30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vypněte motor, vystupte z vozidla.  (Přečteno 75576 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #30 kdy: 04 Února 2016, 12:36:39 »

Dokud ti jménem zákona nahrávat nezakážou. :)
Pokud to udělají, je na místě uposlechnout a okamžitě zavolat 158 nebo GIBS s tím, že hlídka na místě porušila zákon tím, že Vám protiprávně znemožnila nahrávání.
Mam za to, ze zjevne nezakonne vyzvy typu: zabijte toho muze, vyskocte metr-tricet a nebo vypnete nahravani nejsem povinnen uposlechnout.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #31 kdy: 04 Února 2016, 13:49:37 »

Citace
Mam za to, ze zjevne nezakonne vyzvy typu: zabijte toho muze, vyskocte metr-tricet a nebo vypnete nahravani nejsem povinnen uposlechnout.

Nemáte právo posuzovat zákonnost nebo nezákonnost výzvy (která musí být pochopitelně formulovaná přesně podle zákona), poslechnout musíte vždy. Jediná výjimka je v případě, že byste ohrozil svůj nebo cizí život nebo zdraví.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #32 kdy: 04 Února 2016, 14:42:55 »

Nicméně na audiozáznamu bude ta výzva slyšet a pokud pak bude záznam ukončen, bude celkem důvěryhodné tvrzení, že po ukončení záznamu policista nadále porušoval zákony :-)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #33 kdy: 04 Února 2016, 15:11:00 »

Nicméně na audiozáznamu bude ta výzva slyšet a pokud pak bude záznam ukončen, bude celkem důvěryhodné tvrzení, že po ukončení záznamu policista nadále porušoval zákony :-)

No a to právě podle mě nikdy neprokážete. Můžete podat stížnost, že policista užil klauzuli neoprávněně, což vám třeba i projde a výsledek bude, že pokárání jednotlivce "proběhne interně." Například mu srazí 500,- ze mzdy. Ale to, že vám potom provedli něco mnohem horšího, to už prostě neprokážete. Nezapomeňte, že ruka ruku kryje, GIBS nechává projít úplný zvěrstva a ví se to.

Proto mám telefon u sebe a druhej telefon v autě. Pořád na to myslím a snažím se, aby byli i oni pořád v záběru. Když potom dostanete rozkaz telefon vypnout, učiníte tak, ale i kdybych pak byl mimo záběr kamery v autě, pořád mám aspoň audio. Kvalita toho záznamu je opravdu dobrá.
« Poslední změna: 04 Února 2016, 15:12:59 od mcsoap »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #34 kdy: 04 Února 2016, 15:18:21 »

mně šlo spíš o fakt, že pokud policista protiprávně nařídí ukončení nahrávání a pak bude tvrdit, že jsem po ukončení záznamu spáchal to, či ono, tak jeho svědectví nemůže brát nikdo vážně.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #35 kdy: 04 Února 2016, 15:56:49 »

Proto mám telefon u sebe a druhej telefon v autě. Pořád na to myslím a snažím se, aby byli i oni pořád v záběru. Když potom dostanete rozkaz telefon vypnout, učiníte tak, ale i kdybych pak byl mimo záběr kamery v autě, pořád mám aspoň audio. Kvalita toho záznamu je opravdu dobrá.

Což je na služebně úplně k ničemu a zajímala by mě kvalita audia když jsou v autě 3 další lidi (kteří si logicky povídají + rádio) a řešení probíhá 5m od auta kdy okolo jezdí auta. Fakt asi jen diktafon v kapse. Jenže než příslušník vyleze z auta, musíte ho vytáhnout, zapnout, schovat a zapnout nahrávání v telefonu. Já většinou nestihnu ani vypnout motor a shasnout světla než přiběhne fízl k okýnku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #36 kdy: 10 Listopadu 2017, 10:58:02 »

