30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: [?] Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni  (Přečteno 60322 krát)

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil

Potrebuji poradit. Pred vice nez mesicem jsem nasel za steracem listecek od mp kvuli spatnemu parkovani, pravdepodobne mene nez 5 metru od krizovatky (parkovala vecer manzelka pred panelakem kde je vecer opravdu problem zaparkovat a stoji se tam bezne). Ostatni auta listecky nemely. Toto jsem dle fsm ignoroval. Vcera jsem nasel ve schrance vyzvu k sepsani zapisu o podani vysvetleni. Prekvapilo me ze to byl jenom papir prelozeny a hozeny volne ve schrance, ani v obalce to nebylo. Cekal jsem dopis s modrym pruhem na poste.

Otazka zni, je lepsi dal ignorovat vzhledem k tomu ze neexistuje dukaz o tom ze jsem "dopis" obdrzel nebo poslat odmitnuti vypovedi postou a tim priznat ze jsem vyzvu dostal. Osobne se klonim k ignorovani ale rad si necham poradit. Dostavit se mam uz zitra. Diky

Edit: pridal jsem fotku vyzvy
« Poslední změna: 13 Května 2014, 13:39:27 od vencaxxx »
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2014, 12:10:03 »

Jednoznačně ignorovat. Nic Vám doručeno nebylo, důkazní břemeno je na nich.
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2014, 13:34:00 »

Ok. To byla stejne nejpravdepodobnejsi moje reakce protoze stejne nemam cas se tam dostavit v jejich terminu. Co pripadne muze nasledovat? Muzou poslat dalsi vyzvu nebo uz by mne museli predvest?
Jeste me napadlo ze mi to musel nejakej straznik hodit osobne do schranky, protoze jak jsem psal v obalce to nebylo a postou tudiz neslo. Neni to nejaka finta mestaku ze chodi osobne treba ve dvou aby meli dukaz ze to bylo doruceno? Prijde mi to teda jako kravina ale v tomhle kocourkove by me neprekvapilo nic...
« Poslední změna: 13 Května 2014, 16:49:35 od vencaxxx »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2014, 19:05:03 »

Na dopisy od MP se nereaguje.  8) Žádná sankce za to není. A na cár papíru ve schránce už tuplem ne.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2014, 22:51:08 »

Neni to nejaka finta mestaku ze chodi osobne treba ve dvou aby meli dukaz ze to bylo doruceno?

Někdo vám to vytáhnul ze schránky, nedá se nic dělat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2014, 07:31:54 »

Měšťáci by to sice mohli doručit i osobně, ale jedině tak, že by Vám to předali a Vy jste převzetí podepsal. Hození papíru do schránky je neplatné doručení a neplatné je stejné jako žádné.

Buď Vás obešlou poštou, nebo to předají na úřad (že by to nechali plavat je nepravděpodobné, když jsou tak aktivní). Předvedení za dané situace nepřipadá v úvahu. Každopádně získáváte díky jejich blbosti čas  :)
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2014, 21:49:35 »

Tak jsem to dnes uspesne ignoroval a co predvedou dal ukaze cas :-)

Pokud to postoupi do spravniho rizeni tak jak pripadne postupovat dal?
(Vzhledem k tomu ze v obou pripadech - listek za steracem a "dopis" - tim vyhrozuji)

Urcite tedy budu trvat na tom ze o nicem nevim, ale prestupek se podle nich stal a nejakou dokumentaci (fotky) k tomu jiste maji. Staci poukazat na to ze nejednaji jak jim zakon uklada? A posilaji do spravniho rizeni nekoho kdo netusi ze se neco vubec resi?
« Poslední změna: 14 Května 2014, 21:55:25 od vencaxxx »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2014, 01:11:41 »

tohle je třeba řešit až bude jasný s čim přijdou
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2014, 07:13:41 »

Buď Vás fízlové vyzvou k podání vysvětlení řádně - tzn. doporučeným dopisem, což ovšem v případě měšťáků můžete opět v klidu ignorovat - nebo, ať už tam tento mezičlánek bude či ne, Vám zřejmě úřad pošle výzvu k uhrazení určené částky, kterou můžete zaplatit, ignorovat nebo napráskat řidiče (cizinec skutečný nebo smyšlený, osoba žijící v zahraničí, která řízení auta potvrdí, mrtvola apod.). Ideální je předhodit jim nějakého řidiče. Tím může vše skončit nebo zahájí řízení o správním deliktu, ale to už nemá smysl rozebírat teoreticky.
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #9 kdy: 15 Května 2014, 12:26:42 »

Ok diky za reakce.
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #10 kdy: 02 Září 2014, 20:35:22 »

Tak MP to zkouší dál, dostal jsem do schránky výzvu k vyzvednutí zásílky, doručovatelka (z města, ne z pošty) mne nezastihla doma. Zásilku jsem vyzvednul na magistátu a chtějí zaplatit pokutu 300 Kč do 15 dnů. Otázka je co teď. Dál ignorovat, zaplatit nebo si vymyslet viníka? koho?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #11 kdy: 03 Září 2014, 07:46:16 »

předhodit japonce, ideálně jméno psaný tou jejich hatmatilkou  ;) a odeslat až 14. den prekluze je blízko
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #12 kdy: 03 Září 2014, 10:20:12 »

Tak MP to zkouší dál, dostal jsem do schránky výzvu k vyzvednutí zásílky, doručovatelka (z města, ne z pošty) mne nezastihla doma. Zásilku jsem vyzvednul na magistátu a chtějí zaplatit pokutu 300 Kč do 15 dnů. Otázka je co teď. Dál ignorovat, zaplatit nebo si vymyslet viníka? koho?

Jakou to má formu? Příkaz?
Proti příkazu se podává odpor. Ten je hrozně jednoduchý: Kdo posílá / komu posílá / Věc: Odpor / Tímto podávám odpor proti příkazu ze dne (datum) ve věci (číslo). / Čest práci, (datum, jméno, podpis)
IP zaznamenána

vencaxxx

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2014, 21:38:25 »

Uz mi nezbyva moc casu...
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Spatne parkovani, vyzva k sepsani zapisu o podani vysvetleni
« Odpověď #14 kdy: 12 Září 2014, 12:18:57 »

Uz mi nezbyva moc casu...

Vám zřejmě úřad pošle výzvu k uhrazení určené částky, kterou můžete zaplatit, ignorovat nebo napráskat řidiče (cizinec skutečný nebo smyšlený, osoba žijící v zahraničí, která řízení auta potvrdí, mrtvola apod.). Ideální je předhodit jim nějakého řidiče. Tím může vše skončit nebo zahájí řízení o správním deliktu, ale to už nemá smysl rozebírat teoreticky.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8