30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení na Slovensku  (Přečteno 19976 krát)

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2014, 15:58:13 »

To si skoro říká o nahlášení ztráty řidičáku nejlépe předem a potom eventuálně odevzdat ten zázrakem objevený v palubní skřínce  :). Zajímavá situace by bylo odevzdat náhradní doklad o ztrátě ŘP a vyměnit ho za slovenskou verzi papírku.

v tom případě se ale na Slovensku budete prokazovat neplatným dokladem. Evidence odcizených/ztracených dokladů je jednotná v celé EU.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #16 kdy: 23 Dubna 2014, 23:56:42 »

Ako Slovak 10 rokov zijuci v CR potvrdzujem co tu bolo napisane.

Děkuji za informace, tohle mi pomohlo.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #17 kdy: 24 Dubna 2014, 08:10:04 »

V září 2013 mě zastavili 20km před Komárnem a že jsem prý projel vesnicí 62km/h. Chtěl řidičák, občanku a techničák a pokutu vyměřil na 60€. Říkal jsem, že mám u sebe jen 20€. On na to že mi to může snížit na 40€, ale míň ne. Asi jsem mluvil mongolsky, ale opravdu jsem měl jen 20. Tak mi navrhl 2 varianty.

Buď vypíše pokutu a zašle ji do Komárna, kde ji na jednom místě musím zaplatit a na druhém místě si vyzvednout zabavený řidičák, ale bude tam až večer. Tak nějak to povídal, nepamatuju si to přesně. Nebo si nechá řidičák a pustí mě 2km k bankomatu a jakmile dovezu peníze, tak mi vrátí řidičák.

Vybral jsem si druhou možnost a vesele jsem jel dál jakoby nic, jelikož jsem nepodepisoval žádný papír. V ČR jsem nahlásil ztracený řidičák a za 50 Kč mám nový.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #18 kdy: 24 Dubna 2014, 17:06:26 »

Ridder - :D dost dobrý :D
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #19 kdy: 28 Dubna 2014, 13:17:02 »

Už se to tu někde objevilo:
Těžko dokázat, že jste nezastavil, když na jednotlivých snímcích stojíte (a to dokonce, podržte se, na všech!).
 :D
Technická - co v případě časové osy na záznamu, jako že tam nejspíš vždy bude ? Mohli by to uhrát na tom, že je nemožné, aby jste byl v onom časovém rozmezí na snímcích na několika místech a na všech stál. Za předpokladu, že by bylo ze záznamu prokazatelné, že automobil postupně změnil pozici...
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #20 kdy: 09 Září 2014, 09:42:12 »

Slovenská issue:
Jeli jsme na Slovensku po dálnici, úsek mezi Žilinou a Trenčínem, řídil známý, začal předjíždět auto, před kterým, jak jsme záhy zjistili, jeli slovenský cajti. Potom co jsme předjeli ono auto, zůstali jsme v levém cca dalších 700m s tím, že bychom mohli předjet i opicajty. Nicméně povolenou rychlost jsme nijak nepřekročili, prostě něco kolem 130-135, jenže příslušníci srovnali s námi krok, tudíž jsme je nepředjeli a než jsme se nadáli, byli už před námi s diskotékou na střeše.
Sjeli jsme na prvním odpočívadle a začala ta pravá buzerakce. "Víte proč jsme Vás zastavili?". Náš "vodič" to zkusil po dobrém protože jsme věděli, že nám nesvítí přední lampa (výměna u Oktáfky je děsnej vom*d a nechtěli jsme to v Tatrách po týdenní túře měnit). Prý kvůli světlu ne, to úplně přešel, ale že jestli nám přijde normální jet bezdůvodně v levém pruhu??? V tu chvíli se z něho stal ten pravý ublížený slovenský blbeček (nic proti Slovákům) a že jestli takhle taky jezdíme i v Česku nebo to děláme jenom naschvál na Slovensku? Navíc když jsme je prý viděli ještě před námi, asi si myslel, že jsme to fakt dělali na truc a z opovržení celým Slovenskem a slovenskými policajty. Řidič odvětil něco o tom, že to rozhodně naschvál nebylo a že se prostě jenom nestihl vrátit zpět do pravýho a navíc, že u nás mají opicajti bílo-modrý auta naproti jejich bílo-zeleným (asi blbý nápad na odlehčení situace jak jsme zjistili). Opicajta to nijak neobměkčilo a s výrazem amerického rangera (celou dobu měl nasazené pilotky aby si asi dodal na vážnosti) nám sdělil, že abychom si to lepší pamatovali, tak 50E pokuta nebo že zadrží "vodičák".
Řidič neměl bohužel koule na to, aby dojel domů do ČR bez řidičáku viz. co psal výše Ridder, nota bene na dálnici moc bankomatů taky není. Takže souhlasil a na místě zaplatil. Další pikantností bylo, že opicajt ho tedy stáhnul na začátku o doklady, pak si od něj chtěl vzít i těch 50E a na protesty řidiče, že ať mu nejdřív vrátí doklady nebo ať mu proti těm penězům vystaví lístek, že takhle pak on nebude mít nic v ruce a když by třeba odjeli, tak my jsme v prdeli. On že není žádný hokynář ani prodavač na trhu a že takhle to teda nebude a začal to zase vyostřovat. Takže si vzali peníze, zmizeli v autě na cca 10min, klasický podušení "sprostých Čehuňou" a na závěr když vraceli doklady se zápisem tak nám ještě prozradil báječnou zprávu, na kterou jsme čekali celou dobu, že vlastně můžeme být ještě rádi, že nás takhle vzdělali a napravili, že kdybychom jeli dál na Bratislavu, tak tam by nás to vyšlo ještě dráž - asi jako že tam jsou benga ještě drsnější nebo co...?
Tímto bych chtěl těmto dvěma slovenským strážníkům poděkovat a příště místo do Tater, pojedeme radši do Alp.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #21 kdy: 09 Září 2014, 12:47:03 »

