30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?  (Přečteno 8056 krát)

SYeti

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« kdy: 13 Srpna 2017, 08:00:56 »

Autocenzura.
« Poslední změna: 06 Března 2018, 18:01:19 od hh »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2017, 09:11:07 »

Mě kontroly nevadí. Nemám s tím problém. Je to dobrá prevence. Podle zákona je to jejich oprávnění. Je to jejich práce, kdyby to nedělali, tak by byla na silnicích anarchie.
Já se znovu ptám. Jste fízl nebo úředník?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #2 kdy: 13 Srpna 2017, 10:35:33 »

Mě kontroly nevadí. Nemám s tím problém. Je to dobrá prevence. Podle zákona je to jejich oprávnění. Je to jejich práce, kdyby to nedělali, tak by byla na silnicích anarchie.

Vážně? Tak proč se odvoláváš proti pokutě kterou si dostal za rychlost ve Starým Vestci? Tvoje auto překročilo rychlost v obci, vyfotil ho radar, MAJÍ NA TO PRÁVO PODLE ZÁKONA. Víš jaká by byla anarchie na silnicích kdyby tam nebyly radary a každej se vymlouval na osobu blízkou??
Tak to s úsměvem zaplať když tady veřejně schvaluješ buzeraci, ty chytrej...
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2017, 19:37:19 »



Mě kontroly nevadí. Nemám s tím problém. Je to dobrá prevence. Podle zákona je to jejich oprávnění. Je to jejich práce, kdyby to nedělali, tak by byla na silnicích anarchie.

Pokud vím podobná prevence byla v nacistickém  Německu, kdy te radsi zavřeli z preventivních důvodu aby jsi náhodou něco nespáchal. Já myslím, že kontrolní kontrola naplňuje skutkovou podstatu tr. činu omezování osobní svobody a pravomoci PaChů jsou tudíž v rozporu s trestním právem.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2017, 22:41:26 »

Tady se odpovědi asi nedočkáme, takže ano, předpokládám, že jste pomatenej úředník, fízl nebo obojí. S vašema plkama můžete jít na novinky, tam vám poradí všechno zaplatit a držet hubu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2017, 00:46:19 »

....musíte holt držet hubu a krok, tak jako já a ostatní, kterým to nevadí.
Jako správná ovečka. Gratuluji.   :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2017, 00:50:39 »

Všechny pěkně prosím nereagujte na něho  SYeti  (https://www.30kmh.cz/index.php?action=profile;u=3341).

Je to buď úředník, policajt nebo nějaký pomatený troll. Zbytečně nám to tady zasírá.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #7 kdy: 14 Srpna 2017, 06:11:13 »

Jaké poslance a senátory jste si zvolili, takové máte zákony. Pravomoc k provádění silniční kontroly dává policii zákon. Jestli chcete, aby policie takovou pravomoc neměla, založte si politickou stranu, získejte pro to většinu hlasů při volbách a pak můžete zákon vesele změnit. Říká se tomu parlamentní demokracie. Pokud to nedokážete, musíte holt držet hubu a krok, tak jako já a ostatní, kterým to nevadí.
Ano, dali tomu název zákon,  ale svou podstatou to žádný zákon není  Je to jen direktiva, pouhé nařízení, výmysl 51 % dvousetčlenné skupiny vybrané nesvéprávnými spoluobčany, prolobovaný ve prospěch zájmové skupiny - policajtů, a to si žádný respekt nezasluhuje. Przní to naši svobodu, třeba se svobodně v noci projíždět městem bez omezování, nebo jezdit bez pásů apod. Proto tady proti tomu bojujeme...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #8 kdy: 14 Srpna 2017, 07:32:09 »

SYeti - Držet hubu, správně, to je to nejlepší co můžeš udělat jako správnej levičák
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #9 kdy: 14 Srpna 2017, 11:15:12 »

Pravomoc k provádění silniční kontroly dává policii zákon. Jestli chcete, aby policie takovou pravomoc neměla, založte si politickou stranu, získejte pro to většinu hlasů při volbách a pak můžete zákon vesele změnit. Říká se tomu parlamentní demokracie. Pokud to nedokážete, musíte holt držet hubu a krok, tak jako já a ostatní, kterým to nevadí.

