30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastaven PČR, zveřejnění na FB  (Přečteno 2840 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Zastaven PČR, zveřejnění na FB
« kdy: 07 Srpna 2017, 19:57:31 »

Před 3 dny jsem udělal strašlivou věc. Město se rozhodlo zrenovovat silnice a tak tam už rozsázelo zákazové značky "Zákaz vjezdu všem vozidlům s výjimkou vozy stavby", ačkoliv se stavět ještě nezačalo. Jednalo se o krátký zúžený úsek asi 100 m, který mě překvapil a jelikož nebyla vyznačená objíždka a já se rozhodl ten úsek projet, který se stáčí doleva.

Přede mnou však jelo auto, zastavilo přesně na konci zužení a asi 5 minut stálo. Když jsem začal troubit, vylezl policajt, ani nepozdravil, začal arogantně vyzvídat odkud jedu, proč tam jedu, jestli jsem viděl/neviděl značky. A já blbec jsem mu řekl, že jsem přehlédl. Tak prý pro lepší vidění chce doklady a rovnou dva tisíce. Už jsem měl připravenou frázi o správním řízení, když za mnou zastavila asi další dvě auta, takže mě příslušník nechal být a šel za ostatními auty. Ostatní ho velmi rychle poslali do patřičných mezí (co jsem viděl v zrcátku) a vrátil se ke mně. Sdělil mi, že tentokrát to vyřešíme domluvou a propustil mě

Jsem správcem jedné místní FB skupiny typu "Policejní hlídky - Královehradecký kraj"  kde se sdělují informace o PČR, kde se to stalo, fotku auta a jak se policista choval a jak to se mnou vyřešil.

Celkem se na mě sneslo dost kritiky typu, že jsem "debil, pako, blbec, mamrd" , že prý poškozuji člena PČR a bude mít kvůli mě postih, protože od 1.7 NESMÍ řešit přestupky na místě (jeden názor) a mám být vlastně vděčný, že to takhle dopadlo, protože na jeho místě by mě pořádně oslolili (jiné názory). 

Už jsem byl připraven říct frázi o správním řízení a na místě nic neřešit, nicméně dopadlo to takto. A chci se zeptat, jak to tedy skutečně je s řešením přestupku a co vlastně smím na internetu zveřejnovat?

Díky
« Poslední změna: 07 Srpna 2017, 20:01:01 od Mesec »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven PČR, zveřejnění na FB
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2017, 20:36:59 »

Citace
A chci se zeptat, jak to tedy skutečně je s řešením přestupku
Pouze k tomuto: je to urban legend, kterou vyvolal někdo z okruhu MikeJePan či podobný pablb. Srv. § 124 odst. 9 písm. d) ZPPK Policie vykonává dohled na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích tím, že..... projednává příkazem na místě přestupky podle tohoto zákona
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven PČR, zveřejnění na FB
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2017, 23:33:30 »

Udělal jste více strašlivých věcí:
1) troubil jste (doufám, že ne celých těch 5 minut)
2) bavil jste se s policajtem
3) zveřejnil jste něco nemilého na fejsbůčku, kde je vaše identifikace vždy dohledatelná
4) vadilo Vám, že lidé na sociální síti píšou svůj názor
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven PČR, zveřejnění na FB
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2017, 00:00:41 »

Udělal jste více strašlivých věcí:
1) troubil jste (doufám, že ne celých těch 5 minut)
2) bavil jste se s policajtem
3) zveřejnil jste něco nemilého na fejsbůčku, kde je vaše identifikace vždy dohledatelná
4) vadilo Vám, že lidé na sociální síti píšou svůj názor

1) za dané situace pochopitelné
2) povídání si s fízlem je občas legrace, jen by měl vědět co nepovídat
3 + 4 ...

Především se domníval, že veřejnost nemá ráda policii protože je pokutujou (tak to není, protože veřejnost je má ráda právě protože je pokutujou jen někdy a málo .. případně ještě sleví). Vlastně je to celkem běžné prozření, kdy autor pochopil že nadávat na fízly (jako v hospodě) je společensky naprosto normální. Ale vyfakovat real fízla, to už společnost razantně odmítá.

Jinak je tu FSM2 ohledně toho neřešení přestupku s policií ... http://road-fens.cz/fsm-3-2-nereseni-prestupku-s-policii/
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.