30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Komplet Vyzva - postup ok?  (Přečteno 19222 krát)

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
[?] Komplet Vyzva - postup ok?
« kdy: 30 Srpna 2017, 20:05:22 »

Ahojte,
na zacatek hodne tomu celemu fandim!

Vysvetlim strucne o co mi tady jde - o princip. Kdyz prekrocim rychlost a nameri me a jsem si toho vedom - ok, zaplatim.

Jsem jako zpousta z nas obeti mereni v tunelu Blanka. Opet zmena ze 70 na 50. Prvni reakce bylo vypalne - ignorace. Ted mi prisla vyzva a ze chteji odpoved do 5 dni. To jakoze fakt? Za 5 dni toho moc nenadelam a ne to jeste jit na postu atd. Kdyz na ten cely dokument koukam, tak mam doslova pocit, ze to vubec dana osoba necte, jenom kopiruje a paste-uje na papir. Celkova ta forma je hrozna - hlavne cast pouceni :)

Postup:
1. ignorace
2. helmut
3. uvidime :)

spravne???

dik za reakce
netakjo
« Poslední změna: 07 Prosince 2017, 13:27:40 od netakjo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpna 2017, 01:15:36 »

Vysvetlim strucne o co mi tady jde - o princip. Kdyz prekrocim rychlost a nameri me a jsem si toho vedom - ok, zaplatim.
Však jste překročil rychlost a naměřili Vás, zaplaťte. A nebo s Vaším vozidlem překročil rychlost někdo jiný a Vy jste tak nedodržel povinnost zařídit, aby Vaším s vozidlem nebyly páchány přestupky, zaplaťte.

A teď vážněji:

Termín do 5 dnů je v pořádku. Do 5 dnů od doručení této výzvy a nebo do 60 dnů od údajného přestupku (co bude později) udejte Helmuta.

Samozřejmě že to je copypasta, úředníci se jen snaží vybrat výpalné co nejjednodušším způsobem.

Ignorace by také mohla být cestou, zvláště v Praze. Záleží na Vás. Pročtěte fórum, podobné věci se zde řešily mnohokrát.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2017, 09:31:02 »

Cikus dekuji za odpoved.

1) Ano, rychlost byla prekrocena, jenomze opet tunelove snizeni rychlosti ze 70 na 50, v obdobi kdy na tom MHMP vydelaval miliony (nekde jsem cetl, ze udelal v danem mesici, jak dostalo pokutu i moje auto, 12 mil. Kc). Snizeni provedeno mezi tunelmi a na relativne kratke vzdalenosti. A to mne stve, proto jim to nechci dat zadarmo a neco se i priucit.

2) Trochu se v ty pravnicke hantyrce az tolik nevyznam a snazim se co nejvice nacerpat z tohoto skveleho fora.
- tych 5 dni mi prislo neskutecne malo, ale dekuji za odpoved. 
- na druhou stranu, chapu asi i uredniky, jenomze, kdyz uz neco delaji, tak poradne. Nevim jak vas, ale mne by to zakaznici pekne spocitali za takovou "prezentaci" a kvalitu.
- ctu forum uz poslednych par dni, a musim rict, ze se co to lepi na mne, ale nekdy je tezke detailne pochopit o cem je rec - ta pravnicina je v skutuku o slovickach a detailech :)


Ted jen pro ujisteni (forum skutecne ctu a snayim se najit to nejduleyitejsi na aplikaci v mem pripade).
Jako prvni vec, kt. jsem dostal byl odpustek. Samozrejme ignorace.
Ted mi prisla vyzva. Tych 5 dnu mi je uz jasnych. Tych 60 dnu, se mi pocita od data doruceni vyzvy, nebo je to od data namereni v tunelu? Jde o to, jestli jim reagovat to tych 5 dnu, nebo to nechat vyhnit 60 dnu, a pak cekat dalsi zpravicky.

Diky vseem
netakjo 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2017, 10:46:59 »

Určitě udat Helmuta s doručovací adresou v ČR, popřípadě ti může Helmut dát rovnou plnou moc k zastupování, ignorace je cesta do sprdele a z toho se vykrucuje už hůře.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2017, 10:51:17 »

Těch 60 dnů se počítá od okamžiku, kdy se orgán o pirátění dozvěděl. Ale protože nevíte kdy to bylo, raději počítejte s tím, že se to orgán dozvěděl ihned.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2017, 13:08:44 »

OK, diky plikous a Cikus.

