30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo  (Přečteno 13265 krát)

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« kdy: 16 Listopadu 2013, 15:12:15 »

Dobrý den,
předem chci moc poděkovat za tento web, stejně jako za FSM manuály na DF. Pročetl jsem MUDR Berana, tento web, i FSM, ale přiznám se, že pořád nevím, co mám dělat ve svém případě přestupku. Je to můj první přestupek, tak nechci, aby mě nachytali na švestkách.
o co jde - přišla mi výzva od Policie CR (Kongresová 2) k podani vysvetleni. prestupek se stal začátkem roku 2013 (po 19.1.) s firemním vozidlem, které jsem měl svěřeno. jde o překročení rychlosti o více než 30 km (nájezd od Teplic na okruh, kde je 80km/h). První výzvu jsem odpověděl doktorem, přišla mi druhá teď na prosinec. celkově v den předvolání v prosinci bude do prekluze zbývat lehce přes 4 měsíce. Jedná se o firemní vozidlo, proto nechci firmě dělat potíže. Co teď s tím?
mám pár nápadů, ale žádným z nich si nejsem jistý.
1) půjdu tam, prohlédnu si fotku, kde možná budu já, řeknu, že to nejsem já, a že ten den jsem vozidlo nejen řídil já, ale že jsem ho i půjčil kamarádovi (ví o tom) a ať předvolají jeho, že to mohl být klidně on. až se tak stane, on jim řekne, že to je blbost, a že jsem to měl já, půjdou zpět za mnou, já si vzpomenu, že tedy ok, že jsem to já, ale odmítám zaplatit a budu chtít správní řízení, kde budu moct mít zástupce, seznámit se s důkazy atd...

ale bojím se, že pokud já udám kamaráda, ten to odmítne, tak už fízlové nepůjdou zpět za mnou, ale napálí pokutu firmě.

2) nepůjdu tam a pošlu jim dopis, kde napíšu, že ten den jsem opravdu vozidlo měl svěřené a víc nic (k tomu mě inspirovala debata zde).

nevýhoda - píšou, že se má přijít osobně a nevím, co by následovalo a zda by to zase nešlo za firmou

3) půjdu tam, řeknu, že jsem ten den vozidlo svěřené měl, ale že odmítám dále vypovídat bez svého zástupce.

nevýhoda - nevím, zda na to mám právo vůbec při podání vysvětlení a zda by rovnou se mnou nechtěli na místě zahájit řízení.

Celkově mám obavy z toho, aby se na to v nasranosti nevykašlali a nešli rovnou za firmou se SPRDELem. Proto se asi nevyhnu tomu, že se přiznám. jde o to k čemu a kdy.

Prosím zkušenější borce o radu. Děkuji!

Johnny
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2013, 11:00:45 »

Nijak na to nereagujte, viz mé příspěvky zde http://30kmh.cz/index.php?topic=338.msg797#msg797
Je dost pravděpodobné, že to vyšumí, i když zde už probíhá nějaká komunikace, což tu pravděpodobnost o trochu snižuje.
Posléze by to mohli poslat na Magistrát, ale s prekluzí 4 měsíce není problém to dotáhnout do úspěšného finále.
Píšete, že se jedná o firemní vozidlo - jak je tedy možné, že obeslali Vás? Na základě čeho?
IP zaznamenána

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2013, 14:36:54 »

Děkuji za odpověď.

Pokud to budu ignorovat a oni to náhodou budou chtít dál řešit (i když jste psal, že to tak většinou nebývá), co bude následovat? Mohou jít rovnou za firmou, že chtějí výpalné, nebo to musí postoupit Magistrátu, a ten zahájí správní řízení se mnou? Není mi totiž moc jasná ta další fáze.

Jinak informace o mně mají přímo z firmy, kde se to u nás řeší standardně tak, že správce vozového parku na podobné výzvy koukne do knihy jízd a nahlásí člověka, co měl ten den svěřeno vozidlo. takže to mají přímo od zdroje...

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 18 Listopadu 2013, 08:32:16 »

Pokud to spadá pod SprDel (rychlost změřena automatickým radarem v době, kdy už platil SprDel), Magistrát pošle zaměstnavateli výzvu k uhrazení částky nebo ať napráší, kdo řídil. Zaměstnavatel napráší Vás. Následně Vám patrně dají pokutu příkazem, proti kterému můžete podat odpor. V tuto chvíli by bylo na místě seznámit se se spisem a podle toho přichystat další strategii, což je něco, co teď nemá smysl hypoteticky rozvíjet.

Osobně bych v tuto chvíli nereagoval nijak a věřil tomu, že se to z Kongresovky už nikam neposune (šance 90 % v případě, že byste na ně sral od začátku, když jste s nimi už začal jednat, vidím to tak na 60 %). I kdyby se to posunulo, dá se to rozbít. Navíc je vzhledem k prekluzi dost vysoká šance, že už to celým soukolím včas neproleze, nebo že to někomu dokonce dojde a radši budou lovit jiné ryby než to zkoušet na takovou, která asi stejně uplave.

Když na tu fízlárnu půjdete, budou z Vás mámit pokutu a i když nezaplatíte, urychlíte celé předání věci na Magistrát.
IP zaznamenána

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2013, 14:32:27 »

díky, budu se řídit Vaší radou a uvidíme.

Budu informovat o dalším průběhu.
IP zaznamenána

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost, Praha - firemní vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2014, 10:13:14 »

Ridil jsem se radou, nikam jsem nesel a od te doby nic. za tyden prekluduje  :)

Jeste jednou diky za cennou radu!
IP zaznamenána