Moje reseni ve stylu nebavim se:

ihned zapinam nahravani
motor nevypinam
z auta nevystupuju
zamknu se !
posloucham,zda pouzil zakonou vyzvu k predlozeni dokladu ! pokud ne, zapinam audio a nacham mluvit 4x100W (tzn. si pustim muziku )
pokud ano, zeptam se na duvod kontroly, kdyz ho sdeli, ujistim se, ze nebudou uz zadne jine duvody (obvykle 2-3 stejne pribudou,reknu,ze duvod kontroly nemuze menit/pridavat a dal se snim nebavim )
na sklo zevnitr prilozim ridicak a zelenou kartu
obcanku nikdy nedavam
kdyz zacne blekotat,ze chce i OP a ridicak do ruky apod.,reknu ze na to nema narok a ze se nenecham od zadneho curaka buzerovat a opet necham mluvit 4x100W (tzn. pustim si muziku a on blekotat prestane )
pokud na mne vytahne sluzebni zbran (u curaku z MPO bezne),spoustim nouzove autoalrm, aby se vsichni okolo otocili a videli to
kdyz mi blokuji auto a pod., volam 158 (hlavne v pripade MPO) jinak GIBS
v obou pripadech do tel. ihned sdeluji,ze se chovaji arogantne a vytahli na mne zbran, hovor si nahravam,protoze jejich zaznam odmitaji vydat a to vcetne kopie zaznamu z MAJAKu !
policajti totiz vzdy, kdyz neskacu dle jejich piskani,tak tvrdeji to same (krome zbrane)

pokud kontroluji alkohol a drogy,vzdy reknu,ze ten pozitej "natrubek'' nechci (coz je vzdy rozhodi), kdyz se ptaji proc,tak reknu: mate tam moje DNA,ktere jste pred 3 roky po mne chteli a ja vam to odmitl,tak ted vam ho davam
pokud je z toho prestupek,tak si necham skvirou v okne podat formular, ofotim si ho (jmena a cisla policistu) a nepodepsany vracim zpet
(ty policisty zvu k projednani,pokud nejsou uz pozvani. na jednani je znemoznim tim, jak si protireci a neznaji zakony a vyhlasky)
az odejdou,pustim zaznam (o kterem nerikam dopredu),aby vsichni slyseli,jak lhali a ze po mne bez zakonne vyzvy chteli doklady.kdyz uz jsou pri mem prichodu na chodbe,tak jim ukazu,ze jsou jednicky,pokud ne,ukazu jim to aspon pri odchodu,kdy trvam vzdy na tom,aby nejdrive prisel dovnitr ten druhy,aby se nemohli na chodbe domlouvat)
pokud chteji ,abych s nimi ihned sel na sluzebnu podat vysvetleni,odmitnu to a reknu,ze bez meho pravnika tam nepujdu - to je spolehlive rozhodi !
zaslane vyzvy k dostaveni se nechavam na poste,ktera jim je pak vrati
pokud mi nasrane volaji,tak protoze je to ze skryteho cisla,tak reknu:srandu si delje z nekoho jineho, ty curaku ! a zavesim,pokud nasledne volaji z nejakeho mobilu, tak to proste neberu 

jeste nemam vyzkouseno to,ze po predlozeni dokladu na sklo proste odjedu :-)

a dle rady zde,budu priste jeste zadat kopii dle par. 109




Jak to uděláte když chtějí lékárnu atd.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #37 kdy: 10 Listopadu 2017, 11:57:28 »

já při poslední vyhrocené situaci, kdy nastala Buzerace od budižkničemů při požadavku na povinnou výbavu sdělil, že jí hledat nebudu, ať si napíše, že jí nemám a nezajímá mě to.. beztak z toho nic nebylo a správní orgán to vzdal po prvním dopisu.. ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« Odpověď #38 kdy: 10 Listopadu 2017, 13:39:17 »

No to jsi dobrej jednou jsem se tu dohadoval jestli mají právo požadovat otevření kufru. Já tvrdím že ne je to soukromý majetek a ten je nedotknutelný,prohlídka jen s povolením.
Jenže oni to vždy nějak ohnou.


Vážně nemusím vystoupit?
IP zaznamenána