30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Překročení rychlosti v podmínce  (Přečteno 8782 krát)

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Překročení rychlosti v podmínce
« kdy: 23 Srpna 2017, 23:12:41 »

Zdravím, prvně bych se chtěl omluvit, žee to je napsané tak najednou, píšu to na telefonu.
Jako nováček přes pokuty bych vás rád požádal o radu.

Papíry mám celkem krátce, teprve to bude třetí rok a neměl jsem ještě žádnou pokutu, ale před měsícem a půl jsem dostal svou první, když jsem prevzal služební auto a než jsem dostal do ruky citlivou spojku a plyn tak to trvalo..
Ovšem po asi 500m po převzetí auta mě naměřili 78 po odečtu 75. S pokutou jsem souhlasil a zaplatil na místě. Měl jsem to za tři body, 2000 na místě a podmínku na rok.
Měsíc jsem jezdil jak dědula, tvořili se za mnou kolony a dával jsem si majzla. Ale pak přišel moment, kdy přede mnou vyjel asi 400m z odbočky kolega a chtěl jsem ho dojet a pozdravit. V těch 300 metrech z kopečka kde jsem to rozjížděl zrovna stala neoznačená Octavie.

Když mě pak kousek dál zastavili, tak mi nechtěli ani ukázat fotku a že to není jejich povinnost. Tak jsem jsem s ničím nesouhlasil a šli to řešit jako bych s tím souhlasil.. Ovšem pak došli s tím, že již mám pokutu měsíc zpět za rychlost.. Že to půjde do správního rychlost byla přibližná jako na první pokutě (nevím přesnou hodnotu)
A policajt si mě ještě vyfotil jak stojím u služebního auta.

Jaké mám nyní možnosti? Jak to se mnou bude? Říkal jsem si, že hold přijdu o papíry a budu se muset živit jiným způsobem. Jenže dnes mi kamarád napsal, že to není pouze o tom, že přijdu o papíry a zaplatím pokutu za rychlost. Ale že přijdu o papíry a zaplatím pokutu 10-20 tis, podle toho jak to vyhodnotí.

Děkuji za radu a přeji pěkný den

D.

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk
« Poslední změna: 23 Srpna 2017, 23:26:55 od Daliii »
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2017, 23:16:35 »

Abych dodal informace.. U obou pokut to bylo na 50 a první byla městská policie a druhá státní

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2017, 00:21:34 »

Zaprvé byste mohl naskenovat papír o tom, jak máte "podmínku na rok", protože já sám jsem ho neviděl a zajímalo by mě, jak je to formulované. Zabělte údaje o sobě a klidně i údaje o úřadu, nechte vidět data.

Zadruhé podle http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-3.html
byste opravdu měl nyní dostat zákaz řízení aspoň na měsíc, spíše ale na těch 6. Samozřejmě pouze v případě, že správní řízení náhodou nevyhrajete.

Protože nyní nemáte v ruce ohledne nového řízení nic, asi nic dělat nemůžete. Jakmile přijde příkaz nebo jiný papír o zahájení řízení, doporučoval bych se hned obrátit na nezaplatim.cz, kteří mají hodně zkušeností a mají vyšší šanci něco vyhrát, než vy sám.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2017, 00:30:02 »

Zaprvé byste mohl naskenovat papír o tom, jak máte "podmínku na rok", protože já sám jsem ho neviděl a zajímalo by mě, jak je to formulované. Zabělte údaje o sobě a klidně i údaje o úřadu, nechte vidět data.

Zadruhé podle http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-3.html
byste opravdu měl nyní dostat zákaz řízení aspoň na měsíc, spíše ale na těch 6. Samozřejmě pouze v případě, že správní řízení náhodou nevyhrajete.

Protože nyní nemáte v ruce ohledne nového řízení nic, asi nic dělat nemůžete. Jakmile přijde příkaz nebo jiný papír o zahájení řízení, doporučoval bych se hned obrátit na nezaplatim.cz, kteří mají hodně zkušeností a mají vyšší šanci něco vyhrát, než vy sám.
Zdravím felixi,
žádné písemné potvrzení o podmínce jsem nedostal, bylo mi to jen slovně řečeno městskou policií, že když dostanu další pokutu za rychlost v průběhu 1 roku, bude to už o řp..

Nemám žádné dokumenty ještě. Jediné co mám je papírek o zaplacené pokutě a stvrzenku. Zatím co jsem to tu proletěl opravdu rychle tak využívat lhůty. Zítra mám poslední směnu před volnem tak si  zde nastuduji nějaké info.

Děkuji za radu, pěkný zbytek večera.

D.

