30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vypněte motor, vystupte z vozidla.  (Přečteno 75323 krát)

kaptcha

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« kdy: 04 Května 2014, 01:17:27 »

Myslím že policajt při kontrolní kontrole může nařídit obě z uvedených věcí, je to opravdu tak?
Díky
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2014, 08:09:40 »

Fízl si odůvodní obojí, ale nesetkal jsem se s tím, že by chtěl, aby řidič vystoupil (pokud nechce čumět do kufru).
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2014, 14:35:35 »

Kdo může zastavit řidiče? »Tajní« i učitelka ze školky! - Blesk.cz
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 04 Května 2014, 16:56:36 od jkraus222 »
IP zaznamenána

kaptcha

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2014, 17:39:15 »

díky
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2014, 11:55:06 »

já se s tímto setkal a to tak v 50% procentech případů (praha), ve chvíli kdy fízl vidí že nezastavil ovci. Rád bych zde dodal, že se řídím pravidlem že se s fízlem nebavíme a jsem slušený, odpovídám a to minimální možné míře. Výzva k vystoupení vozidla má totiž mít psychologický tlak na řidiče ve smyslu "občane, teď jde do tuhého".

Model bývá takto:
PCR: bla bla
řidič: nesouhlasím, správní
PCR: vystupte si z vozidla

Tento postup mi potvrdil samotný jeden policaj známý. Je to prostě jedna z věcí v interakci fízl-řidič která mu má dát navrch a zkouší, jestli se řidič neposere a nenapráská se.

Další potvrzenou metodou, kterou jsem vypozoroval je, že fízl si skoro vždy stoupne k B sloupku auta. Toto má několik výhod pro fízla, především vidí on vás a ne vy jeho, musíte se nepřirozeně otáčet a opět získává psychologickou nadvládu.

Pokud se někdo chce s fízlem bavit tak obě metody se dají úspěšně disarmovat tím, že ještě než fízl přijde tak vystoupíte vy. Tohle jsem dříve praktikoval a fakt z toho nemaj radost. Nejenom že přijdou o zmíněné metody, přichází o další drobnosti typu že stojí výš než sedíte atd., ale ještě vidí že to s váma nebude tak lehký. Samozřejmě je lepší se nebavit vůbec, ale je dobrý znát zbraně nepřítele a může se to hodit např. na nahravání videa kdy neni policajt vidět z okýnka atd...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2014, 14:22:49 »

Osobně to dělám automaticky, s ohledem na varování, že jsem ozbrojen, pro případ…že by chtěli třeba provést kontrolu :D

Jinak bezva to je pokud zastavěj někde v pangejtu před apod. (vybrzdí, hlavně na dálnici) a máte spolujezdce - oba hned ven už s ohledem na to, že vás kundy ohrožují na životě tím, že vás může někdo sestřelit. A pak nemají vlastně řidiče, tedy případného viníka, takže nemůže být přestupek. Takže okamžitě jim vmést že se zbláznili, jestli něco chtějí řešit a nemají ani viníka, tak jedete pryč někam na sjezd a ať se nechají smést kamionem sami jestli chtějí.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2014, 19:55:25 »

no to zastavování na dálnici je úplně jiná kapitola, to už fakt hraničí s diagnózou.

S tím že nemají řidiče máte real zkušenosti? Řekl bych že tohle si dosvědčí, případně vzadu maj kameru ale nevím jestli nahrává po změření. Přijde mi ale že vystupujou sakra rychle a že to není úplně neprůstřelná taktika :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2014, 21:07:59 »

taky vystupuju jelikož mam doklady v peněžence na kterej sedim tak se těžko vyndavaji
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2014, 21:24:15 »

no to zastavování na dálnici je úplně jiná kapitola, to už fakt hraničí s diagnózou.

S tím že nemají řidiče máte real zkušenosti? Řekl bych že tohle si dosvědčí, případně vzadu maj kameru ale nevím jestli nahrává po změření. Přijde mi ale že vystupujou sakra rychle a že to není úplně neprůstřelná taktika :)

Tak samozřejmě nejlíp chtít vidět fotku, jinak nazdar, ale dávám tomu velmi vysokou šanci. Mnohdy nemaj ani záznam auta a cucaj si to z prdele, a když už mají (a není na záběru další jiný auto), tak není šance z toho zezadu poznat řidiče. O kamerách vzadu nevím. Samozřejmě je třeba být rychlej, aby to nebylo očividné (že si přijdou a pak teprv vystoupíte), ale jak nemají jasný záznam a máte svědka (a nejlíp onboard kameru na postup událostí), tedy že vás nemohli vidět (před zastavením určitě ne a po zastavení jste vystoupili dřív, jak oni), tak je to jasný. Pokud to nejsou úplní dementi, bude jim jasné, že bez jasného důkazu kdo to řídil nemají šanci.

Kdyby se cukali, ve správním to rozbijete bez problémů, úřední oznámení není důkaz, svědectví opicajtů je poslední dobou pod vlivem judikátů důkaz docela slabý a stačí si je postupně pozvat k výslechu, vzít tam toho spolujezdce a jak tam řidiče jednoznačně neidentifikují (už další den nemají šanci, natož po několika měsících), tak maj po prdeli.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2014, 21:46:44 »

Fízl si odůvodní obojí, ale nesetkal jsem se s tím, že by chtěl, aby řidič vystoupil (pokud nechce čumět do kufru).

jak a cim si oduvodni vypnuti motoru?

rekneme ze jsem prasil, zastavili me, a ja NECHCI vypnout motor,abych neodpalil prehrate turbo po nejake ostrejsi jizde. chci ho dochladit. co delat? nebo pak poslat fakturku k uhrade na PCR za vymenu dmychadla?
« Poslední změna: 12 Června 2014, 21:48:38 od xtala »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #11 kdy: 13 Června 2014, 07:48:16 »

jak a cim si oduvodni vypnuti motoru?
Třeba bezpečností. Nebo tím, abyste jim do nastartovaného auta nemohl naskočit a začít ujíždět. Fízl může říct cokoliv, jako vždy platí, že jste povinen výzvu uposlechnout a stěžovat si (marně a zbytečně) můžete až zpětně.

rekneme ze jsem prasil, zastavili me, a ja NECHCI vypnout motor,abych neodpalil prehrate turbo po nejake ostrejsi jizde. chci ho dochladit. co delat? nebo pak poslat fakturku k uhrade na PCR za vymenu dmychadla?
Musel byste u soudu prokázat příčinnou souvislost, což je asi nereálné.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2014, 22:30:25 »

jak a cim si oduvodni vypnuti motoru?
Třeba bezpečností. Nebo tím, abyste jim do nastartovaného auta nemohl naskočit a začít ujíždět. Fízl může říct cokoliv, jako vždy platí, že jste povinen výzvu uposlechnout a stěžovat si (marně a zbytečně) můžete až zpětně.

A co mi udělaj, když výzvu neuposlechnu? Vytáhnou mě za uši ven?
IP zaznamenána

Ivana Biháryová

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2014, 23:10:30 »

A co mi udělaj, když výzvu neuposlechnu? Vytáhnou mě za uši ven?
[/quote]

Dvě dávky. :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #14 kdy: 17 Června 2014, 11:58:57 »

A co mi udělaj, když výzvu neuposlechnu? Vytáhnou mě za uši ven?
Formálně by měla následovat výzva s výstrahou, že budou použity donucovací prostředky.
A pak použití donucovacích prostředků.

K tomu jako bonus až 5000 pokuta za neuposlechnutí výzvy.
IP zaznamenána