Mě kontroly nevadí. Nemám s tím problém. Je to dobrá prevence.

..ale jen když jde o někoho jiného.. když jste sám dostal pokutu tak jste se na to tak formalisticky nedíval.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3961.0

A v čem je to dobrá prevence??
Pravidla provozu porušují všichni.. každému řidiči kterého znám bych našel aspoň jeden přestupek.. a kontrola občas někoho vytáhne.. často podle toho jak vypadá a nebo jaké má auto.. a občas za něco dostane pokutu.

Když bych si z toho měl odnést prevenci.. prevence kontroly je vypadat jako nenápadný tuctový člověk v nenápadném tuctovém autě.. potom hlavně mít v pořádku povinnou výbavu.. na tom vás zkusí vykostit když se začnete cukat.. a potom nemít respekt z policie a úřadů.. jednat s nimi v rámci slušnosti, ale nebát se jich..
..to je ta dobrá prevence??
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #10 kdy: 14 Srpna 2017, 13:03:13 »

Przní to naši svobodu, třeba se svobodně v noci projíždět městem bez omezování, nebo jezdit bez pásů apod. Proto tady proti tomu bojujeme...
S pásmi musím zásadne nesúhlasiť. Predstavte si že v 50kmh do niekoho čelne nabúrate, u moderného auta za použitia pásu je velká pravdepodobnosť že človek vyviazne s lahšími zraneniami, možno dokonca uplne bez nich, a magor bez pásu to neprežije alebo s ovela ťažšími následkami. A ano tu súhlasim so slobodou rozhodnutia, ale aj nesenie zodpovednosti. Kludne nech si niekto prilepí na volant nože, ale nech druhý za to nepyká.
Chyby robí z času na čas každý, a ja by som nechcel aby moja bola fatálna iba z ľahostajnosti druhého, a potom niesť ešte zákonné následky. Neviem ako to funguje v praxi, či súd prihliada na to že obeť nebola upásaná a mala takú povinnosť, a keby bola upásaná tak by prežila bez následkov. Rozhodne by som túto povinnosť nechal v zákone, poorušenie by mohlo byť bez sankcie, ale bojim sa hromadne odpásaných ovcí a zničených životov vinníkov.
« Poslední změna: 14 Srpna 2017, 13:05:43 od naftaman »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #11 kdy: 14 Srpna 2017, 13:24:17 »

Pokud vím, tak tohle už se řeší teď. A když někdo není připoutaný nebo pod vlivem apod., tak se k tomu samozřejmě přihlíží.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #12 kdy: 15 Srpna 2017, 12:37:50 »

Myslím, že tohle je zrovna v UK. Přecházet na červenou je například zakázané, ale není za to žádná sankce. Je to proto, aby pokud dojde k nehodě bylo možné lépe určit, kdo za to může. Přijde mi to jako dobrá věc.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2017, 02:12:54 »

V čem myslíte, že je to dobrá prevence? Chápu, že na to máte (nějaký) svůj názor, ale interně si odporuje vaše tvrzení, že nespokojení lidé musí držet hubu a krok s vaším řešením pokuty zde a potažmo i celým tímto fórem. Buďto se sžijte s faktem, že je pro vás prioritní svoboda a nenecháte se na ní krátit jenom kvůli tomu, že pár pitomců pro to zvedlo ruku, nebo buďte ovce, v tom případě zde však pochopení nehledejte.

Mimochodem teď zrovna jsem v UK a přijde mi, že dostat tu pokutu je snad nemožné. Není tu skoro žádná policie, všechny radary/kamery jsou značené a řidiči si jezdí de facto jak chtějí (hlavně v noci) a na množství nehod nebo sražených chodců to nemá vliv (btw. jsou tu dva typy přechodů, kde chodec ze zákona má/nemá přednost před autem). Jsem de facto nonstop ve městě a ještě jsem neviděl, že by policie zastavila nějaké auto; neexistuje, že by PaChové v noci namátkově stavěli každé auto, které projede kolem. A i přesto, milý SYeti, se zde po ulicích nepovalují sražení chodci, nepanuje zde žádná anarchie a po ulicích se tu neprohánějí vraky a zdrogovaní řidiči nesrážejí nebohé maminky s dětmi. Asi tolik k vašemu argumentu o prevenci a anarchii. Myšlenka "nepojedu 100, abych někoho nezabil" mi připadá smyslnější a je zjevně efektivnější než "nepojedu 100, abych nedostal pokutu".