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2017, 00:39:13 »

Pokud se oba případy staly v obci, pak to skutečně smrdí (mimo jiné) zákazem řízení v případě prohry.

Využívání lhůt je základ, dopisy přebírejte poslední den, kdyby Vás náhodou odchytila doručovatelka, nemáte u sebe doklady. (předpokládám, že nemáte datovou schránku)

Šlo by nějak blíže popsat to poslední změření, případné pronásledování a jiné související věci? Ideálně vč. odkazů na mapu.

V tom prvním případě už nic zachraňovat nepůjde, nicméně by se hodilo alespoň vědět, jak vypadal blok (na jaký přestupek to napasovali).

Hlavně nesundávat kalhoty, když je brod ještě daleko, už se podařilo vyhrát různé věci.

Protože jde o papíry, přesouvám do neveřejné sekce.

IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2017, 00:49:14 »



Pokud se oba případy staly v obci, pak to skutečně smrdí (mimo jiné) zákazem řízení v případě prohry.

Využívání lhůt je základ, dopisy přebírejte poslední den, kdyby Vás náhodou odchytila doručovatelka, nemáte u sebe doklady. (předpokládám, že nemáte datovou schránku)

Šlo by nějak blíže popsat to poslední změření, případné pronásledování a jiné související věci? Ideálně vč. odkazů na mapu.

V tom prvním případě už nic zachraňovat nepůjde, nicméně by se hodilo alespoň vědět, jak vypadal blok (na jaký přestupek to napasovali).

Hlavně nesundávat kalhoty, když je brod ještě daleko, už se podařilo vyhrát různé věci.

Protože jde o papíry, přesouvám do neveřejné sekce.

Bohužel staly. Chápu, že s prvním se již nedá nic udělat, to ani nechci, chci získat informace jestli se s tím dá něco dělat nebo ne a popřípadě co z toho bude (včetně té pokuty, odebrání řp + psychotesty při žádání?)

Datovou schránku nemám a to, aby mě doručovatelka zastihla je sen.. (pro posledních 6 balíků jsem si musel dojet osobně, ikdyž jsem byl celou dobu doma :))

Samozřejmě, není problém to popsat, jestli to je opravdu v neveřejné sekci a nedostane se k tomu nikdo z protistrany. Hned zítra jak budu mít čas a sednu k pc vletím na to.

Včetně kopie první pokuty. (možná to bude užitečné, protože státní p. Nevěděli kolik jsem jel a ptali se mě kolik jsem jel, že jsem dostal pokutu.. Odpověď byla, lehce přes limit, nic jsem nespecifikoval)

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2017, 01:11:23 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, je to zbytečné a snižuje to přehlednost (nic hrozného se nestalo, ale pro příště).

V obci pro "podmínku" stačí překročení o 20 km/h, mimo obec je to až 30 km/h, proto jsem se raději ptal. Jak psal mrfelix, v případě prohry hrozí zákaz řízení na 1-6 měsíců (po polovině je možné žádat o prominutí zbytku trestu), 3 trestné body a pokuta 2500-5000 (plus 1000 za správní řízení pokud nebude rozhodnuto v příkazním řízení). Psychotesty by byly potřeba v případě uložení nejvyšší délky zákazu řízení, tedy 6 měsíců (§ 87a odst. 3 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb.).

Na doručovatelku pozor, jistě znáte zákon schválnosti.

Sekce je neveřejná, ale zaručit naprostou diskrétnost samozřejmě nemůžeme (naopak, co když jste Vy úředník, který vymýšlí jak co nejlépe potrestat řidiče, který podruhé překročil rychlost o 20+ v obci a zjišťuje na jaké triky ze strany řidiče si má sát pozor?). Na druhou stranu není to tady hned tak na očích jako v běžných tématech. Neuvádějte jména, RZ, spisové značky a podobné citlivé údaje.

V tuto chvíli ještě stejně nemůžete nic dělat, vyčkejte na první dopis od úřadu, který převezměte poslední den lhůty, anonymizujte jej a vložte jej sem. V mezičase prostudujte fórum a FSM, dočtete se mnoho užitečných informací.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #7 kdy: 24 Srpna 2017, 01:29:44 »

Jakmile přijde příkaz nebo jiný papír o zahájení řízení, doporučoval bych se hned obrátit na nezaplatim.cz, kteří mají hodně zkušeností a mají vyšší šanci něco vyhrát, než vy sám.
Vážený zakladateli, pokud zvažujete jako alternativu vlastního boje komerční zastoupení, projděte si nezaplatim.cz. Jestli Vás to zaujalo, prohlédněte si jejich web a obchodní podmínky. Pak pochopíte, že vyčkávání na zahájení řízení není to pravé ořechové, ale je vhodné si pomoc zařídit dříve, než přijde první papír od úřadu. Rozhodující je datum zahájení správního řízení, nikoli např. datum přestupku.