Kdyz je Helmut pravnik z nemecky hovorici krajiny, s tituli pred i za jmenem, tak jak na to budou koukat?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2017, 22:51:19 »

- na druhou stranu, chapu asi i uredniky, jenomze, kdyz uz neco delaji, tak poradne. Nevim jak vas, ale mne by to zakaznici pekne spocitali za takovou "prezentaci" a kvalitu.
Špatné přirovnání, pro úředníka nejste zákazník.

S titulama zkušenost nemám, podle mě na to budou koukat jako na každého jiného helmuta, ale klidně je tam dejte, minimálně další prostor pro to aby udělali chybu při doručování...
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #7 kdy: 01 Září 2017, 00:41:12 »

(ne)takjo, Pro urednika jsem odmena :)

Vzhledem na to, ze nejsem pravnik, tak jsem chilinku studoval forum, zakony atd. Vymyslel jsem novou fintu, jenomze nevim jestli bude fungovat. Pokud zafunguje, urcite zverejnim.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #8 kdy: 01 Září 2017, 16:26:03 »

Vymyslel jsem novou fintu, jenomze nevim jestli bude fungovat.

Asi by bylo dobře to popsat do neveřejné sekce.. Třebas to už někdo vyzkoušel a nebo bude mít aspoň komentář z teorie..
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #9 kdy: 01 Září 2017, 17:41:33 »

Rad bych, jenom nevim jak na to :( resp. kde to tedy napsat, aby to bylo neverejne?
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #10 kdy: 13 Října 2017, 14:02:24 »

Ahojte,
tak dnes se organ pokousel kontaktovat helmuta na adrese v CR (postacka zvonila na zvonek).
Predpokladam, ze organ zacne se SprDel na provozovatele.
Mam tedy kontaktovat ridice, at se pisemne prizna?
Diky za info
P.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #11 kdy: 13 Října 2017, 15:23:48 »

V tuto chvíli by měl provozovatel zajít nahlédnout do spisu, aby věděl kdy a co vlastně Helmutovi poslali.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #12 kdy: 13 Října 2017, 15:40:22 »

Pošťačka zvonila a nedozvoninla?
Nechala ve schránce papírek s informací o uložení zásilky?
Je na této informaci zadáno, že bude zásilka vrácena odesílateli, nebo vhozena do schránky?

Od toho by se odvíjel zbytek.
Pokud vhodí, není třeba se trmácet na ouřad.
Pokud vrátí, je vhodnější zajít na ouřad. Možná by bylo vhodné již pro tuto chvíli mít plnou moc (pokud není generální, není třeba ji ověřovat, i když úředník může tvrdit neco úplně jiného).

Následný postup se odvíjí od toho jak dopadne předchozí krok  :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #13 kdy: 13 Října 2017, 16:06:42 »

Přímo na Blanku jsou tu konkrétní postupy. Krom varianty Helmut je skoro 100%ní šance, že to následně vyhnije na MD. Když budete u klávesnice rozumně rozmáchlý a věc se protáhne, je velká šance, že úředník něco zkoní a pak se odvolání píše s radostí, že na to bude jinde padat prach...


IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Komplet Vyzva - postup ok?
« Odpověď #14 kdy: 13 Října 2017, 17:10:33 »

Zdar ve spolek,

@Mates
- zvonila a dozvonila se pouze na spolubydliciho
- nechala ve schrance papirek s informaci o ulozeni zasilky (vetsi modry papir (vyzva k vyzvednuti zasilky/potvrzeni i prevzeti zasilky) + mensi (asi z obalky HMP - OPR))
- bohuzel na vyzve neni zaskrnuto, co se stane po uplynuti lhuty pro vyzvednuti (zavolam na postu a zeptam se?)
- plnou moc mam jen pro ucel udajneho prekroceni rychlosti

@asmodeus
- nemyslim si, ze to vyhnije, celkem jsou pruzni :(
- jinak dostali Helmuta napraskaneho a do cca 5 tydnu odpoved :(

Diky vsem za jakekoliv pripominky, podnety atd.
IP zaznamenána