30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] ukončení správního řízení  (Přečteno 4516 krát)

jmenujise?

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] ukončení správního řízení
« kdy: 25 Ledna 2018, 10:33:22 »

Dobrý den,

Mám následující dotaz.
Byl jsem zastaven MP z důvodu překročení rychlosti. Řešeno posláním do správního řízení (hrajeme o čas). Obdržel jsem Předvolání k podání vysvětlení na které jsem kontroval pracovní neschopností. Proti akce úředníka Příkazem. Na ten podán Odpor. Následně doručeno Oznámení o předvolání. Bohužel opět pracovní neschopnost. Doručeno Oznámení o ukončení dokazování a poučení o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí. A tady se již trochu ztrácím. Jaká je lhůta nabytí právní moci Rozhodnutí (ještě trochu času), pokud bych toto podepsal na místě.

Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2018, 11:10:39 »

Nejsem si jistý, zda přesně chápu situaci ale napadají mne tyto hinty:
1) Pokud máte jasná potvrzení o pracovní neschopnosti (zejména v tom druhém případě kde šlo asi o ústní jednání)  tak přichází v úvahu námitka podjatosti.
2) Zajistěte si spis, nebo se dojděte seznámit s podklady a na místě si vyžádejte přiměřenou lhůtu pro písemné vyjádření k podkladům. Na základě toho co tam mají se pak lze bavit otom jak na to reagovat. (doplnění důkzů, výslechy PACHů... atd. ale to až podle spisu)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2018, 11:46:52 »

Jaká je lhůta nabytí právní moci Rozhodnutí (ještě trochu času), pokud bych toto podepsal na místě.

15 dnů od doručení.. ale jestli potřebujete hlavně odložit PM rozhodnutí.. třebas kvůli odečtení bodů.. tak nic nebrání proti němu podat odvolání.. i rychlé vyřízení odvolání trvá pár týdnů.. ale spíš pár měsíců.. v Praze a SČ to často shnije až do promlčení.

Jestli na ústní jednání máte neschopenku při které jste musel být doma a oni to neuznali tak to je dobrý bod.. jestli neschopenka trvá tak bych žádal zaslání kopie spisu poštou protože se na úřad nemůžete dostavit a chtějte lhůtu na vyjádření k podkladům.
IP zaznamenána

jmenujise?

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2018, 09:55:51 »

Děkuji za odpovědi. Jsem i ochoten souhlasit s přestupkem (mají mne vyfoceného), ale z toho, co jsem o onom úředníkovi slyšel (nic hezkého), tak jsem měl pouze obavu, vzhledem k způsobu jednání při tel. kontaktu, aby na mne, až se dostavím, nevytáhnul rovnou Rozhodnutí. A pokud bych podepsal, tak aby v tu chvíly nenabylo právní moci.
« Poslední změna: 26 Ledna 2018, 09:58:20 od jmenujise? »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2018, 10:38:29 »

Je záhada, proč se vlastně chcete někam dostavovat. Jestli jste "ochoten souhlasit s přestupkem" - pak nikam nechoďte, protože je to zbytečné. Leda byste měl  v úmyslu trochu licitovat  o výši pokuty ve vazbě na možnost odvolání a "dělání potíží orgánovi". Jinak vám orgán rozhodnutí hezky odešle.
Pokud se skutečně chcete seznámit s podklady  - pak se dostavte, požádejte o kopii spisu a sdělte orgánovi, že se vyjádříte  a nechť vám poskytne lhůtu.
V čem vlastně spočívá ta vaše hra o čas?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2018, 13:04:03 »

Jaká je lhůta nabytí právní moci Rozhodnutí (ještě trochu času), pokud bych toto podepsal na místě.

Nevšiml jsem si podepsání na místě a tak upřesnění.. když rozhodnutí převezmete hned na úřadě tak právní moc nastane po uplynutí lhůty na odvolání.
Teoreticky se můžete vzdát i lhůty na odvolání a právní moc by nastala ihned.
Vzdát se lhůty na odvolání u dopravního přestupku smysl většinou nemá.. snad leda když v rozhodnutí je třebas zákaz řízení a potřebujete ho absolvovat co nejrychleji.
IP zaznamenána

jmenujise?

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2018, 20:32:53 »

Opět děkuji za reakce. Byl jsem se seznámit se spisem a hlavním důkazem jsou záznamy z radaru, pokud pominu výpovědi MP, které se lehce rozcházejí se skutečností. Ale v souvislosti s radarem jsem si prostudoval návod na jeho používání. Tam mne zarazilo několik věcí rozcházejících se skutečností. V návodu je dán úhel, který má mít radar k vozovce, ale na fotodokumentaci je radar se silnicí souběžně. Dále u dosahu radaru je uvedeno, že dosah 60m (uveden na fotce) se nastavuje pouze za mimořádně špatných meteorologických podmínek nebo při bočním odstupu od osy měřených vozidel větším než 12m. Uprostřed léta klimatické podmínky nebyly tak špatné a odstup byl max 6m. A také jsem nikde nenalezl po jakou dobu má platnost osvědčení o způsobilosti k používání radaru. Že školí nadřízený MP je asi irelevantní.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2018, 20:43:57 »

…že školí nadřízený MP nemusí být zas tak irelevantní v okamžiku, kdy sám není k tomu oprávněn či nemá k tomu potřebnou kvalifikaci. Doporučoval bych ohledně tohoto bodu zvbážit další postup.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #8 kdy: 30 Ledna 2018, 07:32:16 »

Nastavený dosah radaru je citlivost radaru. IMHO by to neměl být problém. Napadá mě, jestli by se to nedalo zdůraznit to, pokud je na pozadí nějaká překážka, od které se může paprsek odrazit.
Ve spisu není papír o kalibraci radaru?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:ukončení správního řízení
« Odpověď #9 kdy: 30 Ledna 2018, 09:29:15 »

Pokud jste byl vyzván k seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí - pak by je měl mít orgán všechny po kupě a chybějící osvědčení o kalibraci radaru je pro něj problém, protože nezdokladuje, že měření bylo provedeno certifikovaným měřidlem. Předpokládám, že jste si ofotil soupis spisu a skutečně tam toto lejstro chybí. Zkuste navěsit foto z radaru. Pokud se výpovědi opic rozcházejí se skutečností - zřejmě tedy na úředním záznamu, pak trvejte na jejich výslechu.
Mimochodem jak jste přišel na to, že radar je souběžně se silnicí? Obvykle bývá ve spisu pouze pořízená foto vozidla, ale nikoliv radarového stanoviště (byla to trojnožka, nebo radar ve vozidle?)
IP zaznamenána