdo řídil, ale teď už ste zahájili sprdel tak nemám proč vám to říkat protože s řidičem již zahájit nic nemůžete
- pak tohle omlátit v odvolání a doufat že to někdo pošle zpátky nebo do kytek(což pochybuji) Ale jako člověku co si jen přečetl ty papíry od nich tak tam samy píšou že sprdel mužou zahajit až zjistí že neznají řidiče, to neudělali a jako lajk to vidím jako protiprávní
 
VARIANTA2: vím kdo řídil nemám proč to říct, ale můžu vám říct jak se to stalo u toho prvího udajného přestupku, u druhého si nejsem jistý a tím mi to stejně pošlou dál...

Hlavně mě třeba taky zajímá jestli když se obhájím z jednoho tak jestli mi sníží tu pokutu protože v oduvodnění mají že to stanovili víš protože tam mám 2 přestupky za jeden měsíc, což bych taky pak napadl... společné řízení je snad abych dostal za ten nejhorší a nemuže mi za domělý 2.přestupek zvyšovat. A tím si třeba zkusil tam poslat podjatost =)

Poradil by mi prosím někdo takový výukový plán abych věděl jak to chodí?
 
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2018, 13:16:20 »

Tak se úřad opět pohnul, k mému překvapení až moc rychle.

Zdá se mi, že to Brno tomu Turbo modelu dává grády nebo je to normální?

Viz přiložený sken
"Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastníkovi řízení k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí

S podklady pro vydání rozhodnutí se účastník může seznámit dne 15.1.2017 v 8:00. V uvedeném termínu bude mimo ústní jednání provedeno i dokazování."

Bohužel 15.1. rozhodně nemůžu z pracovních důvodů, protože mám jednání se zákazníkem které je již naplánováno měsíc dopředu.

Takže bude stačit jen omluvenka a návrh náhradního termínu, a pak si tam někdy mezitím dojdu pro spis mimo úřední hodiny a na náhradním termínu zažádám o čas na vyjádření se?

Nebo to mám udělat jinak? Prosím o radu, abych neudělal něco špatně. Je to moje první řízení.


IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2018, 14:23:24 »

Bohužel omluvu, že máte jednání se zákazníkem (i dopředu domluvené) Vám nejspíše neuznají.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:SprDel společné řízení, co teď s tím???
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2018, 14:57:33 »

Ten den to není jednání, ale přímo školím zákazníka, ale je to zrovna na firmě, takže to není služební cesta. Co když řeknu že mám naplánovanou služební cestu mimo Brno?  ::)
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Nikde sem nenašel nějaký vzor pro omluvu, tak sem si ji napsal takto:

Podle ustanovení § 74, odst. 1, Zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích a § 59 Správního řádu se omlouvám z určeného termínu pro seznámení se s podklady řízení dle výše uvedeného čísla jednacího dne 15. 1. 2018 v 8.00 hod. z důvodu dlouhodobě plánované pracovní cesty mimo Brno.
Vzhledem k pracovnímu vytížení mimo Brno jsem omluvu nemohl podat dřív.
Výše uvedená tvrzení může potvrdit zaměstnavatel.

Žádám o nový termín pro seznámení se s poklady.
Vzhledem k mé pracovní vytíženosti navrhuji možný termín ve dnech 22. – 24. 1. 2018 v ranních hodinách.

Přinejhorším tam půjdu a při seznámení si zažádám o okopírování a lhutu pro seznámení a vyjádření se písemně.

Přijde mi to normální, ale už sem viděl jak to úřad rád označuje za obstrukce...
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2018, 15:33:48 »

Rád bych s někým docela soukromě rozebral roznesení:
Výzvy k úhradě určené částky a následného zahájení SprDele Příkazem...

Jedná se o Brno a formulace v těchto Výzvách a porovnání, rozporování si (orgánu) a také o to co je skutečně v zákonu oproti tomu co píší!

Nechci to uplně psát veřejně protože je to zatím teorie... a nepředpokládám, že sem snad první koho to napadlo.
Tak aby mi to případně někdo vyvrátil. Nebo případně poradil v jaké fázi to použít... jestli nejdříve zkusit obhájit udajný přestupek a pak až v připadném odvolání poukázat na toto všechno nebo to napálit rovnou na SO1.

Diky jestli se někdo ozve
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #10 kdy: 17 Ledna 2018, 18:56:07 »

Nechceš téma přesunout do kychyně ?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #11 kdy: 17 Ledna 2018, 20:02:32 »

Napřed si prostudujte 3 As 114/2016 - 46 a příslušné právní věty, a pokud Vám elán vydrží, tak si o tom můžeme popovídat. Pokud ale uvedenou literaturu máte v malíčku a přesto si věříte, tak můžeme začít hned.
« Poslední změna: 17 Ledna 2018, 20:04:33 od uziv »
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2018, 21:56:17 »

Tak děkuji za vystřízlivění... Bohužel sem nováček a i když se snažím načíst co nejvíc, tak Judikaturu sám nevyhledávám.Bohužel mi přišlo, že ani ve FSM ani tady sem nenašel nic takového.

Po přečtení zmíněného judikátu se citím jako dítě, kterému rozbili hračky  :-\ :x

V podstatě mi přijde, že vyplývá že sem v řiti... že nemám nárok se nijak obhájit a prostě musím zaplatit  8)
Že jediné vyvinění je pomoci liberačních důvodů... protože sem se měl napráskat že sem řídil a pak bych mohl použít cokoliv.

Mám nějakou možnost?

V pondělí se mám dostavit na seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí, mohu tam požádát o kopii spisu a lhutu pro vyjádření se?
Ve vyjádření pak navrhovat své důkazy? Jako tvrzení že sem přijel z opačného směru, tutíž neprojel kolem neznačky a nevěděl, že nejde o podelné stání, řídíl se tím že tak stály ostatní a tím předpokládal existenci takové značky. Navíc sem jel k porodu, takže se jednalo o krajní nouzi (což jim je u s'prdele)...
V dalším případě podle fotek bylo nepojizdné vozidlo odstaveno na nezbytně nutnou dobu tak že sice zasahovalo do zastávky, ale v dobu jeho stání tam žádný spoj nejezdí. Navíc bylo neprodleně odtaženo do servisu. Také asi bych mohl chtít výslech policistů a zeptat se proč sem jediný kdo tam tu pokutu dostal, jestli proto že mám středočeskou SPZ. A vyžádat si něco jako kolik aut ten den dostalo pokuty?

Diky aspoň za nějakou odpověď
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2018, 22:04:29 »

Možnosti samozřejmě jsou i mimo vyvinění ze sprdele. Bez přestupku není sprdel. Zejména "zastavení vozidla" může zachránit dost situací. Prostudujte podobné případy zde na fóru a inspirujte se.

Na seznámení se s podklady se dostavte, vyžádejte si kopii spisu a lhůtu na nastudování a vyjádření. Pokud by nechtěli lhůtu umožnit (není úplně časté, ale už jsem zažil), podejte rovnou námitku podjatosti.

Co máte v tuto chvíli k dispozici? Anonymizujte a nahrajte sem. Případně je možný přesun tématu do neveřejné části.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:TURBO model SprDel řešení?!? Mám ho?
« Odpověď #14 kdy: 18 Ledna 2018, 22:15:52 »

Jak píše kolega Číkus, základem je posunout situaci, zjištěnou jako formální znak přestupku, do stavu nezavinění. K tomu je nutný celý spis, jinak Vám není odpovídající rady. Úřad s Vámi řeší dva sprdelní přestupky ve sloučeném řízení, nebo vede dvě různá SŘ?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.