30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C  (Přečteno 11379 krát)

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Zdravím, dorazila mi výzva na zaplacení určené částky a než začnu řešit obvyklé kolečko, tak mám dotaz vycházející z mnou chápaného konfliktu "automatického zařízení bez obsluhy" vs. SprDel, založeného na tom, že zde na fóru je již řešena ne-automatika zařízení Ramer 10C.

Čili konkrétní dotazy pro tuto fázi:

1. Napsat zpět úřadu jako provozovatel, že není jisté, že měření bylo provedeno automatickým prostředkem a žádám ukončení. Mohu rovnou takto, nebo je nejprve třeba studovat spis (mám to ze všech lokalit kde se vyskytuji poměrně daleko) a jako provozovatel doložit na základě návodů, listin popř. žádostí o výslech dotyčných policistů, že tomu tak skutečně nebylo? Nebo je to opačně a je toto povinností úřadu?

2. Pokud je předchozí idea s ne-automatem mylná, nejistá, příliš komplikovaná apod., je v této fázi lepší ignorovat (hrozí turbo?), nebo již nyní vygenerovat Helmuta (schránku rozdílnou od mého trvalého bydliště se štítkem mám k dispozici) ?

Děkuji předem za posouzení a rady
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil

Chce to vidět spis a hlavně fotku.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Chce to vidět spis a hlavně fotku.

To bohužel do 15 dnů od doručení výzvy nestihnu. Resp. stihnul bych to ten 15. den - za předpokladu, že bych na úřadě někoho zastihl (úřední hodiny pouze pondělí a středa).
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil

Tak zkus požádat někoho ze sítě nahlížečů ;-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Uredni den je nesmyl, nahlizet do spisu muzete kterykoliv pracovni den v pracovni dobe.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Poptáno.

Když to nevyjde přes spřízněné "nahlížeče", je kruciální ten spis získat (pro mě za cenu nákladů zhruba ve výši výpalného a ztraceného půldne), nebo jde jít druhou cestou (anti-turbo) helmut?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Možno zkusit i žádat dle infz. a nechat si to poslat do datovky u spřízněné osoby ale spoléhat se na to, že vyjdou vstříc se nedá :(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

sprriz: A nebo kombinace.. napište že nebylo měřeno automaticky a tak si myslíte že neměli vůbec posílat odpustek.. tak ať to prověří a když dojdou k opačnému názoru tak chcete udat řidiče.

Když budou pak chtít pokračovat tak by měli poslat další dopis a chtít údaje řidiče.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Tak jsem se po třech dnech dovolal na úřad. Není tam až do úterý žádná úředně oprávněná osoba, reálně tam není údajně nikdo (dovolené). Čili do spisu se nedostanu i když už jsem tam chtěl jet na blind.

Mám tedy další postup vystavět na nedostupnosti spisu (jak to doložím?) ? Nebo (anti-turbo) Helmut? Nebo tato situace zavdává ještě jinému postupu? Předpokládám, že když se ke spisu dostanu po té 15-denní výpalné lhůtě v ono úterý, tak už je mi to houby platné a jede sprdel?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

viz http://www.policie.cz/clanek/radarovy-meric-ramer-10-c.aspx :

"Ad 2. RAMER 10 je umístěn i ve stacionárních zařízeních, písmeno „C“ označuje umístění ve vozidle. " takze merili z auta.

k tomu co je a co neni automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy a jak pripadne argumentovat nebo co po uradu pozadovat:
http://road-fens.cz/metodicke-stanovisko-md-k-objektivni-odpovednosti-provozovatele-vozidla/
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2017, 15:30:25 »

Získal jsem spis. Fotka zezadu plus je v zákrytu ještě malá část jiného vozidla.

Předpokládám, že i tak varianta udat řidiče a bojovat v rovině samotného původního přestupku stejně nemá smysl, poněvadž i v případě "výhry" spadne věc na sprdel kvůli neprokázání viny, že?

Čili zpátky k anti-turbo helmutovi, nebo je nově se znalostí spisu vhodnější jiný postup (zpochybnění automatického měření apod.) ?

Deadline k zaplacení-udání je již teď v pondělí.

Díky za rady.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2017, 09:49:37 »

Dnes je deadline, poradí někdo ještě narychlo?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2017, 09:59:11 »

Podle mne to proste neni automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy a tim padem nelze sprdelizovat. Viz ty odkazy. ktere jsem daval vyse. Takze budto ignorovat a pokud rozjedou sprdel, tak napadnout tu 'automatizovanost' nebo Deadmutha, idealne s dorucovaci adresou v CR.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C
« Odpověď #13 kdy: 04 Září 2017, 14:42:43 »

Pokud šlo opravdu o oktávku a nikoliv pevný radar, opravdu je možné spadnout do Sprdele a pak se v něm hájit, když to dotáhnete až k rozhodnutí vinen, tak se odvolat a tam by to mělo klapnout. Ale zase nejspíš, že Helmut bude jednodušší. Znáte celý postup Helmuta? (Zejména se musí opravdu přiznat, že v ten čas a na tom místě řídil.)

Jednou za měsíc -tím městem- projíždím v pátek odpoledne. Mohl bych být vaším zmocněncem pro jedno nahlížení a zkusil bych, že by mne nenechali nahlédnout do spisu. (Ale nejdřív musí ve spisu neco přibýt, co vy neznáte.)
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec: výzva výpalné, automatický(?) prostředek Ramer 10C
« Odpověď #14 kdy: 24 Září 2017, 16:46:16 »

Nakonec jsem se rozhodl zkusit Helmuta a teď si chci jen ujasnit, se domnívám ne úplně korektní situaci. Helmut byl obeslán, ale přišel úplně totožný dopis (výzva) jako provozovateli (ani to sem nebudu dávat, je to 1:1), přičemž Helmutovo jméno je jen na obálce a v dopise je delikt provozovatele, jméno provozovatele atd. totožné jako u první výzvy provozovateli.

Neměl by Helmut obdržet něco ve smyslu "byl jste napráskán tím a tím provozovatelem, zaplaťte/braňte se zde" ?

Lze toho využít při obraně - počítám zmocnění provozovatele Helmutem a další vedení sporů jím. Nebo je to korektní standard a dotáhnout Helmuta do nezaplacení?
IP zaznamenána