30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Boj o řidičák - 93 na 50 :-(  (Přečteno 13579 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #15 kdy: 15 Srpna 2017, 11:13:21 »

Co vám na tom není jasné? Nebyl jste ztotožněn na místě, jste za vodou, pokud se v tom budete dál šťourat tak to akorát prohrajete

Prostě odepište že totožnost řidiče je vám známa ale odmítáte vypovídat a že soudruhům držíte palečky aby vypátrali pachatele, tím to pro vás končí. Co je na tom nejasného?
« Poslední změna: 15 Srpna 2017, 11:24:46 od t4455 »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #16 kdy: 15 Srpna 2017, 11:23:14 »

Var. 1 je zde v tomto případě doporučována, avšak další varianty budou v tomto případě pravděpodobně také fungovat.

Orgáne,

ve věci č.j. ABC/123 se vyjadřuji takto:

var. 1: V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odepírám výpověď.
var. 2: V době údajného přestupku auto řídil Helmut Weber, narozen, adresa
var. 3: V době údajného přestupku auto řídil Josef Mrtvola, narozen, adresa

S pozdravem Míru zdar

Jan Provozovatel
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #17 kdy: 15 Srpna 2017, 11:36:49 »

Hele o automat nešlo, ale mohlo jít o fízly během domluveného měření. Helmut to jistí, maximálně to spadne na provozovatele, což by se stalo i při čistém odmítnutí.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #18 kdy: 15 Srpna 2017, 14:29:49 »

Čtu všechno možné, ale odpověď mi pořád není jasná .-(

Jestli čekáte, že zde vám někdo nadiktuje, co přesně máte kam napsat, tak to opravdu, ale opravdu nebude. Tady je fórum, kde jsou vylíčeny příběhy s různým koncem (či ještě před ním) a je nutné zdejší fórum číst tak trochu jako Bibli (tedy hledat podobenství mezi příběhy a vaší životní situací a najít ten nejpřiléhavější). Jinými slovy - předpokládá se, že čtenář fóra je v zásadě dospělý, svéprávný, je schopen samostatně jednat (a za své jednání nést zodpovědnost) a umí používat svoji hlavu. Pokud některou z těchto podmínek nedáváte, tak s tím vám na fóru nikdo nepomůže a je třeba se obrátit na některou z komerčních služeb (a i zde je třeba vybírat pečlivě).

Velmi hezký vhled do celé problematiky najdete přes Google (Hesla "dfens FSM"). Je ucelený, strukturovaný a je tam vše, na co se ptáte (plus mnoho dalšího). Konečně, odkaz na FSM máte v záhlaví každého hlavního tématu fóra, a to tučně. Ano, je to delší než tweet, takže vám to zabere něco času. Proto řeči, že odpověď vám není pořád jasná, fakt neberu - nejspíš jste jen nehledal nebo nedočetl. Je na vás, jestli je pro vás důležitější řidičák, nebo pár hodin VAŠEHO (nikoliv našeho) času.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #19 kdy: 15 Srpna 2017, 21:42:12 »

a nebo je tu samozřejmě možnost kontaktovat "nezaplatim" a za bankovky to "mít vyřešené"
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #20 kdy: 16 Srpna 2017, 08:39:25 »

Jestli čekáte, že zde vám někdo nadiktuje, co přesně máte kam napsat, tak to opravdu, ale opravdu nebude. Tady je fórum, kde jsou vylíčeny příběhy s různým koncem (či ještě před ním) a je nutné zdejší fórum číst tak trochu jako Bibli (tedy hledat podobenství mezi příběhy a vaší životní situací a najít ten nejpřiléhavější). Jinými slovy - předpokládá se, že čtenář fóra je v zásadě dospělý, svéprávný, je schopen samostatně jednat (a za své jednání nést zodpovědnost) a umí používat svoji hlavu. Pokud některou z těchto podmínek nedáváte, tak s tím vám na fóru nikdo nepomůže a je třeba se obrátit na některou z komerčních služeb (a i zde je třeba vybírat pečlivě).

Velmi hezký vhled do celé problematiky najdete přes Google (Hesla "dfens FSM"). Je ucelený, strukturovaný a je tam vše, na co se ptáte (plus mnoho dalšího). Konečně, odkaz na FSM máte v záhlaví každého hlavního tématu fóra, a to tučně. Ano, je to delší než tweet, takže vám to zabere něco času. Proto řeči, že odpověď vám není pořád jasná, fakt neberu - nejspíš jste jen nehledal nebo nedočetl. Je na vás, jestli je pro vás důležitější řidičák, nebo pár hodin VAŠEHO (nikoliv našeho) času.
[/quote]

Klídek kemo, nechtěl jsem doslovné znění, jen upřesnění - co třeba se bude dít dál apod.
Napíšu pak co mi úřad poslal.

IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #21 kdy: 16 Srpna 2017, 09:20:42 »

Klídek kemo, nechtěl jsem doslovné znění, jen upřesnění - co třeba se bude dít dál apod.

