30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tři vteřiny od smrti. Z tunelu se v protisměru vyřítil kamion, vyšetřování  (Přečteno 18895 krát)

anon

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil

Tak teď už nevyřeší vůbec nic. Fakt je, že čůrák v kamionu neměl v protisměru co dělat. V daném případě nic neobjížděl, jen předjížděl jako kokot tam, kde se to z zcela správně nesmí. Jinak kamiony v levém pruhu v zákazu vídím několikrát denně. Vždycky mám chuť zmrda na místě zabít, vyvraždit mu celou rodinu vč. domácích zviřat a kamion zapálit :-), ale obyčejně jen zatroubím.

Copak kamion. Já už takhle potkal i autobus plnej lidí...

Jinak celá situace je smutná, ale prostě na silnici se musí extrémně předvídat.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Řidič vozu s kamerou byl sfetovanej nebo proč měl tak pomalou rakci?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

Řidič vozu s kamerou byl sfetovanej nebo proč měl tak pomalou rakci?

Vtipné bylo, jak reportér popisoval, že řidič osobáku tomu kamionu uhnul do odstavného pruhu, který tam není.
« Poslední změna: 27 Září 2017, 00:07:24 od Otto »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Pomalá reakce je jen zdánlivá, logicky měl otočenou hlavu doleva - zda může najet do svého jízdního pruhu, aniž by omezil někoho, kdo jede po hlavní zezadu ve správném jízdním pruhu. Spíše bych řekl, že zareagoval dost svižně.
Odstavný pruh, krajnice, rigol - všechno pro vševědoucí pisálky jedno jest. Se divím, že mu ještě úřad nepřihodil neoprávněné vjetí na VDZ V 13, když už to posoudili jako nedání přednosti; za 2 k 0,5 k blokově to ani není je maximální hranice 2,5 k.

EDIT: opravena výše pokuty
Citace: Mates
Já bych jenom ... on dostal blokovou pokutu 500
dík za upozornění
« Poslední změna: 27 Září 2017, 10:02:34 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

Pomalá reakce je jen zdánlivá, logicky měl otočenou hlavu doleva - zda může najet do svého jízdního pruhu, aniž by omezil někoho, kdo jede po hlavní zezadu ve správném jízdním pruhu. Spíše bych řekl, že zareagoval dost svižně.
Odstavný pruh, krajnice, rigol - všechno pro vševědoucí pisálky jedno jest.

Zareagoval tak nějak standardně, ale zjevně nečekal auto v protisměru. Což by asi většina taky nečekala. Prostě dost blbá situace.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Ať čumim jak čumim, osobně bych se toho kamionu teda lekl podstatně víc a zastavil před náběhem svodidel (nebo vpravo od nich na tý trávě). Ale to bych tam měl asi 80, on jel podstatně pomaleji. Za reakci jsem považoval jen to cuknutí u svodidel, ale na čáry najížděl už dřív, to je pravda.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Možná by pro studijní účely nebylo špatné získat kopii spisu.

čtu dobře?
SZ-MMJ/OD/16967/2017/
« Poslední změna: 27 Září 2017, 01:43:11 od Číkus »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

Tam asi nic moc nebude, krom vysvětlení na fízlech, vysvětlení před SO a bloku. Ale zkusit to můžeš, Jihlava podle InfZ posílá. Číslo čtu stejně.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Překvapuje mě reakce některých diskutérů, já má s tímto typem nedání přednosti špatnou zkušenost, v mé osobní statistice je to nejčastější průser a nejméně předvídatelný.
Vrchol byl, když mi loni v jednom nejmenovaném krajském lázeňském městě vjela do cesty ženská, když zprava z vedlejší prolétla náklaďáku před čumákem a odbočila doleva na hlavní a já zrovna ten náklaďák začal předjížděl. Naštěstí se stihla vyhnout na nějaké parkoviště. Podle reakce si myslím, že dodnes nepochopila, že to zavinila ona a že při vjíždění z vedlejší musí dát přednost VŠEM vozidlům přijíždějícím po hlavní.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Ale to je myslím jiná situace. A taky předjíždět v takovém místě může někdo hodnotit jako nerozum.

Tady v tom případě prostě nešlo očekávat takovou situaci. Je to podobné jako při nájezdu na pražský okruh do Strahovského tunelu ze Smíchova směr Dejvice.

https://goo.gl/maps/6XjXnuX1HJP2
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

https://drive.google.com/file/d/0B_mCQgHifLqXZGluS3g1eGFvZ2s/view

Slohnuto z jineho fora pro studijni ucely. Zakaz predjizdeni konci prvni krizovatkou a o ponehodovem jednani vsech ridicu skoda mluvit.
« Poslední změna: 27 Září 2017, 08:23:07 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Já bych jenom ... on dostal blokovou pokutu 500 .. aspoň to pán říká sím :). Náklady měl 2000 což by mohlo znamenat cestu na úřad, případně nějaké další výpalné ouřadovi.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

No protože to lidé neví. Sám si udělej anketu jestli lidé v tvém okolí ví, že se smí (za jistých okolností) předjíždět v křižovatce, a tedy na vedlejší musí dát přednost zleva i zprava. Na mě vždycky lidi čumí jak tele na nový vrata. Sám jsem taky při předjíždění v křižovatce řešil krizovku.

+1

Mám s tím dost negativních zkušeností za ty roky a zejména na motorce je to o okamžitou výměnu textilu, když se něco takového stane. Člověk si hlídá logicky protisměr a auta ve svém směru, která předjíždí, aby mu tam někdo nestrčil bok (poslední dobou taky častá kratochvíle, lidi prostě nečumí za sebe při předjíždění) a bum, někdo mu tam strčí čumák z křižovatky z protisměru. Tímhle tempem zachvíli budu muset předvídat asi i padají meteority. Spousta lidí to vůbec nebere v potaz, že přednost se dává z obou směrů...
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Docela zábavné je, jak se ho ještě snaží některé ovce hájit na FB skupinách, frajer sjetej tak až na sebe bonzuje a pak brečí. Docela absurdní mi přijde název toho shit postu v jedné ze skupin "Nahlaš přestupek a dostaneš pokutu,je tedy lepší se příště srazit ne ??....
Ach ty policajti....." Nevím už co dál :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Já bych jenom ... on dostal blokovou pokutu 500 .. aspoň to pán říká sím :). Náklady měl 2000 což by mohlo znamenat cestu na úřad, případně nějaké další výpalné ouřadovi.
1200 Kč ho stál "advokát"
IP zaznamenána