30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo  (Přečteno 22366 krát)

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Zdarec,

Dostal jsem se do šlamastiky, kdy jsem přiznal jedno 10st pivo vypité ve 22:20h a měření proběhlo v 23:05h.
Hodnoty jsou 0,34 a 0,25 před odečtením jakýkoliv tolerancí - tzn. ty co svítily na Drageru a co se tiskly a podepisovaly.

Rozdíl hodnot je víc jak 10% (přesně tedy 26%). Další měření neproběhlo, na krvi netrvali a já taky ne. Protokoly jsem podepsal.
Dostal jsem předvolání k ústnímu jednání na konci listopadu.

Je možné na základě nedodržení metodiky měření poukazovat ne neakceptovatelnost provedené zkoušky? Budou to asi chtít hrát na přiznané pivo co? Výpis ze spisu budu mít cca do týdne. Požádal jsem o něj písemně přes email přímo referentku co to bude řešit. Na telefonu jsem ji nezastihl.

Dík za rekce a rady.

Johnny
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2017, 00:00:15 »

Řešeno mnohokrát. Pivo bylo nealkoholické. Vzhledem k nedodržení metodiky je měření neplatné. Tohle je win.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2017, 07:16:11 »

Tohle je Win, pokud se nenecháte a půjdete si za svým.
A příště nic nepřiznávejte !
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2017, 12:05:49 »

Tohle je Win, pokud se nenecháte a půjdete si za svým.
A příště nic nepřiznávejte !

Váš popis vypadá jako když vás chytli po odchodu z hospody...Poměrně často k takovým "náhodám" dochází.
Již jste poučen - v případě vašeho tvrzení "nepil jsem žádný alkohol" byste nyní reagoval doplněním "měření je dle platné metodiky neprůkazné" případně doplnil - "jo měl jsem jednu margotku" a dál se zabýval smysluplnými věcmi. Příště se s fízlem nebavte.
Pro jistotu si pořádně přečtěte, co jste v tom "protokolu" podepsal. Přijde mi divné, že by vás fízli, jakožto slibně rozdělanou "kafku" nechali takhle lehce vyklouznout. Nebude v tom schován nějaký háček?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2017, 12:10:11 »

I kdyby přiznal před jízdou 6 rumů a 10 piv, tak není řečeno jaký čas před jízdou (tejden jsem neřídil paneouředník a za ten tejden jsem vypil basu piv a to určitě bylo před touhle jízdou). Navíc měření ovlivnění neprokazuje a přiznání nemůže být jediným důkazem v řízení.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2017, 12:17:06 »

Spíše bych se bál nějaké vsunuté věty na způsob "řidič na krevní rozbor nechtěl"....
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2017, 20:01:21 »

Zdarec. Díky za rady.

Reakce pro OPASe - čas tam strážník napsal 22:20h (Měřilo se 23:05h). Já jsem dnes přesvědčen, že jsme si nerozuměli během výpovědi a že to bylo o hodinu dříve, tedy 21:20h. Mám vyzkoušeno, že po jednom 10st pivu můžu jet klidně za hodinu - testovali jsme to s kolegy na večírku s alkoholtesterem. Proto jsem si jist, že jsem pod vlivem nemohl řídit.

Reakce pro GUMIDOSe - volavka? možná. Jsme ale na malé obci a strážníci spíš působí výchovně. Bylo mi i divné, že celý proces probíhal slovy laika zvláštně. Nechci tady říkat další detaily, protože by všem policistům u nás ve vsi hned bylo jasné, kdo to tu píše, kdyby to četli. Každopádně bych to rád s někým zkušeným probral v soukromé diskusi.

Je tedy možné vypovídat toto, že jsem večer byl už unavený, nevšiml jsem si v protokolu chyby v čase ohledně konzumace piva a že i zkouška není dle metodiky průkazná? Nebo mám rovnou tvrdit že to pivo bylo nealkoholické, protože v tuto chvíli si už vážně nejsem jist s tou 10st záležitostí ... Navíc jsem si při odchodu z baru dal HALLSku a jak za mnou blikli tak jsem ji v tom šoku spolkl. Mohlo to mít vliv na měření? (tonoucí se stébla chytá, ale ...? bylo mi trapné jim to diktovat do protokolu)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2017, 20:12:09 »

S diskuzí a argumentací bych počkal podle toho, co bude ve spisu. Mimochodem, ŘP máte nebo byl zadržen.

