30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?  (Přečteno 14930 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
[?] Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« kdy: 02 Dubna 2014, 00:48:40 »

Dobrý den pánové,
Rád by jsem se s vámi podělil o zkušenost která se mě stala. Jedu si to domů v Praze po hlavních kde jsou průjezdové kamery (rychlost si příliš nehlídám) z ničeho nic majáček a protože se mě nechtělo zastavovat jen tak uprostřed hlavní (v noci) pomalu jsem pokračoval k blízké benzínce. Z policejního vozu vyskočí 3 chlapy chtějí doklady a tážou se zda vím kolik se jezdí ve městě. Řeknou že zkontrolují alkohol a drogy, po pěti minutách jeden přijde za ostatními s tím že testy na drogy vlastně nemají :D (i tak jako odpůrci drog mi to bylo jedno) a tak následuje jen dýchnutí (negativní).
Na 20 minut zalezou do vozu a následuje rozhovor, kvůli kterému to vlastně píši. Zkontroloval jsem si  že radar ve voze nemají pouze jakýsi mobil uchycený naležato na předním skle.

Následně vyleze pouze jeden a dosti arogantně mě sdělí že jsem je 95 Km/h a že vše předává ke správnímu  řízení. Tážu se jakým zařízením jsem byl změřen a on že to mají nahranné na zařízezení (tom mobilu). Chci ukázat papír s ověřením od metrologického ústavu a na to mě bylo řečeno doslova „žáný certifikát to nemá ale dle mé zkušenosti pro takové případy které již měli zákaz řízení jako jste vy, to magistrátu stačí“. Tak jsem poděkoval a pán policista nasedl do vozu a frčel dále.

Nic mě nedal podepsat žádný papír jsem od něj neviděl ani nedostal.
Mám z toho takový pocit že jen strašil ale raději bych zda mě můj pocit někdo zde potvrdí. Neumím si představit že by někdo mohl vůbec vsled vážně že stačí aby policista nahrál něco na necertifikované zařízení když se kvůli metodice měření skutečným radarem píší elaboráty o 50 stranách. Děkuji všem za reakce a zkušenosti  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2014, 08:41:14 »

Mám z toho takový pocit že jen strašil ale raději bych zda mě můj pocit někdo zde potvrdí. Neumím si představit že by někdo mohl vůbec vsled vážně že stačí aby policista nahrál něco na necertifikované zařízení když se kvůli metodice měření skutečným radarem píší elaboráty o 50 stranách. Děkuji všem za reakce a zkušenosti  :)
To je naprostá kravina. Podle mě fízl jen prudil, zkusili alkohol a to jim neklaplo, tak dělal machra. Nemluvě o tom, že když nic nesepsali, tak nemají v ruce žádný úřední záznam atd. Počítejte na 100 %, že nic nepřijde.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2014, 09:41:04 »

Samozřejmě mě to tak taky připadá, to že by mohl být záznam z nějakého necertifikovaného zařízení použit nelze.  :) Když jsem si celou situaci ještě jednou rozebíral napadla mě jedna možnost, která by byla ale velmi nemilá a opravdu nevím, jak by se šlo z něčeho podobného dostat.
Napadla mě tato konstrukce:
1) Jel jsem pod průjezdovou kamerou (první na začátku, druhá na konci s bleskem)
2) Policisté tam někde číhali u krajnice (protože opravdu nevím kde se za mnou tak rychle vzali a to prostor za sebou kontroluji vcelku pravidelně) a čekali, až pojede někdo "rychle"
3) následně po projetí kamer řidiče stopnou aby znali "jistě" totožnost kdo řídil pro správní řízení. Telefon na předním skle slouží jen pro pořízení videa

Bylo by tohle vůbec možné? Z toho jediného mám strach, za normálních okolností se využije tvrzení "já jsem vozidlo neřídil" a hrozí max pokuta (dle zkušeností ani to) ale v tomhle případě opravdu nevím jak by to bylo možné ve správním řízení "pořešit"

Děkuji
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2014, 09:51:02 »

zbytečně se stresujete  ;)

konstrukt s úsekovými kamerami a následným ztotožněním řidiče je sice logický, ale dávat si takovou námahu (s nejistým výsledkem) si určitě nebudou

jak píše kolega výše - zkusili klasické bubu. na rychlost jste jim nereagoval (tj. se nepototento a netahal hned šrajtofli), na alkohol taky nic, lékárničku teda asi vzdali rovnou  ;D

kdyby něco měli, tak by to určitě sepsali a snažili se vás hnát do kouta, ale tohle jejich vaření z vody bylo tak evidentní, že se nejspíš sami styděli
IP zaznamenána

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2014, 10:29:46 »

Dobrý den, Nestalo se Vám to včera? Možná to byl apríl.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2014, 10:31:20 »