A právě toho tu jsou tuny příběhů a odkaz na strukturovaný popis problematiky v záhlaví každého tématu (díky, dfensi). Ale když to někdo nevidí/je liný si to projít, je to čistě jeho boj. A buďte v klidu, že se lidé nechtějí moc nořit do hloubky (jakéhokoliv) problému, ale přitom se chovají jak naprostí všehoznalí borci, tak s tím se setkávám na každém kroku, nejen tady ;)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #22 kdy: 16 Srpna 2017, 11:35:31 »

Přiznání vede do čistírny, o tom žádná.
Předložil bych Helmuta/Deadmuta - tato varianta skýtá narozdíl od prostého odmítnutí vypovídat další možnosti ke zvýšení skillu nebo k tomu, že udělá úřad chybu. Automat/ruční měření se bude případně řešit až ve sprdeli... ehm, teda v řízení o přestupku provozovatele vozidla.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #23 kdy: 16 Srpna 2017, 13:50:13 »

Klídek kemo, nechtěl jsem doslovné znění, jen upřesnění - co třeba se bude dít dál apod.
Vážený pane bojovníku o řidičák, jen tato věta je důkazem toho, že jste z čteného nepochopil téměř nic (pokud jste vůbec něco četl). Takže očekávejte reakce, přiměřené Vámi vynaloženému usilí o vhled do problematiky, která je zcela tuctová a mnohokrát zde na fóru do nejmenších podrobností propraná. Základní návod jste dostal, kde a co hledat pro další kroky také, co se bude dít při jednotlivých postupech také, co Vám ještě chybí? Tip na alternativu k vlastnímu boji máte též.
« Poslední změna: 16 Srpna 2017, 13:55:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #24 kdy: 16 Srpna 2017, 14:58:03 »

Já jsem ve svém případě taky trpělivě četl a studoval fórum. Doporučuji Vám to samé.

Každopádně abyste se zorientoval.

Automatizovaný prostředek – to jsou takové ty pevné radary, co jsou třeba nad jižní spojce v Praze, nebo v budkách v různých městech a vesnicích. Vyznačují se tím, že u nich nikdo nestojí, protože úředníci jsou v kanclu a pijou kafe. Policajti taky. Je to krásný způsob pro úřad, jak si ulehčit práci. Úrad dostane automaticky vyfocenou fotku, přepošle žádost o výpalné provozovateli vozidla (zaplať a my nic řešit nebudeme, nebudeme po nikom pátrat a nikoho bodově postihovat), nebo požaduje určení osoby, která v ten moment auto řídila. Pokud osobu úřadu v tomto případě nesdělíte a úřad řidiče nedohledá, zahájí řízení o možném správním deliktu provozovatele vozidla (prostě že jste půjčil auto někomu, kdo s tím prasil, tak vás potrestají a to „jen“ pokutou, bez bodů. Body totiž může dostat jen řidič). V tomto případě se používají postupy, které si dohledáte zde na fóru pod heslem „Helmut“.

Jiné prostředky – policisté vás mohli změřit z auta, když u toho seděli, nebo třeba z ruky, ale z různých důvodů za vámi nevyjeli, aby vás naháněli. Mají tedy fotku vašeho auta a záznam z radaru, ale opět nemají řidiče. V tomto případě ale nemůžou zahájit řízení o možném správním deliktu. V takovém případě je z obliga jak neustanovený řidič, tak provozovatel.

Tolik můj selsko-amatérský výklad, nebude asi 100%, ale je to hodně o vašem studiu, nikdo z expertů tady nebude trávit hodiny analýzou tohoto případu.
« Poslední změna: 16 Srpna 2017, 15:00:42 od nova_zalozka »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #25 kdy: 18 Srpna 2017, 13:33:09 »

Já jsem ve svém případě taky trpělivě četl a studoval fórum. Doporučuji Vám to samé.

Každopádně abyste se zorientoval.

Automatizovaný prostředek – to jsou takové ty pevné radary, co jsou třeba nad jižní spojce v Praze, nebo v budkách v různých městech a vesnicích. Vyznačují se tím, že u nich nikdo nestojí, protože úředníci jsou v kanclu a pijou kafe. Policajti taky. Je to krásný způsob pro úřad, jak si ulehčit práci. Úrad dostane automaticky vyfocenou fotku, přepošle žádost o výpalné provozovateli vozidla (zaplať a my nic řešit nebudeme, nebudeme po nikom pátrat a nikoho bodově postihovat), nebo požaduje určení osoby, která v ten moment auto řídila. Pokud osobu úřadu v tomto případě nesdělíte a úřad řidiče nedohledá, zahájí řízení o možném správním deliktu provozovatele vozidla (prostě že jste půjčil auto někomu, kdo s tím prasil, tak vás potrestají a to „jen“ pokutou, bez bodů. Body totiž může dostat jen řidič). V tomto případě se používají postupy, které si dohledáte zde na fóru pod heslem „Helmut“.

