30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pomoc s odvoláním  (Přečteno 9794 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2017, 19:04:12 »

Poslat to SO1 i SO2 chyba určitě není.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #16 kdy: 22 Listopadu 2017, 19:10:01 »

Chyba to není ale je to zbytečné. Stejně jako jim to posílat ve dvou vyhotovení jak si většinou žádaj.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #17 kdy: 16 Prosince 2017, 18:11:32 »

Uvádíte v odvolání proč jste to poslali "opožděně" nebo je spíš lepší se o vědomosti svého jednání nezmiňovat?

Díkes
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #18 kdy: 16 Prosince 2017, 18:39:51 »

Není třeba se o tom zmiňovat
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #19 kdy: 16 Prosince 2017, 19:40:26 »

Díky za odpověď. Zmiňovat se o tom tedy nebudu.

Ještě mi vrtá hlavou jedna věc. Před skoro měsícem jsem podal blanket. odvolání a obratem přišlo do DS ať ho do 5ti dnů doplním. Vyzvednuto z DS po 10ti dnech.

No a včera mi přišlo něco znovu od mého zmrda do DS.

Mám už hotové "ostré" odvolání  a pošlu ho za pár dní. Vrtá mi hlavou, jestli nějakou konspirací nemohl bleskově SO2 rozhodnout o tom blanketu a SO1 mi to právě sděluje (nevyzvednutá DS).

Nebo může být vysvětlení té zprávy info o postoupení blanketu SO2? Co na to křišťálová koule? :-)

Vyrozumění o výsledku odvolání podává SO1 nebo mi napíše rovnou SO2?

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #20 kdy: 16 Prosince 2017, 20:08:02 »

Včera vám do DS na 99% přišlo info o odstávce datových schránek na silvestra  ;)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #21 kdy: 16 Prosince 2017, 20:50:52 »

no to taky. Mam moznost cist dorucenky. Krom toho  zprava se spis. zn. meho pripadu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #22 kdy: 17 Prosince 2017, 09:03:17 »

Nebo může být vysvětlení té zprávy info o postoupení blanketu SO2? Co na to křišťálová koule? :-)

Tohle bych tipoval.

Vyrozumění o výsledku odvolání podává SO1 nebo mi napíše rovnou SO2?

Napíše rovnou SO2. SO1 se výsledek dozví jako poslední.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #23 kdy: 24 Prosince 2017, 20:29:55 »

Nebo může být vysvětlení té zprávy info o postoupení blanketu SO2? Co na to křišťálová koule? :-)

Tohle bych tipoval.

Vyrozumění o výsledku odvolání podává SO1 nebo mi napíše rovnou SO2?

Napíše rovnou SO2. SO1 se výsledek dozví jako poslední.

Měl jste pravdu. Bylo to info o postoupení blanketu SO2.

Jestli mohu, rád bych se zeptal, jestli pošlou info do DS, že postoupili doplnění SO2
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #24 kdy: 25 Prosince 2017, 14:27:33 »

Již jsme to tu řešili a zatím nikdo nepřišel s věrohodným vysvětlením, proč některé SO informují o postoupení odvolání. Ze SprŘ ani PřesZ to neplyne, a pokud se tím úřad proti něčemu jistí, tak nevíme, proti čemu. Každopádně ať už je to od SO1 jen vstřícnost, či nějaký kalkul, nespoléhal bych, že budou informovat i o postoupení doplnění. Ostatně k čemu by vám taková informace byla? Víte-li, že spis je už na SO2, nic vám nebrání doplnění poslat přímo SO2.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #25 kdy: 25 Prosince 2017, 14:37:15 »

A mohl by si SO1 dovolit SO2 to opožděné doplnění neposlat?

Pak už opravný prostředek není. Napadnout výsledek odvolání lze jedině kasační stížností?

Edit.: Moc se mi nechce se SO2 nějak připomínat a vyloženě ho nutit moje odvolání řešit. Kdyby se třeba rozhodl se tím dlouho nezaobírat z důvodu rozsahu, vůbec bych se nezlobil. Vsadil jsem na kvantitu. Na druhou stranu projet to na blanket by byl trapas :-).

« Poslední změna: 25 Prosince 2017, 14:54:22 od Thom@s »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #26 kdy: 25 Prosince 2017, 16:05:03 »

Postoupit by to SO1 měl, vést řízení je v dané fázi příslušný vést SO2 a SO1 by měl postupovat (analogicky) jako u podání nepříslušnému orgánu. Rozhodně z ničeho neplyne, že by opožděné odstranění vad podání bylo možno ignorovat (je možné, aby to SO považovaly nikoliv za integrální součást původního odvolání, ale za nové vyjádření, což by obecně mohlo mít vliv na rozsah přezkumu, ale u řízení o deliktu to nehraje roli, tam funguje výjimka z koncentrační zásady). Pokud ale SO1 přesto z jakéhokoliv důvodu váš výtvor nepostoupí (přičemž stane-li se to, tipoval bych spíš na šlendrián než konspiraci SO1 proti obviněnému), tak přesně jak uvádíte, rozhodnutí SO2 na základě blanketu se stane pravomocným a zvrátit jej můžete jen u soudu či mimořádnými prostředky (přezkum, obnova).

Pokud jste doplnění SO1 už poslal ještě předtím, než vám dorazilo vyrozumění o postoupení odvolání, můžete se jich klidně zeptat (stačí neformálně, nebo potrpíte-li si na formality, žádostí podle § 36(2) SprŘ o informaci o tom, jestli a kdy vaše doplňující vyjádření postoupili). Pokud jste ještě nic neposlal, bude asi jednodušší to podat přímo SO2, nepředpokládám, že by z hlediska obav o možné vyprovokování SO2 k nadstandardní aktivitě byl nějaký rozdíl mezi tím, zda doplnění dorazí přímo či prostřednictvím SO1.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s odvoláním
« Odpověď #27 kdy: 25 Prosince 2017, 16:49:21 »

Moc Vám pane hh děkuji za rozbor situace!

Můj zmrd mě miluje. Ten by nezapomněl. Na má podání reaguje v řádu hodin, výjimečně dní. Že to nepostoupí SO2 schválně, to bych se nedivil.

Doplnění odvolání SO1 jsem poslal několik dní poté, co dorazilo vyrozumění o postoupení odvolání SO2.

Vidím to tak, že pošlu doplnění SO2 také.

Toho vyprovokování k akci se obávám ze zkušenosti, kdy jsem šil do SO1 (podjatost, stížnosti na úř. postup, §106 atp.) a SO2 reagoval rychle a o odvoláních v těchto věcech (které chodili v krátkém časovém horizontu) rozhodoval vždy do pár týdnů.

Ještě jednou díkes!

IP zaznamenána