Na email bych se neposléhal, ale pokud máte možnost si osobně tam zajít, tak je to lepší. Já mám tuhle možnost radši, ale pokud vám to bylo slíbeno.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2017, 20:24:37 »

ŘP mám. Na email jsem dostal odpověď do 24h a telefonicky se pak domluvil na vyzvednutí kopie spisu.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #9 kdy: 24 Října 2017, 20:27:32 »

Tak poté anonymizujte a nahrajte. Jen tak pro info ofotit do .jpg, v Malování vybrat a odstranit objekty.

Pokud chcete, máte možnost to řešit NEVEŘEJNĚ, stačí napsat pak do příspěvku a admini přesunou a kde se to řeší soukromě.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2017, 08:56:01 »

Zdarec. Díky za rady.
Reakce pro OPASe - čas tam strážník napsal 22:20h (Měřilo se 23:05h). Já jsem dnes přesvědčen, že jsme si nerozuměli během výpovědi a že to bylo o hodinu dříve, tedy 21:20h. Mám vyzkoušeno, že po jednom 10st pivu můžu jet klidně za hodinu - testovali jsme to s kolegy na večírku s alkoholtesterem. Proto jsem si jist, že jsem pod vlivem nemohl řídit.
Reakce pro GUMIDOSe - volavka? možná. Jsme ale na malé obci a strážníci spíš působí výchovně. Bylo mi i divné, že celý proces probíhal slovy laika zvláštně. Nechci tady říkat další detaily, protože by všem policistům u nás ve vsi hned bylo jasné, kdo to tu píše, kdyby to četli. Každopádně bych to rád s někým zkušeným probral v soukromé diskusi.
Je tedy možné vypovídat toto, že jsem večer byl už unavený, nevšiml jsem si v protokolu chyby v čase ohledně konzumace piva a že i zkouška není dle metodiky průkazná? Nebo mám rovnou tvrdit že to pivo bylo nealkoholické, protože v tuto chvíli si už vážně nejsem jist s tou 10st záležitostí ... Navíc jsem si při odchodu z baru dal HALLSku a jak za mnou blikli tak jsem ji v tom šoku spolkl. Mohlo to mít vliv na měření? (tonoucí se stébla chytá, ale ...? bylo mi trapné jim to diktovat do protokolu)
Takže jste skutečně byl na odchodu z putyky - soudím podle příhody s Hallskou. Trochu bych se obával té konzumace "bezprostředně před jízdou".
Přečtěte si pozorně, co všechno je v tom "oznámení přestupku" či co jste to vlastně podepsal....  a žádné pivo jste nepil. Byla to Fanta.
Píšete, že to byli strážníci, takže možná proto zmrvili měření.
A jestli jsou schovaní za hospodou a startují jakmile někdo vyleze, tak bych o jejich "výchovném působení" trochu pochyboval.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2017, 09:34:42 »

Na protokolu z Drageru a záznamu policie budou tedy odlišné časy (třičtvrtě hodiny) - další plus pro Vás


EDIT: děkuji "gumidos" za upozornění
chytil jsem se věty "Reakce pro OPASe - čas tam strážník napsal 22:20h (Měřilo se 23:05h)." Vyložil jsem si to tak, že měření proběhlo 23:05, ale do protokolu strážník uvedl 22:20 - moje pochybení
« Poslední změna: 25 Října 2017, 10:19:47 od asmodeus »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2017, 09:59:03 »

Na protokolu z Drageru a záznamu policie budou tedy odlišné časy (třičtvrtě hodiny) - další plus pro Vás
Mám pocit, že žádné odlišné časy nejsou. Nedorozumění mělo vzniknout  v tom, že "johny" měl pít fantu v 21:20 a strážník do zápisu uvedl 22:20 (což mu "johny" podepsal). O času měření 23:025 nedorozumění nevzniklo.
Takže existuje tvrzení "johnyho"  o konzumaci v 21:20 a podepsaná verze strážníka o konzumaci v 22:20. To jako "plus" moc nevypadá.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #13 kdy: 25 Října 2017, 10:05:28 »

Pořád platí že přiznání nemůže být jediný důkaz a měření není platné.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #14 kdy: 08 Listopadu 2017, 10:58:18 »

Zdar. Ozývám se po čase (služebka). Mám ofocený spis. Rád bych vše řešil dále NEVEŘEJNĚ. Děkuji.
IP zaznamenána