Děkuji za názor  :) ono dokud jde ono dokud je to do 40 km tak je to vcelku sranda ale znovu rok bez ŘP by mě asi jeblo :D předtím jsem nebyl příliš zběhlý v tom jak se věci mají (stále nejsem nějaký ostřílený matador :D ) A vždy když mě páni policisté dávali blokovou pokutu za 200 Kč byl jsem jim vlastně vděčný "že tak málo" a na dotaz zda za to dostanu nějaké body byla vždy odpověď "nebojte, žádné body vám nedáme" :D

Co zkusit trochu fabulovat nad tím zda děj s průjezdovou kamerou který jsem popsal výše když by nastal tak zda by bylo možné se z něj dostat. Čistě teoreticky mě to nepřipadá tak že by si „dávali takovou námahu“,  odpadají jim tím ty nepříjemné povinnosti s nastavením a správným užitím radaru. Průjezdová kamera vás zachytí na začátku pak na konci  a policista jen odchytne piráta silnic na konci - to by byla ta lepší možnost protože by se dalo tvrdit že na začátku jel někdo jiný – v horším případě jedou celou dobu za vozem a natáčejí ho aby bylo prokazatelné kdo řídil.
Vím je to trochu přehnané ale…  (doufám že jim sem nedávám nový návod na piráty silnic :D)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2014, 10:34:17 »

Dobrý den, Nestalo se Vám to včera? Možná to byl apríl.

to si asi vystřelili z hodně řidičů :D nevím jak jinde ale poslední týden v Praze kolem 8 h - půlnoci jsem jich viděl víc než za celou zimu. Očividně jim začalo jaro a co se nestihlo přes období zimního spánku musí se dohnat nyní :D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2014, 10:58:26 »

Napadla mě tato konstrukce:
1) Jel jsem pod průjezdovou kamerou (první na začátku, druhá na konci s bleskem)
2) Policisté tam někde číhali u krajnice (protože opravdu nevím kde se za mnou tak rychle vzali a to prostor za sebou kontroluji vcelku pravidelně) a čekali, až pojede někdo "rychle"
3) následně po projetí kamer řidiče stopnou aby znali "jistě" totožnost kdo řídil pro správní řízení. Telefon na předním skle slouží jen pro pořízení videa

Bylo by tohle vůbec možné?
Teoreticky možné by to asi bylo, ale vidím tam problém především ve spárování zaznamenání samotného přestupku a času ztotožnění řidiče.
Tzn. automatické zařízení zaznamenalo, že vozidlo X jelo v čase Y rychlostí Z, ale kde je dokázáno, že právě potom Vás fízlové zastavili a ztotožnili? Klidně byste mohl tvrdit, že vozidlo na záznamu z kamery řídila osoba blízká, vy jste tam jel půl hodiny předtím (nebo potom) povolenou rychlostí a fízlové vás zastavili, ale to je jiná situace než to, co zachytila kamera (ze předpokladu, že na ní nejste vyfocen, ale v zásadě se ta argumentace dvou různých skutků dá použít i tak). Že mají fízlové eventuelně na mobilu nastavený nějaký čas a datum, to si můžou leda strčit do prdele  :)

Dále je tu problém spárování samotného záznamu a skutečnosti, že Vás pak zastavili a ztotožnili. Ty záznamy ze systému posílá MP na Magistrát, jak by kdo věděl, že po vyfocení konkrétního záznamu Vás zastavili a ztotožnili, jak by se to dostalo na stůl konkrétnímu úředníkovi řešícímu tento konkrétní případ? Tohle nejde žádným způsobem dát dohromady.

Tady je navíc faktor nesepsání jakéhokoliv úředního záznamu, takže jak by to asi chtěli zpětně dokazovat?

Navíc pro systém je důležité vybírání prachů a tady by sami sobě vzali možnost řešit to jako SprDel, protože už by tam nebyla splněna podmínka, že totožnost řidiče není známa. Tudíž by to museli řešit v klasickém přestupkovém řízení se vším, co to obnáší.

Je to hrozně komplikovaná konstrukce, která by pro ně měla samé nevýhody (nemožnost uplatnit SprDel / problematické dokazování, když fízlové sami rychlost neměřili / nemožnost dát záznam z kamery a úkony fízlů vůbec dohromady).
« Poslední změna: 02 Dubna 2014, 16:30:24 od jkraus222 »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2014, 11:05:32 »

Aha chápu :) teoreticky to možné je a bylo by to pro ně výhodné, ale jsme v CZ a samozřejmě nic není "dotažené do dokonalosti" :D (naštěstí). Děkuji, vcelku jste rozptýlil mé obavy…
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2014, 15:44:10 »

dokaď jim stačí rozmazané fotky z radarů aby odhadem 80-90% lidí zaplatilo, tak nemají důvod to takhle komplikovaně organizovat.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti pomocí mobilu, co to je?
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2014, 14:32:03 »

dokaď jim stačí rozmazané fotky z radarů aby odhadem 80-90% lidí zaplatilo, tak nemají důvod to takhle komplikovaně organizovat.

To ano, jen jsem si říkal zda to není nový způsob boje proti "silničním pirátum"
IP zaznamenána