Jiné prostředky – policisté vás mohli změřit z auta, když u toho seděli, nebo třeba z ruky, ale z různých důvodů za vámi nevyjeli, aby vás naháněli. Mají tedy fotku vašeho auta a záznam z radaru, ale opět nemají řidiče. V tomto případě ale nemůžou zahájit řízení o možném správním deliktu. V takovém případě je z obliga jak neustanovený řidič, tak provozovatel.

Tolik můj selsko-amatérský výklad, nebude asi 100%, ale je to hodně o vašem studiu, nikdo z expertů tady nebude trávit hodiny analýzou tohoto případu.

Díky za upřesnění..Já jsem RoadFens přečetl celé, šlo mi spíš o další průběh. je jasné, jak úřadu odpovím a potom čekám, že přijde něco ve smyslu: nezjímá nás to, řekněte nám kdo řídil nebo něco podobného...Vyznělo to asi blbě, že se mi nic nechce..Ale já pečlivě studoval, poslal odpověď v intencích rad tady a textů na Dfens..A jen jsem se chtěl zeptat, co asi bude dál..připravit se na to..Tak uvidíme ...
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #26 kdy: 18 Srpna 2017, 15:25:15 »

Jenže ani to vám tady nikdo neřekne, protože co by kdyby tady obecně kdokoli nerad řeší.

EDIT: nevšimnul jsem si, že už to tady je nahrané.

Takže - když se ptáte "co bude dál"... na co konkrétně se ptáte? Zareagoval jste nějak na tu výzvu, co vám přišla?
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 15:27:39 od nova_zalozka »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #27 kdy: 18 Srpna 2017, 16:09:53 »

Díky za upřesnění..Já jsem RoadFens přečetl celé, šlo mi spíš o další průběh. je jasné, jak úřadu odpovím a potom čekám, že přijde něco ve smyslu: nezjímá nás to, řekněte nám kdo řídil nebo něco podobného...Vyznělo to asi blbě, že se mi nic nechce..Ale já pečlivě studoval, poslal odpověď v intencích rad tady a textů na Dfens..A jen jsem se chtěl zeptat, co asi bude dál..připravit se na to..Tak uvidíme ...
Jestli si tu hru na co by kdyby chcete zahrát, tak alespoň řekněte, co konkrétně jste úřadu poslal. Obecně - úřad může rozjet sprdel, což by znamenalo, že řidič je z toho definitivně venku (a budete hrát již jen o případnou pokutu, zda byly splněny podmínky pro odpovědnost provozovatele a zda úřad postupoval správně). Dále může SO výzvu zopakovat či nějak vyostřit (v extrémním případě i nechat někoho předvést), může dát pořádkovou pokutu (což by dle zákona a při dodržení postupu z vaší strany nemělo jít a tedy by mělo být možné se ubránit, ale nelze vyloučit, že to SO zkusí), případně může zkusit shánět nějaké jiné důkazy.

A nebo bude kreativní a zkusí něco úplně jiného, např. zahájí řízení s provozovatelem za přestupek spočívající v porušení § 10(1)(d) ZPPK. Prostě se nechte překvapit a až úřad ten další krok udělá a nebude vám jasné, jak dál, dejte to sem.
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 16:12:38 od hh »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #28 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:05:29 »

Od 17.8.2017  - posláno - osoba blízká dle listiny a správního řádu - už nic nepřislo a ještě klepu na dřevo.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Boj o řidičák - 93 na 50 :-(
« Odpověď #29 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:53:23 »

Pokud se přestupek stal 1.7.2017 a později, už klepat nemusíte. Odpovědnost za něj zanikla.

Pokud se stal do 30.6.2017, dojde k zániku odpovědnosti provozovatele za (tehdy) správní delikt až v den následující po skončení čtyřleté lhůty. V takovém případě, chcete-li přestat klepat, může zafungovat tento scénář: dostavíte se ke správnímu orgánu za účelem nahlédnutí do spisu. Ten si necháte okopírovat, stejně jako soupis jeho součástí. Nebude-li ve spisu záznam o odložení věci, budete trvat na tom, aby tato skutečnost byla uvedena i v protokolu o nahlížení. Tím SO znemožníte vložit do spisu antedatovaný záznam o odložení věci. Rovnou na místě pak udáte libovolného řidiče. Kohokoliv, třeba i sebe. SO má řidiče, nemůže na provozovatele. Odpovědnost za přestupek řidiče už ale zanikla, a tak nemůže ani na něj. Existuje malé riziko, že ve spisu bude záznam o odložení věci a SO po Vaší návštěvě zahájí řízení proti provozovateli, což by ovšem dost pravděpodobně učinil i bez Vaší návštěvy. Žádné riziko odebrání ŘP či udělení pokuty a bodů řidiči již neexistuje.

EDIT: Omlouvám se, pan hh má samozřejmě pravdu.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2019, 13:18:21 od kdo »
IP zaznamenána