30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva - Breclav - nove radary  (Přečteno 8198 krát)

moralles

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #15 kdy: 24 Dubna 2018, 13:53:19 »

@Mesec potom to doznani mi napis kamos nemec. 
mam par byvalych kolegu z prace, tak nejak spojim dohromady jejich jmena a ulici a bude z toho jeden super nemec.

diky vsem. pak dam vedet jak se to posunulo
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #16 kdy: 24 Dubna 2018, 16:10:15 »

Ve lhůtě uvedené v dopisu nebo ve lhůtě 60 dní od přestupku (co bude později) udat Helmuta (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště mimo ČR, doručovací adresa).

Na doručovací adrese musí existovat přístupná schránka s Helmutovým jménem a je potřeba do ní mít přístup a kontrolovat ji. Je také dobré poslat Helmutovi na doručovací adresu třeba pohled, aby si pošťačka zvykla, že tam Helmut schránku má. Doručovací adresa se nutně nemusí lišit od trvalého bydliště, pokud máte v zahraničí vhodnou schránku.

Helmut se doznat může, ale je vhodné aby jej provozovatel udal.
IP zaznamenána

Vision

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #17 kdy: 11 Května 2019, 18:40:46 »

Chlapi, už dlouho tady nikdo nepsal o situaci v Břeclavi.
Slyšel jsem, že od r.2020 chystají nový radar na Hodonín, kde už dnes měří občas MP.
Ale také mám jednu zajímavou "novinku" prý tam skončil ten vedoucí přestupků, co učil ty úředníky na radaru, a má to teď na starosti nějaká ženská, co přišla s fackovacích přestupků. To asi nebude bůhvíco, tak bych ji pořádně otestoval různými postupy o kterých se tu píše, však tušíte ;-)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #18 kdy: 11 Května 2019, 22:25:11 »

Netusime. My vsichni tady uzkostlive dodrzujeme spavne uredni postupy a dokonce jsme tak velkorysi, ze dobrovolne poskytujeme uradum poradenske sluzby vcetne praktickych prikladu.
IP zaznamenána

veteran

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #19 kdy: 03 Prosince 2019, 05:02:48 »

Jak se tam v tom dopise píše o sdělení totožnosti řidiče, bylo by možné to napsat i takto, nebo odepřít vysvětlení nelze?

Totožnost osoby, která vozidlo řídila je mi známa a dále ve smyslu $11 odst. 4 zák. č. 553/1991 Sb. a čl. 37 LZPS odepírám vysvětlení.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #20 kdy: 03 Prosince 2019, 06:37:04 »

zkratka do přestupku provozovatele
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - Breclav - nove radary
« Odpověď #21 kdy: 03 Prosince 2019, 07:02:42 »

Jak se tam v tom dopise píše o sdělení totožnosti řidiče, bylo by možné to napsat i takto, nebo odepřít vysvětlení nelze?

Totožnost osoby, která vozidlo řídila je mi známa a dále ve smyslu $11 odst. 4 zák. č. 553/1991 Sb. a čl. 37 LZPS odepírám vysvětlení.

Lze, ale je to horší než neudělat nic. Vy nemáte žádnou povinnost na základě výzvy k úhradě určené částky činit cokoliv. Můžete zaplatit, můžete označit řidiče, ale nemusíte dělat nic. Nicnedělání ovšem může vést k tzv. turbomodelu, což znamená, že SO1 bez jakýchkoli “nezbytných kroků ke zjištění pachatele přestupku” zahájí řízení proti provozovateli, což je bohužel (pravděpodobně nezákonná) praxe, kterou ale posvětil i NSS. Pokud podání vysvětlení odepřete, SO1 zahájí řízení proti provozovateli hned - a víceméně v souladu se zákonem.
IP zaznamenána