+ když jsem byl v Londýně a nějakou náhodou se mi podařilo přejít na červenou, tak mi nějaký "preventista" (ne policajt) v reflexní vestě řekl jenom "wait for the green, it's for your safety" a jinak nic. Co se tu kontroluje hodně je parkování (je tu nějaká adaptace rezidentního parkování), ale nehlídá to policie, spíš cosi jako obecní strážník.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Je silniční kontrola úkonem (GAYCHAT)...?
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2017, 10:24:03 »

V čem myslíte, že je to dobrá prevence? Chápu, že na to máte (nějaký) svůj názor, ale interně si odporuje vaše tvrzení, že nespokojení lidé musí držet hubu a krok s vaším řešením pokuty zde a potažmo i celým tímto fórem. Buďto se sžijte s faktem, že je pro vás prioritní svoboda a nenecháte se na ní krátit jenom kvůli tomu, že pár pitomců pro to zvedlo ruku, nebo buďte ovce, v tom případě zde však pochopení nehledejte.

Mimochodem teď zrovna jsem v UK a přijde mi, že dostat tu pokutu je snad nemožné. Není tu skoro žádná policie, všechny radary/kamery jsou značené a řidiči si jezdí de facto jak chtějí (hlavně v noci) a na množství nehod nebo sražených chodců to nemá vliv (btw. jsou tu dva typy přechodů, kde chodec ze zákona má/nemá přednost před autem). Jsem de facto nonstop ve městě a ještě jsem neviděl, že by policie zastavila nějaké auto; neexistuje, že by PaChové v noci namátkově stavěli každé auto, které projede kolem. A i přesto, milý SYeti, se zde po ulicích nepovalují sražení chodci, nepanuje zde žádná anarchie a po ulicích se tu neprohánějí vraky a zdrogovaní řidiči nesrážejí nebohé maminky s dětmi. Asi tolik k vašemu argumentu o prevenci a anarchii. Myšlenka "nepojedu 100, abych někoho nezabil" mi připadá smyslnější a je zjevně efektivnější než "nepojedu 100, abych nedostal pokutu".

+ když jsem byl v Londýně a nějakou náhodou se mi podařilo přejít na červenou, tak mi nějaký "preventista" (ne policajt) v reflexní vestě řekl jenom "wait for the green, it's for your safety" a jinak nic. Co se tu kontroluje hodně je parkování (je tu nějaká adaptace rezidentního parkování), ale nehlídá to policie, spíš cosi jako obecní strážník.
Prevence, pokud jsou za to pokuty je k nicemu.. to neni prevence to je sikana.

UK - pokuty?
The minimum penalty for speeding is a £100 fine and 3 penalty points added to your licence.
You could be disqualified from driving if you build up 12 or more penalty points within a period of 3 years.
https://www.gov.uk/speeding-penalties
co mobilni kamery?
https://www.rac.co.uk/drive/advice/know-how/speeding-fines/

kontrola ridicaku
https://www.youtube.com/watch?v=lJITgjUxgGw
nezakonne prohledavani za filmovani
https://www.youtube.com/watch?v=kUO2oNz5m3I

O UK bych rekl, ze lide maji hodne zkreslene predstavy vytvarene u nas prevazne slunickarema

IZS update: v Brne taky muzete prechazet na cervenou - kdyz nic nejde na dohled, nevidim duvod, proc tam stat.
Take jsem nevidel nikoho zastavovat asi 15 let, pak jsem zmenil lokalitu a zednici prechody kontroluji 10x rocne a rozdavaji pokuty cely den i pri zmenene cervena/zelena a zrona naslapenete...
« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 12:33:33 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin