30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat  (Přečteno 9515 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat

Tak snad to dopadne dobře. Škoda na Renaultu bude uhrazena z povinného ručení, léčení také. Není třeba nikoho trestat. Přeji posádce mercedesu, ať neudělají nějakou zbytečnou chybu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2017, 19:05:39 »

Jedna vec je 0,2 0,5 a buzerace.
1,5 - neni v zajmu nikoho z nas, aby tu takove existence jezdily... staci, ze nekteri maji nizsi IQ a jeste alkohol do toho...

Update: jen bych zminil, ze to PR a ZP platime my...
« Poslední změna: 12 Září 2017, 19:27:12 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2017, 19:24:49 »

Souhlasím s tím, že není v zájmu nikoho z nás, aby po silnicích jezdili opilí lidé (ač mám asi jinde hranici do jaké hladiny je to zbytečná buzerace). Na druhou stranu není v zájmu nikoho z nás, aby za to platili pokutu obci/státu, přišli o papíry (což jim zhorší postavení ve společnosti a/nebo podmínky k práci) a nebo seděli (za naše peníze). Jiná situace by nastala, kdyby byly pokuty vypláceny poškozeným.

A krom toho si myslím, že ten zážitek je pro ně mnohem větší poučení než nějaký úřední postih (o rozbitém autě nemluvím).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2017, 20:13:15 »

Číkus - Podívejte se na fotky toho renaultu a pak si uvědomte jakej omyl jste napsal

https://www.krimi-plzen.cz/a/mercedes-ktery-zranil-matku-s-triletou-holcickou-ridil-opily-byvaly-plzensky-hokejista/
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2017, 21:33:22 »

Já se v tomto tématu cítím jak v diskusi na Novinkách nebo třeba u jihočeských matek. That makes me a sad panda. :-(
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2017, 00:50:39 »

Já se popravdě cítím jako v diskusi na Novinkách, když čtu Vaše příspévky, Číkusi - a to asi tak v 85 % případů. Vítejte na mém ignorelistu.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2017, 06:35:59 »

A já v tomto souhlasím s Číkusem. ;-)
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #7 kdy: 13 Září 2017, 08:54:05 »

Doufám, že matka dostane velmi tučné držhubné, aby si mohla koupit bezpečnější auto a obě s dcerkou zůstanou bez následků.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2017, 09:17:15 »

To je logika, to jste vymyslel sám? Kdyby je srazil na chodníku jako chodce tak je to taky jejich chyba že nejeli v tanku? Měli normální průmerný auto a i kdyby jeli v CitiGo je vám do toho kulový a s ničím to nesouvisí.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2017, 09:22:07 »

Že tu nebudeme obhajovat tři paka, který nejsou natolik svéprávný, aby si sehnali odvoz, když jsou nacamraný? A ještě jim zatleskáme, že při svém přesunu zrakví dva lidi a hrajou nepřiznávací hru? Zase všeho s mírou...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #10 kdy: 13 Září 2017, 09:22:18 »

Souhlasím s tím, že není v zájmu nikoho z nás, aby po silnicích jezdili opilí lidé (ač mám asi jinde hranici do jaké hladiny je to zbytečná buzerace). Na druhou stranu není v zájmu nikoho z nás, aby za to platili pokutu obci/státu, přišli o papíry (což jim zhorší postavení ve společnosti a/nebo podmínky k práci) a nebo seděli (za naše peníze). Jiná situace by nastala, kdyby byly pokuty vypláceny poškozeným.

A krom toho si myslím, že ten zážitek je pro ně mnohem větší poučení než nějaký úřední postih (o rozbitém autě nemluvím).

Asi by opravdu bylo lepší, kdyby případná pokuta místo ve státní kase skončila u poškozených....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #11 kdy: 13 Září 2017, 10:35:50 »

Do takovýchto debat se raději nemíchám, protože jsou příliš osobní. Nicméně by mne zajímalo, zda by se postoj těch nacamraných půlmozků k chlastu před jízdou vyvíjel jinak při potrestání od státní moci a při nepotrestání (pro nedostatek důkazů proti někomu konkrétnímu). Já vůbec nemám vyhraněný názor na výchovnou funkci trestu od státní moci, prostě si s tím vnitřně nevím rady. Pomsta (společnosti vůči zločinci) je věc jiná a zhusta vyvolává rekaci, anžto zločinec to chápe jako křivdu.

