30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] radar měřil špatně  (Přečteno 7162 krát)

espinoza.b

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] radar měřil špatně
« kdy: 01 Srpna 2017, 11:02:04 »

Minulý víkend jsem jela do Krkonoš, přes Mladé Buky - Hertvíkovice. Protože jsem tam asi před 2 lety dostala pokutu -   v obci 61 km - dávám si hodně pozor.  Raději jedu mezi 40-50 km/hod.  Pro jistotu jsem se ploužila 40-50 km. A ejhle - pokuta s fotkou - rychlost údajně 68 km/hod. Spolujszdce v autě jsem upozornila, že se plazím, aby nebyla pokuta. A byla. Co můžu dělat - jejich svědectví je asi na nic.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2017, 12:41:08 »

V první řadě jezděte normálně ne podle radarů, ale podle podmínek na silnici a nevytvářejte zbytečně nebezpečné situace, kdy vás další budou při takový jízdě předjíždět. A poté sem naskenujte anonymizovaný dokument, který vám přišel. Pak bude možnost poradit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2017, 12:57:31 »

No mě teda mnohem víc vadí když jedu blankou na tempomat 71km/h a furt se na mě někdo lepí aby mohl jet 73km/h než někdo kdo jede o 5 km/h pod limit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2017, 13:19:00 »

Minulý víkend jsem jela do Krkonoš, přes Mladé Buky - Hertvíkovice. Protože jsem tam asi před 2 lety dostala pokutu -   v obci 61 km - dávám si hodně pozor.  Raději jedu mezi 40-50 km/hod.  Pro jistotu jsem se ploužila 40-50 km. A ejhle - pokuta s fotkou - rychlost údajně 68 km/hod. Spolujszdce v autě jsem upozornila, že se plazím, aby nebyla pokuta. A byla. Co můžu dělat - jejich svědectví je asi na nic.
No jestli je ten radar opravdu rozbitý tak to namítněte, ale nemáte-li např. záznam ze své kamery, tak jen tvrzením o tom, že jezdíte opatrně (případně podpořeným i svědectvím spolujezdců) Trutnovské úředníky určitě nezaujmete.

Pokud si jste jistá (a ta fotka není např. z nějakého jiného času/dne, než se domníváte), tak se nejdřív ve spisu detailně seznamte s příslušným záznamem z radaru (měly by tam být 2 fotky ze začátku a konce úseku, s rozeznatelnou RZ, autem na čáře a přesným časem) a bude-li pořád záhadné, proč vám měřič spočítal cca +20 km/h proti realitě, tak to případně nechat i přezkoumat znalcem. Či si vyžádat nějakou statistiku, protože byl-li měřič opravdu takto mimo, není pravděpodobné, že jde o náhodu týkající se jen vás, a patrně by se to nějak na celkových datech ukázalo.

P.S. Ještě mě napadlo - víte, že to je úsekáč a chápete jeho princip? Jestli brzdíte na těch 40-50 jen u jedné z těch kamer, ale úsek proletíte, tak těch 68 klidně může odpovídat realitě.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2017, 15:48:49 »

P.S. Ještě mě napadlo - víte, že to je úsekáč a chápete jeho princip? Jestli brzdíte na těch 40-50 jen u jedné z těch kamer, ale úsek proletíte, tak těch 68 klidně může odpovídat realitě.

Přesně tak. Bacha na to, řada řidičů se chce poradit a nechápou úsekové měření. Pokaždé stejně říkají "poctivě jedu u kamery 50 a 50 i u té druhé", ale v úseku jedou kilo. Ze záznamu z radaru bude patrné o jak dlouhý úsek se jedná a bude tam čas, jak dloho vozidlo úsek projíždělo. Z toho lze přepočítat průměrnou rychlost.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2017, 20:56:12 »

No mě teda mnohem víc vadí když jedu blankou na tempomat 71km/h a furt se na mě někdo lepí aby mohl jet 73km/h než někdo kdo jede o 5 km/h pod limit.
doufám, že ten tempomat je v pravym
já jezdím právě těch 73-75 a tihle brzdaři mě...
stejně tak se od výjezdu na Troju dá pěkně zrychlit, ale většinou není kam  :(
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2017, 21:02:57 »

Celou dobu blanku jezdím v levém pruhu tachometrových 80 a nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2017, 21:30:08 »

Ano v pravém, pokud předjíždím tak v levém a nebudu kvůli nikomu zrychlovat a to ani kvůli modrým majákům, leasingovka odpustky platí a pak je po mě chce zaplatit a já jim nic platit nechci...stejně se pak na tom výjezdu v Troji potkáme na světlech, jen budete o dvě auta předemnou, nebo dokonce stihnete dřív jednu zelenou. Nehodlám řešit nebo zjišťovat o kolik km/h ukazuje tachometr víc, v celku mě to ani nezajímá.

Pokud vám tedy vadí že někdo jede v úsekovém měření maximální povolenou rychlostí tak s tím nic neudělám, pokud máte pocit že když pojedete o 2 km/h rychleji že budete někde po Praze mnohem dřív tak vám oznamuji že nebudete.

