30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tři vteřiny od smrti. Z tunelu se v protisměru vyřítil kamion, vyšetřování  (Přečteno 18891 krát)

jazz

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Tak to je totalni ulet.. Policie tvrdi ze pan nedal prednost kamionu, ktery jel v protismeru. Kocourkov.

Velka skoda ze pan v os. vozidle zrejme vymeknul a tak souhlasil s pokutou udajne 2000 kc a 4 body.

Demence

Je fakt, ze podle videa je evidentni ze jeho reakcni doba nebyla prilis rychla, nicmene ze to fizlove resi je vrchol.

Ten z*** co ho ohrozil by mel jit sedet..
« Poslední změna: 26 Září 2017, 12:42:18 od jazz »
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil

Očividne fízlom chýbali v danom mesiaci čiaročky... inak si to neviem vysvetliť. A chyba pana vodiča, že vymekol a podpísal blokovú. V správku by to "úřad" mal ťažke. MU Jihlava je teda dobrý oddíl  :x
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

On jako řidič přijíždějící z vedlejší nemusí dávat přednost autům jedoucí po hlavní?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Co máte s blokovou pokutou? V článku se píše, že bylo předáno na úřad.
Číkus: samozřejmě musí  8).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

No KÚ Jihlava jsou ještě horší střelci, než jihlavský magorát, musel by to táhnout až na krajský soud.
Nicméně se z videa domnívám, že řidič osobáku kamion ani neohrozil, ani neomezil, takže mu přednost dal - sice zajel až na krajnici, no a co. Nikde není psáno, že dání přednosti vjetím na krajinici není dání přednosti. Nakonec naplnil princip omezené důvěry - vjížděl do tunelu tak opatrně, že kolizi, ke které podmínky neměly vznikout, dokázal zabránit.

Citace
Co máte s blokovou pokutou? V článku se píše, že bylo předáno na úřad.
I úřad může udělit blokovou pokutu.

EDIT: Jako analogii bych nahodil situaci, kdy je průsečná křižovatka s předností zprava a vpravo je jednosměrka ven z křižovatky. Takovým místem projíždím pravidelně několikrát týdně a vždy zpomalím a dívám se doprava. Kdo by případně vyjel z jednosměrky v protisměru, udělá sice přestupek, ale nehodu zaviním já tím, že nedám přednost v jízdě. Stejně opatrně se chovají řidiči autobusů MHD.
« Poslední změna: 26 Září 2017, 13:01:47 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Pokutu beru zpět.

Přijde mi to, že kdyby oba neuhli, tak dojde ke kolizi. Argumentoval bych asi stejně, jak píšete.

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Na druhou stranu pan Závitkovský tvrdí, že mu odečetli 4 body, takže to pro něj nebyl tak špatný deal. Znám pár lidí, kteří by za odečtení čtyř bodů rádi zaplatili i mnohem víc než 2000...  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Chápu správně, že "vyšetřování" se rozjelo na základě bonzu od pana Závitkovského (který se navíc přiznal že řídil)?

A co když to bylo takhle?

Řidič kamionu v tunelu zaregistroval překážku provozu na pozemních komunikacích - odstavený černý passat. Jelikož měl dobrý výhled a viděl, že v protisměru nic nejede, rozhodl se překážku objet. Viděl na vedlejší silnici osobní automobil, ale předpokládal, že jeho řidič někdy dělal autoškolu a ví, že musí dát přednost. A ten passat se mezi tím rozjel, tak to skoro vypadalo jako předjíždění.
IP zaznamenána

jazz

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

A co když to bylo takhle?

Tebe bych chtel potkat nekde na silnici. ...

Na tomhle foru vazne nutne chybi ignorelist..
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Teď tomu ne úplně rozumím. Možná něco přehlížím.
V tunelu i před ním je plná čára. Co má kamioňák co předjíždět?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

jazz> Musím se zastat kolegy Číkuse, jeho fabulace z různých extrémních úhlů jsou osvěžující a nabízejí zajímavé náhledy na věci.
prapos> kamioňák udělal přestupek, ale řidiči osobáku přišili přestupek též - nedání přednosti v jízdě vozidlu na hlacní (i když dle mého náhledu na věc přednost dal, sice ozlomkrky, ale dal). Blíže viz můj příspěvek 12:54:50.
« Poslední změna: 26 Září 2017, 14:08:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

S přestupkem souhlasil a ani neví že se body přičítaj, akorát ze sebe udělal vola, co teď řeší?

A klaun z ÚAMK samozřejmě nesmí chybět.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

papros> Dokonce tam je i zákaz předjíždění. Na druhou stranu, pan Závitkovský tam měl dát přednost v jízdě.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Situaci s křižovatkou, kdy do prava je jednosměrka od křižovatky jsem přesně řešil na autoškole, resp. mě na to upozorňoval školící, protože na takové křižovatce je ta autoškola s tím, že kdybych nedal přednost, šlo by to za mnou, ač jsem nedal přednost tomu, co jede z protisměru. Je to někde na Smíchově v Praze, snad ul. J. Plachty, nebo tak.
IP zaznamenána