30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování před vjezdem  (Přečteno 14973 krát)

giroc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Parkování před vjezdem
« kdy: 09 Října 2017, 17:46:48 »

Zdravím, dnes jsem dostal pokutu 1000Kč za parkování před vjezdem. Ctěl bych se zeptat, podle které části zákona jsem se dopustil přestupku?

Místo vypadá takhle. S tím rozdílem, že už tam NEJSOU žluté čáry, ani žádná značka/nápis, že se tam nesmí parkovat.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2017, 18:05:35 »

Patrně porušením § 27 odst. 1 písm. n) zákona č. 361/2000 Sb., což je přestupek dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb..

Pokuta byla udělena příkazem na místě (dříve blokově)?
IP zaznamenána

giroc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2017, 19:16:01 »

Patrně porušením § 27 odst. 1 písm. n) zákona č. 361/2000 Sb., což je přestupek dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb..

Pokuta byla udělena příkazem na místě (dříve blokově)?

Ano, pokuta byla blokově, možná jsem s tím nemusel souhlasit .. :/ Jinak, toto se považuje za "vjezd z místa ležícího mimo pozemní komunikaci", když to neni nijak vyznačené a je tam chodník?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2017, 19:18:04 »

Tzn. že jste ji zaplatil? Pokud ano, tak je po všem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #4 kdy: 09 Října 2017, 19:29:46 »

Já bych to za vjezd z místa ležícího mimo pozemní komunikaci rozhodně považoval a to tam ani nemám garáž.

Že parkování v takovém místě považuji za prasárnu nechme stranou, účelem tohoto webu je bránit se před pokutami. Vzhledem k tomu, že pokuta již byla zaplacena, pravděpodobně to nepůjde zvrátit. Můžete sem hodit kopii bloku, jestli se tam nenajde nějaká nesrovnalost, která by stačila pro přezkum, ale vidím to beznadějně.
IP zaznamenána

giroc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2017, 21:45:59 »

Já bych to za vjezd z místa ležícího mimo pozemní komunikaci rozhodně považoval a to tam ani nemám garáž.

Že parkování v takovém místě považuji za prasárnu nechme stranou, účelem tohoto webu je bránit se před pokutami. Vzhledem k tomu, že pokuta již byla zaplacena, pravděpodobně to nepůjde zvrátit. Můžete sem hodit kopii bloku, jestli se tam nenajde nějaká nesrovnalost, která by stačila pro přezkum, ale vidím to beznadějně.

Určitě bych tam neparkoval, kdybyh si všiml, že tam můžou vyjíždět auta  :D Kdyby tam byly ty žluté čáry, tak bych si všiml no .. vím, že po podepsání bloku už s tím moc nenadělám, spíš mě to zajímá ze zajímavosti

Blok:
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2017, 22:15:54 »

Nevidím tam nic napadnutelného, obávám se, že s tím již nic dělat nepůjde. Možná někoho zkušenějšího něco napadne, já bych kapituloval.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2017, 22:22:20 »

Číkus byl rychlejší než já. Účelem webu je se bránit před bezdůvodnou a zbytečnou šikanou. Někomu parkovat před vjezdem do garáže není ideální, vemte si to z toho pohledu že by jste tam sám bydlel. Určitě by bylo vhodné řádné žluté značení, i když si myslím že tam nějaký zbytky barvy budou. Jediné co je blbý je výše pokuty, ta je zbytečně vysoká, dalo se to vyřešit za dvě kila, nadruhou stranu vám to taky mohli odtáhnout.

Otázka jaký jste porušil zákon je zodpovězena v bloku.

A bylo by vhodné anonymizovat číslo řidičáku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2017, 22:46:06 »

Ani tohle nepomohlo.

Já považuji jakoukoli pokutu za zbytečnou a šikanózní, jelikož těm, co kvůli špatně zaparkovanému vozidlu nemůžou vyjet z garáže, stejně nijak nepomůže.
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2017, 18:45:50 »

Ani tohle nepomohlo.

Já považuji jakoukoli pokutu za zbytečnou a šikanózní, jelikož těm, co kvůli špatně zaparkovanému vozidlu nemůžou vyjet z garáže, stejně nijak nepomůže.
Chtěl byste snad poplácat po rameni místo pokuty. Pokud je pokuta opravdu neodůvodněná, tak bojovat do konce, ale v případě, že se někdo chová jako bezohledné prase (není myšleno na tento případ), tak bych to osolil pořádně, jinak by pak byl na silnicích mrdník.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2017, 19:03:46 »

Uznávám, že není zrovna IN parkovat takhle před vjezdem, nicméně z mé zkušenosti dostal tazatel pokutu pravděpodobně na udání občana, byla by až moc velká náhoda, kdyby jela kolem hlídka, a to je už pro mě OUT. A nastává otázka, komu zrovna v tu chvíli auto vadilo.
A nadále 1.000 Kč se mi zdá příliš hodně za takový omyl.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem
« Odpověď #11 kdy: 10 Října 2017, 19:35:45 »

OT:
Občas před mým vjezdem někdo - patrně v kritické nouzi - zaparkuje, ale obvykle má za oknem lísteček s omluvou a telefonem; někdy se nešťastník trefí do blbé doby, kdy mi zavazí. Stačí mu zavolat a je pohoda. Možná by stačilo toto. Že by tam někdo parkoval dlouhé hodiny, to jsem nezaregistroval, vždy několik desítek minut. Příště to zkuste také, majitel vjezdu má obvykle zájem vjet/vyjet, nikoli buzerovat.
« Poslední změna: 10 Října 2017, 19:37:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.