30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v křižovatce-odmítnutí vysvětlení-následná výzva provozovateli  (Přečteno 5957 krát)

xwi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím, potřeboval bych jemně poradit/nasměrovat:
jednu noc jsem takhle nechal auto v křižovatce na sídlišti--stejně jako x let zpátky. A ráno najednou lístek. Asi se něco změnilo a začli to potírat, protože už tam nestává nikdo..
Lístek zahozen.

Po dvou měsících přišla doporučeně(červený pruh) výzva z podání vysvětlení - takže jsem naklusal na MP(Jednotka projednávání přestupků) s odmítnutím vysvětlení. Ošklivá paní za okýnkem nadávala něco o správním řízení...

Za 4 měsíce poté jsem musel na poštu pro doporučené psaní s dodejkou(po deseti dnech fikce) od Magistrátu a v něm Výzva provozovateli k uhrazení určené částky nebo napráskání řidiče..

Hned jsem jim poslal žádost o kopii spisu.

Mám tuto výzvu ignorovat nebo je lepší například Deadmut?

Díky za připomínky, napři. jak by jste pokračovali..

(Dokumenty uploadnu ve zbytku času..)
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil

Číst jiná vlákna se stejným obsahem.
Helmut je jistota. Deadmut asi taky, musí být proveden eticky k pozůstalým.
Žádost o kopie spisu byla napsána jak přesně, odkaz na který zákon, formulace? Je možné očekávat zamístnutí, nebo vyhovění až za 9+ dní. Lepší by bylo jít na ouřad osobně, pokud to není daleko. Neohlášen, nahrávat, nevzdávat se, poslouchat, nemluvit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Po dvou měsících přišla doporučeně(červený pruh) výzva z podání vysvětlení - takže jsem naklusal na MP(Jednotka projednávání přestupků) s odmítnutím vysvětlení.

Stačilo je jen ignorovat..
navíc MP nemůže předvolávat k podání vysvětlení.. řeší to předvoláním "k sepsání zápisu o podaném vysvětlení".

A jestli to je Praha tak má dobrou úspěšnost i ignorování.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

V Praze se mi zdá že funguje napsat jim cca měsíc po odpustku něco ve smyslu "K číslu jebacímu ABCD/XYZ udávám, že dne DD:MM:RRRR jsem v uvedném místě nouzově odstavil vozidlo já provzovatel narozen .... bytem.... (nacionále provozovatele).
Zatím nikdy nikoho nepředvolali a skutky jsou 2 už přes rok staré (takže přestupek prekludoval),  3 jsou starší než 6 měsíců  a taky už předvolání neočekávám. (p.s. není to jeden a ten samý provzovatel)

 
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Nouzové odstavení? Co to je a jak to chápat? Jak to lze využít?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Mesec> Patrně je tím myšleno zastavení vozidla.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Nouzové odstavení? Co to je a jak to chápat? Jak to lze využít?
zastaveni vozidla (viz Cikusuv odkaz) jsem v Praze pouzil dvakrat - jeden pripad je cca rok promlcen, jako reakci na odpustek jsem se drze priznal, ze doslo k zastaveni vozidla z duvodu me nahle nevolnost, vubec nebylo zahajeno spravni rizeni a domely prestupek vytimeoutoval. V druhem pripade jsem v reakci na odpustek uvedl, ze doslo k zastaveni vozidla z duvodu technicke zavady (bez uvedeni osoby ridice) a aktivni jezibaba na urade zahajila sprdel rovnou prikazem k uhrade - odpor - ustni jednani, kde mi hned na zacatku (pote co jsme si vysvetlili, ze zastaveni vozidla neni totez co zastaveni) rekla abych nepocital s tim, ze mi to projde. Na to jsem ji odpovedel aby nepocitala s tim, ze bych s tim nepocital a namitl jsem jeji podjatost hned na miste. Namitka podjatosti byla dle ocekavani zamitnuta a od te doby je ticho. Anticipuji dno supliku a tichou cestu smer promlceni.
IP zaznamenána

xwi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Draci, stalo se mi tak v Brně. A na výzvu k zaplacení určené částky jsem reagoval tak, že jsem napráskal domělého kolegu až z daleké Asie(nějaký stát bez vízové povinnosti).
Do toho mi přišlo rozhodnutí na mou žádost o kopii spisu -> a to bohužel odmítnutí.
(myslím, že je to jeden z možných vzorů co jsem zde nalezl - a v případě překročení rychlosti v Hustopečích fungoval)

Vše mám v příloze.
A mám možnost do 15 dnů podat odvolání--takže nemám váhat a směle do toho?


Díky za pobídku
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Draci, stalo se mi tak v Brně. A na výzvu k zaplacení určené částky jsem reagoval tak, že jsem napráskal domělého kolegu až z daleké Asie(nějaký stát bez vízové povinnosti).
Do toho mi přišlo rozhodnutí na mou žádost o kopii spisu -> a to bohužel odmítnutí.
(myslím, že je to jeden z možných vzorů co jsem zde nalezl - a v případě překročení rychlosti v Hustopečích fungoval)

Obávám se, že tento případ skončí na 100% ve Sprdeli. Už proto, že je to mimo EU, tak řeknou jednoduše, že řidič je nekontaktní. Takových případů už bylo hromady. Ne nadarmo je tady milionkrát zmiňováno, že helmut by měl být ze schengenu. Mimochodem při vstupu do EU musí předložit platný pas a bez víza se smí zdržet na území EU max 90 dní, tedy o jeho vstupu bude nějaký záznam.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil

V tom odstavci PŘED slovem "poučení" Vám jasně píšou, co máte udělat.
Požádajte je jen o kopii určitých částí spisu. Pokud Vám jde hlavně o ten spis.

Odvolávat se můžete, čeho tím docílíte, upřímně nevím. Snad poradí ostatní.
IP zaznamenána