Nic proti vám, ale kéž by se tohle dělo daleko častěji než měření rychlosti apod. i v ČR. Rostu z lidí, kteří se neumí po předjetí vrátit zpět do pravýho pruhu.  ::)
IP zaznamenána

Truckle

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #22 kdy: 09 Září 2014, 13:12:26 »

Stát se to na D1, tak by se to dalo obhajovat tím, že jste se nechtěl z levého pruhu do pravého vracet kvůli té masáži zad, co by okamžitě nastala :P
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #23 kdy: 09 Září 2014, 13:16:17 »

Nic proti vám, ale kéž by se tohle dělo daleko častěji než měření rychlosti apod. i v ČR. Rostu z lidí, kteří se neumí po předjetí vrátit zpět do pravýho pruhu.  ::)

Já jsem to pochopil tak, že kolega MidnightTalker se zařadit zpátky chtěl, ale protože opicie zrychlila aby je nemohl předjet, tak se ani zařadit nemohl - a pak už byla diskotéka. Prostě klasická provokačka.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #24 kdy: 09 Září 2014, 15:06:24 »

Nic proti vám, ale kéž by se tohle dělo daleko častěji než měření rychlosti apod. i v ČR. Rostu z lidí, kteří se neumí po předjetí vrátit zpět do pravýho pruhu.  ::)
Ta dálnice byla poloprázdná, v tomhle úseku kromě nás, policajtů a toho třetího auto nikdo nebyl, ale rozumím co tím myslíte...

Stát se to na D1, tak by se to dalo obhajovat tím, že jste se nechtěl z levého pruhu do pravého vracet kvůli té masáži zad, co by okamžitě nastala :P
Ano mohli jsme argumentovat tím, že v Česku jsme takhle naučení z D1 a jinak se tam jezdit nedá :D


Pravda je holt taková, že jsme to odskákali asi díky české SPZ. Dle mého názoru, i kdybychom je pomalu předjížděli např. celý následující kilometr a nikomu tím za námi nepřekáželi (což tomu tak skutečně bylo) tak to rozhodně není důvod k buzeraci a jejich chování co předvedli, o pokutě nemluvě.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #25 kdy: 09 Září 2014, 23:36:13 »

Není náhodou povinností předjížděného umožnit předjíždějícímu bezpečně provést předjížděcí manévr?
Dle toho se dopustili přestupku opicajti a omlátil bych jim to o hlavu a zavolal na ně další opicajty a udělal kravál.
EDIT: Tak jsem dohledal slovenský zákon
Citace
§ 15, Predchádzanie, zákon o cestnej premávke
(4) Vodič predchádzaného vozidla nesmie zvyšovať rýchlosť jazdy ani inak brániť predchádzaniu.
« Poslední změna: 09 Září 2014, 23:39:46 od Cecil »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #26 kdy: 10 Září 2014, 11:17:12 »

Cecil: To napadlo i mě, ale nejspíš by to uhráli do ztracena (nebo rovnou řekli že to není pravda) a celkově by to bylo kontraproduktivní.

Ale ohledně původního příspěvku je blbost rovnou po zastavení říkat nějaké přestupky které si myslím že jsem mohl spáchat.
Takhle už jsem slyšel o případech, jak někoho stavěli a on začal přemýšlet co asi udělal a k něčemu došel tak se hned po zastavení to začal omlouvat a ve skutečnosti ho kvůli ničemu konkrétnímu nestavěli, ale následně ho sejmuli za to k čemu se "přiznal".
IP zaznamenána

miki

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #27 kdy: 15 Září 2014, 23:40:30 »

pro pirátění na slovensku je dobré mít vystavený mezinárodní ŘP. Krom toho, že si ho můžu klidně nechat, protože nikomu v ČR chybět nebude jsem slyšel že si ho ani nechávat nechtějí.
IP zaznamenána

Vojtas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #28 kdy: 16 Září 2014, 17:18:12 »

Problem je ze k mezinarodnimu ridicaku musis mit i ten svuj domaci. Neslouzi jako nahrada,ale jako doplnek a je nekolik typu pro ruzne regiony.
IP zaznamenána

miki

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení na Slovensku
« Odpověď #29 kdy: 18 Září 2014, 12:37:15 »

to že na jeho vydání musíš mít český neznamená, že se v zahraničí prokazuješ oběma. Stačí se prokázat mezinárodním.
IP zaznamenána