Určitě si ještě projděte d-fensův článek o komerčním zastupování http://road-fens.cz/se-seznamem-expertu-to-nedopadlo-dobre/
« Poslední změna: 24 Srpna 2017, 02:31:05 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2017, 10:21:39 »

Daliii: Další případ "S pokutou jsem souhlasil a zaplatil na místě".. nesouhlasit už s první pokutou by tomu hodně pomohlo.. stačilo by vyhrát jeden případ a nejlépe by se obojí řešilo ve společném řízení a zákaz řízení by nehrozil.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #9 kdy: 26 Srpna 2017, 12:48:58 »

Chápu chápu, tady přikládám pokutu a snad jsem ji anonymizoval správně.


Popravdě ke komerčním společnostem, které mají řidiče zastupovat se stavím celkem negativně. A to kvůli známým aférám o podvodech.


2M: Bohužel jsem měl pokutu po poměřně dlouhé době, tak jsem to prostě bral za to a že si budu zase dávat nějakou dobu větší pozor.
Nečekal jsem, že budu muset řešit něco takového.

D.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2017, 10:33:08 »

Daliii: že Mike není žádný pán, ale kokot, ještě neznamená, že všechny komerční firmy na pokuty jsou zmrdi. Mrzí mě, že jeden takový imbecil a jeho Kocour vrhají stín na všechny piráty, potažmo i jejich zástupce.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #11 kdy: 03 Září 2017, 10:53:51 »

Jinak ke změření došlo na této silnici

https://goo.gl/maps/3bnwtRBfgp62

Ke změření došlo těsně před křížením ulicí Vejrostova a Teyschlova ze směru od Říčanská a zastavili mě v místě bodu na google mapách.

Silnice je krásně široká a prostroná. Ted ještě zrekonstruovaná a od pohledu bych tam řekl daleko vyšší rychlost než je 50
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #12 kdy: 03 Září 2017, 11:19:31 »

Předpokládám, že byli jako obvykle schovaní kousek před tou autobusovou zastávkou. Zastavovalo Vás stejné auto nebo jiné?
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #13 kdy: 03 Září 2017, 11:38:10 »

Byli přesně v tom bodě, který ukazuje, jen zajetí v té odbočce na tu "druhou" vejrostovu

Zastavovali mě státnáci.. změřila mě modrá octavie

Ke komerčnímu zastupovaní..
Odepsali mi, že mám počkat na dopis a ten jim posléze poslat oscanovaný a podle toho se rozhodnou, jestli mě zastoupí, či nikoliv
« Poslední změna: 03 Září 2017, 11:43:40 od Daliii »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v podmínce
« Odpověď #14 kdy: 03 Září 2017, 19:48:15 »

Možný scénář:

Budete požadovat předvolání svědka, který ve vozidle v době údajného změření cestoval jako stopař. Ten ve svědecké výpovědi uvede něco jako:

Dne XX.XX.XXXX okolo XX:XX hodin jsem utíkal na zastávku autobusu u Žebetínského rybníka, ale autobus směr Bystrc mi bohužel ujel. Zkusil jsem tedy stopovat. Zastavilo mi vozidlo tovární značky X, RZ YYY0000, ve kterém jeli dva muži. Přisedl jsem k nim a jeli jsme směrem do Bystrce. V místě naproti vodárně nebo co to je řidič zastavil vozidlo na kraji cesty, že na paralelní cestě má své auto a vystoupil. Já vystoupil také, jelikož už jsem to měl kousek. Spolujezdec přesedl na místo řidiče a pokračoval v jízdě. Byl bych rád, kdyby byl řidič za překročení rychlosti pokutován, rád bych tomu pomohl, ale bohužel neznám jeho identitu. Ty dva pány jsem viděl poprvé v životě, spolujezdce (pana obviněného) dnes při mé svědecké výpovědi podruhé. Doufám, že se správnímu orgánu podaří piráta najít a potrestat, jelikož rychlá jízda je strašně nebezpečná a je třeba ji tvrdě trestat. Jelikož nejsem ve věci nijak zainteresován, nemám důvod si vymýšlet nepravdy. Navíc vím, že bych se tak mohl vystavit přestupku křivého svědectví.

Vy verzi svědka potvrdíte, jen doplníte, že řidič je osobou Vám blízkou a jeho újmu byste pociťoval jako sobě vlastní a tedy nebudete uvádět jeho jméno.
IP zaznamenána