30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy  (Přečteno 5621 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/domaci/451863-male-bile-auto-s-kamerami-rozdava-pokuty-uz-i-v-centru-prahy.html


Osobně občas parkuju na Ládví v těch ulicích, kde je pošta, pizzerie Giovanni apod. Eltodí auto tam šmejdí pořád. Řeším to tak, že RZ hodím na tu cca hodinu do kufru.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2017, 10:27:21 »

Občas to funguje, ale řidič bílého auta může kontaktovat hlídku zedníků a ti přijedou auto osobně zkontrolovat, tzn., že vozidlo identifikují podle druhé RZ či VIN, když je na čelním skle. Pak samozřejmě standardně oznámí sprdelizovatelný přestupek (vím z vlastní zkušenosti). Stejně tak se to může odehrát i v případě, že místem projíždí hlídka jakýchkoliv fízlů a aktivně prověřuje.

Když tohle zjistí, tak pak kromě nesprávného parkování oznamují i podezření ze spáchání přestupku podle § 83 odst. 1 písm. k) zákona č. 56/2001 u fyzických osob a § 83a odst. 1 písm. c) u právnických a podnikajících osob s horní hranicí pokuty 50 000,-, takže je dobré být připraven i na tuto možnost.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2017, 10:40:59 »

Občas to funguje, ale řidič bílého auta může kontaktovat hlídku zedníků a ti přijedou auto osobně zkontrolovat, tzn., že vozidlo identifikují podle druhé RZ či VIN, když je na čelním skle. Pak samozřejmě standardně oznámí sprdelizovatelný přestupek (vím z vlastní zkušenosti). Stejně tak se to může odehrát i v případě, že místem projíždí hlídka jakýchkoliv fízlů a aktivně prověřuje.

Když tohle zjistí, tak pak kromě nesprávného parkování oznamují i podezření ze spáchání přestupku podle § 83 odst. 1 písm. k) zákona č. 56/2001 u fyzických osob a § 83a odst. 1 písm. c) u právnických a podnikajících osob s horní hranicí pokuty 50 000,-, takže je dobré být připraven i na tuto možnost.

Jasně, to se stát může. Spoléhám na to, že řidič Eltoda (dle vzhledu důchodce) si chybějící RZ nevšimne. V té lokalitě fízlové už moc nejezdí, od té doby, co je Eltodo. Až se něco přihodí, budu to řešit.... zatím mi to cca rok a půl prochází  8) 8) 8) :P
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2017, 11:03:06 »

Jak to je v tuto chvíli se situací, kdy na zaparkovaném autě je jiná RZ (třeba úplně náhodná falešná) a auto se nepohybuje, tedy (snad) neprovozuje? To by eltodo-šmíráky řešilo, ale jestli by si toho všimlo městapo, tak jestli je to na pokutu či odtah..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2017, 15:35:06 »

Sundávat RZ mi přijde v téhle lokalitě zbytečné. Většinou se dá najít místo u Giovanni, u trafacky hned vedle, u ostrůvku pár metrů dál, nebo na křižovatce s ulicí "Za Střelnicí".

Odůvodnění: MP je tam pořád, parkování v zóně si bude osmička hlídat sama, odvolacka je na magistrát. Stání mimo zónu řeší magistrát, odvolacka na MD.
 
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2017, 20:35:34 »

tuší někdo, jestli se zhorší pracovní morálka odtahů, když teď kontrouje auto a rozesílá obálky? dalo by se tak nyní parkovat i na místech, kde to bylo dříve o auto :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2017, 10:24:41 »

Když tohle zjistí, tak pak kromě nesprávného parkování oznamují i podezření ze spáchání přestupku podle § 83 odst. 1 písm. k) zákona č. 56/2001 u fyzických osob a § 83a odst. 1 písm. c) u právnických a podnikajících osob s horní hranicí pokuty 50 000,-, takže je dobré být připraven i na tuto možnost.

Když půjde do tuhýho, tak značku mohl někdo ukrást, ne?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2017, 10:38:05 »

Plikous: zaparkoval jste, někdo ukradl značku, ale pak ji zase vrátil? Nebo jste ji našel 5 metrů od auta pohozenou v trávě? Zkusit to můžete.

Já přemýšlím o variantě "autoplachta", protože mne ty podzimní plískanice vyloženě štvou, lak tím neskutečně trpí. Jako sondu, parkování zaplacené mám.
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #8 kdy: 17 Října 2017, 11:04:05 »

V tomhle nečase se na SPZ taky často nalepí nějaké listí....Představte si tu parádu, kdyby ten dědek z buzerauta musel vylejzat i jenom ke každému pátému autu a pucovat jim SPZ...
« Poslední změna: 17 Října 2017, 11:05:49 od Enene »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #9 kdy: 17 Října 2017, 15:36:42 »

to neudělá zavolá tam měšťáky ale alespoň nebudou škodit jinde...
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #10 kdy: 17 Října 2017, 23:30:12 »

V tomhle nečase se na SPZ taky často nalepí nějaké listí...

Mohu potvrdit, tuhle jsem takový ošklivý list viděl. Jinak i ti, co mají stání zaplacené, by neměli své RZ čistit...
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #11 kdy: 18 Října 2017, 08:27:20 »

Když tohle zjistí, tak pak kromě nesprávného parkování oznamují i podezření ze spáchání přestupku podle § 83 odst. 1 písm. k) zákona č. 56/2001 u fyzických osob a § 83a odst. 1 písm. c) u právnických a podnikajících osob s horní hranicí pokuty 50 000,-, takže je dobré být připraven i na tuto možnost.

Parkování bez značky je provozování vozidla? OK, pak mi musí někdo říct co mám dělat když vyměnuju poškozenou značku a nesu ji na úřad. To si mám auto rozmontovat a vzít v igelitce sebou? Nebo to půjde řešit úředník se mnou na ulici k autu, když ho tam nesmím nechat bez značek?
Nebo jak řešit když mi někdo čmajzne značky a budu 14 dní čekat než mi přijde VTP. Odjet bez značek s tím nesmím, tak co?

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Malé bílé auto s kamerami rozdává pokuty už i v centru Prahy
« Odpověď #12 kdy: 18 Října 2017, 10:23:15 »

Nebo vám nějaký vtipálek nalepil na auto kus papíru s jinou RZ opsanou před parlamentem  ;D
IP zaznamenána