30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trable se stavebním úřadem  (Přečteno 3960 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Trable se stavebním úřadem
« kdy: 28 Srpna 2017, 18:33:50 »

Zdravím, využiji zdejší možnosti gaychatu a požádám o pár rad v mé nynější situaci.

Zastupuji tchána s tchýní, kteří mají chatu a u chaty mají žumpu. Ta za ty roky už není v nejlepší kondici a nechtějí ji pořád nechat vyvážet. Takže jsme se rozhodli, že zřídíme čističku odpadních vod a vsakování na pozemku. Vzhledem k problémům se sousedy jsme schtěli řešit vše legálně, se všemi povoleními atd, abychom byli krytí ze všech možných stran.
Nechal jsem zpracovat projekt, obešel sousedy se žádostí o souhlas se stavbou a vše jsem v květnu odnesl na úřad. Nikdy jsem se stavebním úřadem nejednal a neznám průběhy různých stavebních řízení a v podstatě je neznám doteď. Čekal jsem, že se to dozvím právě na úřadě.
Na úřadě jsem našel dle infotabule konkrétní úřadnici, pod kterou spadá naše území. Vypsal jsem všechny žádosti, nechal jsem tam souhlasy a dokumentaci. Nechal jsem si potvrdit podání (kopie první strany žádosti o územní souhlas s razítkem, podpisem a popisem, že byla převzata dokumentace) a byl jsem ještě vyslán pro souhlasné stanovisko. O to jsem podal žádost a vydání proběhlo bez problému a v termínu.
A pak začly problémy. Ta úřednice, u které jsem nechával žádost, odešla na nemocenskou a ještě se nevrátila. Měsíc po vydání souhlasného stanoviska jsem již začal být nervózní, jaktože nemám další vyjádření. Takže jsem začal telefonovat na úřad a čím dál agresivnějším způsobem jsem začal zjišťovat, co se děje.
No a dozvěděl jsem se, že o mé žadosti nikdo nic neví a budou to hledat. Dnes jsem tam byl osobně a moje žádost se konečně našla a hned k ní bylo usnesení, že tam jsou nějaké chyby. Ale v usnesení je hned lživá informace, že to bylo dáno na podatelnu v srpnu.
Je mi jasné, že úřad může dělat obstrukce, ale stejně mi to povolení ke stavbě musí dát. Bohužel, vzhledem ke stavu věci, realizaci letos nestihneme, což pro nás představuje spoustu problémů, jako uskladnění čističky atd. Takže mám minimálně 6 měsíců nadalší papírování, tak bych chtěl úřad na oplátku pořádně potrápit a vydusit.

A teď konkrétní dotazy:
1. Je nějaká možnost donutit nadřízený orgán k tomu, aby na dotyčný úřad dohlédl a nějak "dohnal" zpoždění v termínech a vydávání rozhodnutí, které vzniklo ležením žádosti v šuplíku?
2. Má smysl podávat stížnost? Je na to nějaký speciální postup a nebo mám jen na kraj poslat "STÍŽNOST" na konkrétní úřad?
3. Budu žádat náhradu škody. Jak na to a co je k tomu potřeba?
4. Čím těm zmrdům ještě více znepříjemnit život?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2017, 18:50:10 »

Oni tu zadost vyridi a rychle. Zapomnel jste ale vlozit do lejster obalecku. Na to oni jedou!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2017, 19:02:08 »

Citace
4. Čím těm zmrdům ještě více znepříjemnit život?
Proti stavebnímu úřadu - pokud po nich budete cokoli chtít - budete tahat vždy za kratší konec.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2017, 19:23:13 »

1) ne
2) ne
3) nic nedostanete
4) viz reakce enzyma
Lhuty jsou sice dany zakonem, ale v podstate kdyz se presvihnou, neudelate s tim nic...
Normalne to zrealizujte. Prinejhorsim se to povoli dodatecne v ramci rizeni o odstraneni stavby.
Vse je lepsi nez vyvazeci jimka. Pochopil jsem, ze neni moznost zaustit do recipientu. Jak budete resit rozstrik z COV v zime?
« Poslední změna: 28 Srpna 2017, 19:26:30 od akit »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2017, 19:31:53 »

ad 1) teoreticky byste mohl aplikovat postup k opatření proti nečinnosti § 6 odst. 1 SprŘ + § 80 SprŘ u nadřízeného orgánu, ale pak bych se ani nepokoušel tu ČOV postavit bez stavebního povolení.
Při postupu podle akita se sice dopustíte formálního znaku přestupku, ale pokud je jediným nedostatkem žádosti údajné pozdní podání a vy máte důkaz, že bylo podáno včas, materiální znak přestupku = nula. Neberte mě moc vážně, stavební zákon a správní řízení o stavbách jej zcela mimo můj obzor.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2017, 19:41:36 »

nemáte potvrzenou kopii z podatelny/ od úřednice?
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2017, 21:23:57 »

nemáte potvrzenou kopii z podatelny/ od úřednice?

Mám zkoopírovanou první stranu žádosti s razítkem, podpisem, a ručne dopsaným textem,, že byly převzaty 2 svazky dokumentace.

Bez povolení tam do země nekopnu. Sousedi jsou ještě větší zmrdi, než ti na tom úřadě. Je tam i pár bývalých policajtů. Takže do jara času dost. Jestli dostanu povolení za 2 měsíce, tak už nebude počasí na realizaci svépomocí.

Takže asi budu ve volných chvílích otravovat úřad a začnu studovat paragrafy od enzyma.

IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Trable se stavebním úřadem
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2017, 10:05:26 »

Na cov-ku podla mna treba vyjadrenie vodopravneho uradu (na ten vsak) a pokial je kladny, malo by to ist aj na ohlasku. Vybehal by som si ten vodoprav a normalne to tam zakopal a paralelne s tym poslal ohlasku.

OT - skutocne mate tu COV dobre premyslenu? Je ta chata obyvana celorocne? Pokial nie, do cov by som nesiel, bakterie budu hladovat a chcipat, furt to bude smrdiet, furt s tym budu problemy.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj