30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče  (Přečteno 4880 krát)

Pierre

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« kdy: 23 Listopadu 2017, 01:45:09 »

Zdravím všechny členy fóra 30kmhcz,

kontroloval jsem datovou schránku a nalezl jsem zbloudilou zprávu od MHMP, ve které mě vyzývají abych jako řidič podal ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení k prověření oznámení od MP - konkrétně jízdu na červenou - natočené pomocí automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Rád bych Vás požádal o několik rad.

1. Přestupek někdo údajně spáchal v létě tohoto roku, zprávu jsem ale nalezl v datovce po mnohem delší době než je lhůta 5 dnů - má tedy cenu ještě jakoli reagovat, nebo mám počkat na další krok z MHMP.

2. Zdokumentované auto jsem měl dlouhodobě v pronájmu a pronajímatel mě označil za řidiče, mohu se tomu i po uplynutí lhůty na odpověď  nějakým způsobem bránit?

3. Doporučili byste mi se obrátit na nějakého právníka, ztráta ŘP je pro mě zcela likvidační, nebo je možné se zatím bránit sám.

Děkuji mnohokrát za odpovědi a za přínos řidičům!

Rád bych chtěl další postupy řešit neveřejně.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2017, 01:59:48 »

1. vyčkejte
2. ano
3. sám

Z jakého důvodu chcete řešit standardní záležitost bez jakýchkoli indicií, umožňujících identifikaci osoby řidiče či přestupku, neveřejně? Já osobně k tomu v současném stavu nevidím sebemenší důvod.

Proč jsou moje odpovědi stručnější, než stručné? Protože Vaše otázky byly zodpovězeny mnohokrát, odpovědi naleznete na fóru. Ve Vaší pozici plně postačuje zaujmout komunikačně minimalistickou strategii a v případě naprosté nutnosti zahlásit 37 LZPS.

Datová schránka: zadejte si notifikaci příchozích zpráv na e-mail, který kontrolujete častěji, než DS.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2017, 02:05:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Pierre

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2017, 03:02:48 »

Omlouvám se za neznalost, po přečtení intra do Vašeho fóra jsem se stal velmi paranoidní, že je neustále sledované úředníky.

Za dnešní večer jsem diskuzí a článků přečetl opravdu mnoho, jen vždy narážím na případy, kdy přijde provozovateli vozidla výzva k zaplacení pokuty - mě zde pokud se nemílím hrozí 5 trestných bodů.

Našel jsem zde na fóru podobný případ zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2227.0, kde je autorovi doporučováno nereagovat na výzvu od MP ale na výzvu úřadu ano.

Mohu tedy s více než měsíčním zpožděním
1) Odpovědět, že jsem neřídil
2) Neodpovídat zatím vůbec nic a dle Vaší rady se v dalších možných krocích odvolat na LZPS
3) Odpovědět, že řídil někdo jiný - poslat to dál pomocí různých řešení, co je zde na fóru
4) Poslat někoho s plnou mocí pro spis - připravit důkladnou obhajobu

Snad nepíši kraviny. Snažím se vstřebat co nejvíce informací, ale ještě to zřejmě pár týdnů zabere.

IP zaznamenána

Pierre

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2017, 03:10:36 »

4) Poslat někoho s plnou mocí pro spis - připravit důkladnou obhajobu

Oprava: Vyžádat si sám spis.
FSM: pošlou na prvotní “podání vysvětlení” zástupce. To je nesmysl a hrozí za to pokuta. Podání vysvětlení je úkonem, který se provádí osobně, byť prezenční a dálkovou formou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2017, 04:11:57 »

Citace
Mohu tedy s více než měsíčním zpožděním
Můžete, ale nemusíte.
1. NE, to je špatně. Pokud jste řídil, tak lžete, to je špatné pro morálku a svědomí. I když na druhé straně obecně vzato lhát úřadu je spíše chvályhodné, v tomto případě však nevhodné a zbytečné.
2. Můžete ihned či kdykoli později odepřít podání vysvětlení s odvoláním na 37 LZPS. V tomto případě nelžete a MHMP Vám nic nemůže.
3. Viz bod 1, pokud jste řídil. Pokud opravdu řídil někdo jiný, klidně to pošlete dál. Pokud řídila osoba Vám blízká, viz bod 2.
4. Proboha proč, to ať si řeší provozovatel. Ať Vás ani nenapadle ani v náznaku připustit, že Vás případ zajímá.
Abyste přesně rozuměl Vaší pozici - za řidiče Vás označil provozovatel a MHMP se snaží zjistit, zda jste opravdu řídil. Pokud to zjistí, tak po Vás půjde a jde o body a mastnou pokutu. Pokud se k tomu nepřiznáte, půjde po provozovateli, kterému hrozí "pouze" pokuta za to, že nezajistil.....
Strategie komunikačně minimalistická a odepření výpovědi podle 37 LZPS vedou ke stejnému výsledku - k provozovateli.
Ať tak či onak, pokud to totálně nezmastíte, MHMP si to vyřídí s provozovatelem. Pokud jste s ním zadobře a on se nehodlá bránit či spor prohraje a opravdu jste řídil Vy či někdo Vám blízký, náklady a vyměřenou pokutu mu kompenzujte.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2017, 04:14:08 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - Jízda na červenou - Pozice řidiče
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2017, 08:58:54 »

Já tedy nevím, ale řekl bych, že už MHMP stejně vytěžuje provozovatele, že se neozval řidič a tedy SprDel.
Jste v kontaktu s provozovatelem? Má nějaké info on?
IP zaznamenána