Kdysi jsem četl sci-fi, kde soudil nějaký superopercosi stroj, který viděl do svědomí zločinců. Zločinci se mohli odvolat k lidské soudní instaci, pokud byli nespokojeni. Někomu dal za vraždu měsíc domácího vězení, jinému za krádež v hodnotě hodinového výdělku 10 let natvrdo. Nikdo se neodvolal a úmyslná recidiva nulová. To by byl možná ideál....
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #12 kdy: 13 Září 2017, 11:02:04 »

Asi by opravdu bylo lepší, kdyby případná pokuta místo ve státní kase skončila u poškozených....
Tento koncept se jmenuje punitive damages, pochází z angloamerického práva, ale existují i různé rozpačité pokusy něco podobného v omezené podobě zavádět v zemích s právním řádem kontinentálního typu. Osobně bych řekl, že to působí mnohem víc škody než užitku - dokonce i v USA, kde je to „doma“.

K tématu vlákna - docela by mě zajímalo, jak by si džihádisté typu kolegy Číkuse představovali správné řešení. V principu jsou k omezení nebezpečného chování na PK jen 3 možnosti - anarchie (neregulovat nic), poruchové delikty (tj. řešit situace, kde již došlo k škodě/újmě) a ohrožovací delikty (tj. řešit už jednání, která by k nepříznivému následku mohla vést). Stávající systém, ve kterém nad jakoukoliv rozumnou míru hypertrofovala právě ohrožovací metoda a projevuje se mj. kontrolními kontrolami, dýcháním do pralinkovačů s „nulovou tolerancí“ a vysokými zglajchšaltovanými tresty za něco, co je ve většině světa naprosto legální, je zde oprávněně terčem kritiky. Ale pokud škrtneme nejen ohrožovací, ale i poruchové delikty, tak už zbyde jen ta anarchie. Což mně osobně přijde jako opačný extrém - naopak s tím, že viník bude dočasně odstraněn ze silnice, čímž se mu „zhorší postavení ve společnosti a/nebo podmínky k práci“ nemám problém, a to dokonce ani jako daňový poplatník, protože přispívám nejen na jeho případnou podporu v nezaměstnanosti, ale i na léčení těch, které zrakvil.
« Poslední změna: 13 Září 2017, 23:51:25 od hh »
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #13 kdy: 13 Září 2017, 22:16:31 »

To je logika, to jste vymyslel sám? Kdyby je srazil na chodníku jako chodce tak je to taky jejich chyba že nejeli v tanku? Měli normální průmerný auto a i kdyby jeli v CitiGo je vám do toho kulový a s ničím to nesouvisí.
Ano, připadá mi logické, že matka asi nebude chtít podruhé sednout do běžného kombíku, kde bude opět vystavena autům typu SUV, které při střetu mají holt výhodu. A opět logicky má lepší vyjednávací pozici, když bude potichu a trest pro viníka bude veskrze jen finanční a to do kapsy její a ne státní.
« Poslední změna: 13 Září 2017, 22:18:23 od qwertyuiop »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:K nehodě, při které se zranila matka s dcerou, se nikdo nechce přiznat
« Odpověď #14 kdy: 13 Září 2017, 22:46:01 »

Napadlo vás že to auto nemusí být její? Může být půjčené/služební/náhradní. Představte si že většina českých rodin jezdí ve fábiích, feliciích a v 10 letech starých kombi ale to jsou podle vás asi jen nezodpovědní rodiče protože si nemůžou dovolit živit SUV. Pokud jste si nevšiml tak ten renault to ustál dobře, kabina je ok, airbagy aktivní, auto splňilo svůj účel a deformační zony zafungovali, nevím co se vám nezdá. Pokud bych to vzal vaší logikou tak bych nesměl vyjít z baráku abych nebyl "opět vystaven autům typu SUV".

Tenhle člověk kterej jel v nový octávii a potkal partu podobnejch debilů v passatu který ho zabili je asi taky nezodpovědnej že nejel v SUV že?
http://zpravy.idnes.cz/musil-trest-za-srazeni-cyklisty-soud-benesov-fof-/krimi.aspx?c=A170331_100911_krimi_pku

Představte si dokonce že po silnicích jezděj i 40 tun těžký kamiony, poraďte mi prosím v čem mám jezdit abych byl na silnici se svojí rodinou v bezpečí když mě někdo takovej sundá?
« Poslední změna: 13 Září 2017, 22:54:56 od t4455 »
IP zaznamenána