30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tři vteřiny od smrti. Z tunelu se v protisměru vyřítil kamion, vyšetřování  (Přečteno 18896 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

S přestupkem souhlasil a ani neví že se body přičítaj, akorát ze sebe udělal vola, co teď řeší?
A klaun z ÚAMK samozřejmě nesmí chybět.

Tak teď už nevyřeší vůbec nic. Fakt je, že čůrák v kamionu neměl v protisměru co dělat. V daném případě nic neobjížděl, jen předjížděl jako kokot tam, kde se to z zcela správně nesmí. Jinak kamiony v levém pruhu v zákazu vídím několikrát denně. Vždycky mám chuť zmrda na místě zabít, vyvraždit mu celou rodinu vč. domácích zviřat a kamion zapálit :-), ale obyčejně jen zatroubím.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Řidiče kamionu teď neřešim, takovejch kryplů jsou plný silnice ale nikdy nepochopím někoho kdo na úřadě všechno odkejve (když s tím nesouhlasí) a pak jde brečet do televize a “koukněte jak jsou na mě ošklivý a pomožte mi” , bohužel i takový choděj k volbám
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

Řidiče kamionu teď neřešim, takovejch kryplů jsou plný silnice ale nikdy nepochopím někoho kdo na úřadě všechno odkejve (když s tím nesouhlasí) a pak jde brečet do televize a “koukněte jak jsou na mě ošklivý a pomožte mi” , bohužel i takový choděj k volbám

Tak já bych se styděl takto veřejně brečet, jak jsem si to sám posral. Pán to má asi jinak.....
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

On jako řidič přijíždějící z vedlejší nemusí dávat přednost autům jedoucí po hlavní?

V čase 0:09 záznamu je vidět značka Dej přednost v jízdě.
Případně dále též na https://www.google.cz/maps/@49.3961996,15.5615056,3a,75y,351.29h,65t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0iHuthSDazXPXCFq6cbtdg!2e0!7i13312!8i6656
Netuším, proč si ten řidič myslel, že nemusí řešit protisměr....
Nic to nemění na to, že v kamionu sedělo a řídilo naprosté hovado. Navíc za porušení zákazu předjíždění je tuším červená karta.
IP zaznamenána

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Nedá mi to a musím k tomuhle trošku něco napsat...

Mám s panem Závitkovským osobní zkušenost a věřte mi, že většího kokota nikdo nikdy nepotkal... Měl jsem tu čest s ním pár let pracovat a co dokázal předvádět, aby se domohl svého, nad tím zůstává rozum stát (bonzování, lhaní atd.). Úplně ho vidím, jak hnedka po tom co se mu to stalo, se cítil dotčenej a začal kolem sebe prskat, že to není možný, co se mu mohlo stát... Každej normální člověk by to nechal plavat, zanadával si a byl rád, že přežil. Ale on je (naštěstí) mstivej, tak si myslel, že se domůže přes televizi spravedlnosti, ale naštěstí je úplně blbej a poskytl proti sobě důkazní materiál, přiznal se a podepsal.

Nikomu nepřeju aby ho zabilo auto, ani jemu. Ale tu pokutu mu přeju. Takže za mě palec nahoru, zvedlo mi to náladu a patří mu to  8)

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

V tom tunelu se díky dementní šedesátce předjíždí o sto šest... Zároveň tam všichni najíždí od Pelhřimovský na slepo, neb mají hlavu otočenou přes rameno. Pan Závitkovský dostal hned dvě lekce. Jednu na místě, druhou od zmrda Zelenýho.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

EDIT: Jako analogii bych nahodil situaci, kdy je průsečná křižovatka s předností zprava a vpravo je jednosměrka ven z křižovatky. Takovým místem projíždím pravidelně několikrát týdně a vždy zpomalím a dívám se doprava. Kdo by případně vyjel z jednosměrky v protisměru, udělá sice přestupek, ale nehodu zaviním já tím, že nedám přednost v jízdě. Stejně opatrně se chovají řidiči autobusů MHD.

Takže když tuhle situaci dovedu ad absurdum (možná budu plácat hovadiny, tak se předem omlouvám, ale taky si chci trochu zafabulovat):
Dálnice. Svištím v pravém 130. Jak jsou sjezdy na dálnici, jen pro RSD, kde je jen zákaz vjezdu B01 s vyjímkou pro ŘSD (což evidentně není připojovací pruh). Chcete mi říct, že když tam bude stát auto, tak mám jeho chování věnovat daleko větší pozor, než dění před/za mnou? Protože co kdyby se to auto v tom zákazu rozjelo a dojelo až na dálnici, sice do protisměru, ze zákazu vjezdu, ale já mu měl dát přednost zprava. (já vím, blbej příklad, už si sám říkám, že jsem trochu ujel s tou předností zprava).

Tak druhej, kruháč, tady ten.
https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=18.3054207&y=49.8778631&z=19&base=ophoto&rc=9qD1SxWnFO&rs=coor&rs=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A111%7D&mrp=&rt=%7B%22t%22%3A132%2C%22ti%22%3A0%7D&rt=
Pokud vím, na kruháči, kde není vyznačeno dej přednost v jízdě, platí přednost zprava.
Já jedu po kruháči, vozidlo stojí tam, kde je vyznačen START. Z tady té (ani to neumím pojmenovat "placky asfaltu"), kde určitě není ve směru na kruháč značka "P04" auto vjíždějící na kruháč mi tam vjede. On tam vjel z nějaké pofiderné 10m vyasfaltované cestičky, co beztak není komunikace, ale já budu viníkem, protože jsem mu měl dát přednost?

