30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na zeleni  (Přečteno 6953 krát)

AMDG

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na zeleni
« kdy: 27 Září 2017, 11:42:33 »

Koncem dubna měl řidič mého vozidla spáchat přestupek zastavení a stání na zeleni (ve skutečnosti na bahně). V půli září mi přišla výzva k zaplacení odpustku zároveň s formulářem pro udání řidiče.
Helmuta nechci využít, ze zásady nelžu.

Mám možnost to nějak uhrát? Např. na 60 dnů od doby, kdy se úřad dozvěděl o přestupku. Jak zjistím, kdy se o tom dozvěděl?
Jaké jsou mé šance, pokud udám sebe a pokusím se o prekluzi?

Děkuji moc za odpovědi.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2017, 12:06:41 »

Helmut umí opravdu dost pomocí. A divil by jste se, jak umí i úřady lhát..
IP zaznamenána

AMDG

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2017, 12:28:08 »

Já vím, o úřadech nemám nejmenší iluze, ale já nechci lhát, přes to vlak nejede.
Otázka zní, jestli mám přesto šanci to nějak uhrát, nebo mám radši zaplatit ten odpustek.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2017, 12:33:24 »

A jste si jist, že Vám přišla "výzva k úhradě určené částky", zde jinak nazývaná "odpustek"? "Stání na zeleni" je poměrně neurčitý termín a je poměrně zásadní vědět, zda jste stál na silniční vegetaci, nebo zda jste se dopustil záboru veřejného prostranství. U druhého typu přestupku totiž nelze překlopit na tzv. přestupek provozovatele vozidla, a k vyřešení tedy stačí odepřít podání vysvětlení.

K Vašim dotazům:
Mám možnost to nějak uhrát?
--> Určitě.
Např. na 60 dnů od doby, kdy se úřad dozvěděl o přestupku.
--> To by se muselo jednat o parkování na silniční vegetaci a úřad by musel "překlopit" na přestupek provozovatele vozidla dříve než po 60 dnech, což se sice stává, ale poměrně velice výjimečně.
Jak zjistím, kdy se o tom dozvěděl?
--> Ze spisu.
Jaké jsou mé šance, pokud udám sebe a pokusím se o prekluzi?
--> Záleží i na konkrétním typu jednání i na místě, kde se přestupek stal, a tedy na konkrétním úřadu a odvolacím orgánu.

Nicméně srovnejte si nejprve sám se sebou, čeho chcete dosáhnout. Zda úspory na pokutě, získání základních znalostí v oblasti správního řízení, projevení principiálního odporu vůči úřadu, nebo něčeho úplně jiného.

EDIT: Doplňuji, že lhaní rovněž ze srdce nesnáším. Přístup českého státu a municipalit k řešení bagatelních přestupků mi však vadí ještě více, jelikož se jedná o lež mohutnou a organisovanou, z níž žijí tisíce parasitů. A i dle našich zákonů jsou trestní delikty postihovány tvrději, páchá-li je organisovaná skupina. Čímž nechci obhajovat jakékoli krajně nečestné jednání, jen konstatuji, že ve vztahu vůči vrchnosti jste v postavení, v němž Vás ryze čestné chování předem odsuzuje k roli ortodoxního plátce pokut.
« Poslední změna: 27 Září 2017, 12:46:57 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2017, 12:34:54 »

Chtělo by to více informací, takhle se radí těžko.

Co se týče lhaní, můžete v rámci správního řízení zplnomocnit někoho, komu by lhaní až tak nevadilo.
IP zaznamenána

AMDG

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2017, 17:44:46 »

Je to stání na silniční vegetaci, ta plocha je definována vyhláškou jako "veřejná zeleň" a územním plánem jako komunikace.
Čeho chci dosáhnout - jsou to přesně ty motivy, které jste uvedl, všechny.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2017, 10:17:32 »




Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

tesy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2018, 23:39:55 »

Jako úplný nováček s tímto problémem... Našel jsem lístek za stěračem a vím, že se podle ÚP nejedná o silniční vegetaci. Co mi hrozí, co se bude/může dít a co mám dělat?
Děkuji.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zeleni
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2018, 23:44:28 »

Prozatím vyčkejte, než se ozve nějaký úřad, můžou to být měsíce, zatím se nedá nic dělat. Pak naskenujte anonymizovaný dokument sem. Jste provozovatel vozidla?
IP zaznamenána