Mě zase hrozně vadí když chci jet po dálnici na tempomat 160 km/h a pořád ho musím zapínat/vypínat protože tam někdo předjíždí a jede 135 km/h ale respektuju to, nelepím se na něj jak dement a nenutím ho jet rychlejš
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2017, 21:49:01 »

Mě zase hrozně vadí když chci jet po dálnici na tempomat 160 km/h a pořád ho musím zapínat/vypínat protože tam někdo předjíždí a jede 135 km/h ale respektuju to, nelepím se na něj jak dement a nenutím ho jet rychlejš

Tohle je běžná věc, ale těžko se respektuje, když ty hovada (i ženy) při předjíždění bezohledně vjedou přímo před auto, takže musíš na brzdy. Stejně tak jsou úžasní levičáci, kteří jedou bezdůvodně v levém 130 a třeba se všichni poser..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2017, 10:36:20 »

Mě zase hrozně vadí když chci jet po dálnici na tempomat 160 km/h a pořád ho musím zapínat/vypínat protože tam někdo předjíždí a jede 135 km/h ale respektuju to, nelepím se na něj jak dement a nenutím ho jet rychlejš

Jasně - přesně kvůli  č...kum co zapnou tempomat a serou na provoz se Ti děje to co se ti děje protože - jedu v řídkým provozu svých cca 130  a předjíždím kamiony jedoucí 80km v mírných rozestupech, kdy pokud bych se vracel do pravého budu víceméně celou cestu kličkovat, v zrcátku vidím jak se blíží někdo zezadu těch 150+ tak mu uhnu, ale očekávám, že malinko přidá, aby mně za tím kamionem nezavřel, nicméně panáček má tempomat a póvl mu uhnul tak proč by četl provoz a přidával - on si jede jako král, a já musím z těch svých 130 na brzdu na 80 (to je -50) no a když mi to udělá druhej a třetí, pak už čtvrtýmu neuhnu dokud nebude mezi kamionama taková ďura, aby mne stačil na ten svůj tempomlat předjet...no a že taková nebude pěknejch pár km je holt jeho smůla.

Takže možná ochutnáváš svojí polívčičku jenom z druhé strany.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #10 kdy: 02 Srpna 2017, 11:17:00 »

Pokud vidím že mi uhnul a dojíždí kamion a bude chtít do levýho tak buď přidám nebo zpomalím a bliknu aby tam mohl jet. Pokud ze 130 uhnete do pravýho pruhu za kamion kterej jede 90 tak je to vaše smůla. Možná kdyby jste nečekal a dal blinkr že chcete do levýho tak to ostatní uviděj a podle toho se zachovaj.

EDIT: Ještě pro vaší informaci, na silnicích se pohybuje tisíce služebních aut kde je interně povolena rychlost max 160, při překročení (zjistí se přes GPS) přijde pokuta, takže se jezdí na tempomat 155 km/h a pak není moc prostoru pro zrychlení. Pokud se potkaj dva a jeden jede 155 a druhej 160 tak se nachvilku zpomalí na 120 a nechá ho ujet aby se furt navzájem nepředjížděli
« Poslední změna: 02 Srpna 2017, 13:19:46 od t4455 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #11 kdy: 02 Srpna 2017, 12:20:24 »

Pohybuji casto na pomerne hornate/klikate dalnici s prasaty 90%  PL -> A, osobne me vubec nezajima, ze nekdo specha ci ne/ma tempomat.
Jedu podle provozu a snazim se: nezabit sebe/druhe a nenechat se zabit, neridim se rizenim retardu za 5min v tescu.

Vetsina nehod neni zpusobena rychlou jizdou, ale nepredvidanim a spolehanim se, ze nekde bude volno/uhne druhy apod. a precenovanim svych schopnosti.
Zednici z toho udelaji statistiku: rychlost/mobil/wte a podobne priblble skatulky, protoze se na tom da kasirovat.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2017, 15:34:35 »

Za mě není důležité číslo, ale plynulost a bezpečnost jízdy a její zvládnutí. Osobně bych nakopnul lidi, kteří mají před sebou prázdný pruh a šlapou na brzdu hned, jakmile překročí 50 a řidiče, kteří se táhnou v levém pruhu stejnou rychlostí jako celý pravý pruh. Na dálnici si prostě musím počkat, až bude v pravém pruhu dost místa - problikávat řidiče, když nemá kam uhnout, je podle mě dost nebezpečné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:radar měřil špatně
« Odpověď #13 kdy: 03 Srpna 2017, 15:46:21 »

Jedu podle provozu ....

Přesně tak, snažím se číst provoz pokud možno nepřekážet a vyhovět potřebám okolí (umožnit zařazení z přípojného pruhu, umožnit předjetí) jenže to znamená plynule zrychlovat a zpomalovat dle situace což právě odporuje mantře jezdců vyznávajících tempomat, kteří nezpomalí a ani nezrychlí dokud je k tomu situace přímo nedonutí a na ostatní serou, hlavně že oni jedou plynule.
IP zaznamenána