Enzym, Číkus > ted, když se nad tím zamýšlím znova, po tom co jste napsali, začínám se obávat, že máte oba pravdu. A že žádný zákaz vjezdu, nebo jednosměrka nezaručují, že tam nic nepojede. Mě to připadá, pořád, že ten pán "skoro" dal přednost -> předemnou nic, zleva zezadu taky nic, OK můžu jet... Nebo mám mít křišťálovou kouli, že tam někdo v protisměru za tunelem, kam nevidím nejede. To bych tam nemoh vjet nikdy.

No, být ten kamión o 3s pomalejší, nebo pan "Zed" o3 sec. rychlejší, obávám se, že "Zed is dead baby, Z is dead". Ale byl by plně v právu, leč mrteff.


Přiklad poslední - ad absurdum ultimatum :)
Přijíždím přípojným pruhem na dálnici, už jsem skoro připojen, chybí mi 100 metrů do konce připojovacího pruhu. Za horizontem už nějakou dobu jede šílenec ve Veyronu 350km/h. Jo v protisměru. Vidím na horizont, nikde nikdo, za mnou taky nikdo, připojuji se, pomaličku, jsem polovinou auta v připojovacím a polovinou na dálnici. Nemám šanci ani postřehnout, ani předpokládat, že by na dálnici jel magor v protisměru 350km/h. Přeletí horizont a sestřelí mě.
jel v protisměru 30kiláků, 350km/h, ale já měl dát pozor?
Budu spoluviníkem nehody, protože jsem ještě v připojovacím a nedal jsem přednost tomu, kdo už je na dálnici?

*dálnice=nahraď libovolnou komunikací dle tvé fantazie, aby to znělo uvěřitelně *auto&rychlost=nahraď dle chuti.


Připadá mi to jako totéž v bleděmodrém....
 

« Poslední změna: 26 Září 2017, 15:39:30 od papros »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Tak to je totalni ulet.. Policie tvrdi ze pan nedal prednost kamionu, ktery jel v protismeru. Kocourkov.
Prekvapive i vozidlo v protismeru, pokud jede po hlavni, ma prednost.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Netuším, proč si ten řidič myslel, že nemusí řešit protisměr....
No protože to lidé neví. Sám si udělej anketu jestli lidé v tvém okolí ví, že se smí (za jistých okolností) předjíždět v křižovatce, a tedy na vedlejší musí dát přednost zleva i zprava. Na mě vždycky lidi čumí jak tele na nový vrata. Sám jsem taky při předjíždění v křižovatce řešil krizovku.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Netuším, proč si ten řidič myslel, že nemusí řešit protisměr....
No protože to lidé neví. Sám si udělej anketu jestli lidé v tvém okolí ví, že se smí (za jistých okolností) předjíždět v křižovatce, a tedy na vedlejší musí dát přednost zleva i zprava. Na mě vždycky lidi čumí jak tele na nový vrata. Sám jsem taky při předjíždění v křižovatce řešil krizovku.

Takhle je to jasný... Teda aspoň mi.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

No protože to lidé neví. Sám si udělej anketu jestli lidé v tvém okolí ví, že se smí (za jistých okolností) předjíždět v křižovatce, a tedy na vedlejší musí dát přednost zleva i zprava. Na mě vždycky lidi čumí jak tele na nový vrata. Sám jsem taky při předjíždění v křižovatce řešil krizovku.

Pustil jsem si to ještě jednou  - jestli to dobře chápu, tak mistr Závitkovský si zahrál na bonzáka, použil záběry ze svojí kamery a nabonzoval sám sebe. Zajímavá karma.
Příště si pan Závitkovský dá pozor na zobák a tak je to pozitivní výsledek.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

Tak to je totalni ulet.. Policie tvrdi ze pan nedal prednost kamionu, ktery jel v protismeru. Kocourkov.
Prekvapive i vozidlo v protismeru, pokud jede po hlavni, ma prednost.

Jistě. Pamatuju se na jeden takový případ, co se mi stal kdesi cestou z Brna do Mikulova. Na rovném úseku jsem předjížděl a někdo mi tam najel z polní cesty. Tj. se objevil v prostisměru v nulové rychlosti a já jel možná 140. A mohl se idiot ublikat.....

Jediný rozdíl proti případu z videa je, že kamion zjevně předjížděl v zákazu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Otto> Jak jsem psal výše, kamion mohl i objíždět.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

Otto> Jak jsem psal výše, kamion mohl i objíždět.

Ano to mohl. Ale tady zjevně neobjížděl. Předjížděl s minimálním rozdílem rychlosti toho Passata, nebo co to je.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Tak to je totalni ulet.. Policie tvrdi ze pan nedal prednost kamionu, ktery jel v protismeru. Kocourkov.
Prekvapive i vozidlo v protismeru, pokud jede po hlavni, ma prednost.
Jediný rozdíl proti případu z videa je, že kamion zjevně předjížděl v zákazu.
Coz ovsem nic nemeni na tom, ze zalobnicek se dopustil dopravniho prestupku za coz ho fizlove vykostili - ne ze bych z toho mel buhvijakou radost, ale v tomto pripade se ve mne pere odpor vuci fizlum s odporem vuci kolaborantum.
IP zaznamenána